Kdo je to?
Kdo je to Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Jan Ruml?

Kdo je to Jan Ruml? Stručný životopis

Jan Ruml je bývalý politik, exministr vnitra a exsenátor. Byl členem více politických stran – Občanského fóra, ODS, Unie svobody, Strany zelených a Pirátů. Původně působil v dělnických profesích, protože za podpis Charty 77 a z dalších politických důvodů nesměl studovat vysokou školu. Až po revoluci vystudoval Právnickou fakultu v Plzni. Byl spoluzakladatelem samizdatových Lidových novin, podílel se na založení týdeníku Respekt a dalších aktivitách.
Od roku 1990 byl Jan Ruml náměstkem ministra vnitra a zmocněncem vlády pro otázky uprchlíků. Později se dostal do Sněmovny národů a stal se poslancem a ministrem vnitra. Po volbách v roce 2004 již do dalších funkcí nekandidoval. V roce 2018 se stal pražským zastupitelem.Kdo je to Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Jan Ruml

Národnost: česká
Datum narození: 5. března 1953
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Ruml? Pak se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Canting? Vzpomenete si na definici slova Botox? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nadzvuková rychlost? Vzpomněli byste si na význam slova Databáze?

Klíčová slova: lexikon, slovo, kdo je Jan Ruml?, Jan Ruml, původ slova, vysvětlení, wiki, kdo to je, informace, popis, etymologie, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, popis, co znamená

Pojem Jan Ruml je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Ruml zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Jan Ruml na Google.cz

Najít heslo Jan Ruml ve Wikipedii

Vyhledat heslo Jan Ruml ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Jan Ruml ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Ruml například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Jan Ruml?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Ruml? Kdo to byl Jan Ruml? Kdy se narodil Jan Ruml? Kde se narodil Jan Ruml? Jan Ruml je v kategorii politici. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Ruml například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Ruml i v jiné kategorii než je politici.