Kdo je to?
Kdo je Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Ruml?

Kdo je Jan Ruml? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Ruml je bývalý politik, exministr vnitra a exsenátor. Byl členem více politických stran – Občanského fóra, ODS, Unie svobody, Strany zelených a Pirátů. Původně působil v dělnických profesích, protože za podpis Charty 77 a z dalších politických důvodů nesměl studovat vysokou školu. Až po revoluci vystudoval Právnickou fakultu v Plzni. Byl spoluzakladatelem samizdatových Lidových novin, podílel se na založení týdeníku Respekt a dalších aktivitách.
Od roku 1990 byl Jan Ruml náměstkem ministra vnitra a zmocněncem vlády pro otázky uprchlíků. Později se dostal do Sněmovny národů a stal se poslancem a ministrem vnitra. Po volbách v roce 2004 již do dalších funkcí nekandidoval. V roce 2018 se stal pražským zastupitelem.Kdo je Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Jan Ruml

Národnost: česká
Datum narození: 5. března 1953
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Ruml? Potom se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Jinotaj? Víte, co je to Plugin? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elipsoid? Rozumíte pojmu Prdopeč?

Klíčová slova: kde se narodil Jan Ruml?, wikipedie, datum narození, narození, místo narození, politici, kdo je Jan Ruml?, lexikon, vysvětlení, wiki, Jan Ruml, osobnost, národnost, kdy se narodil Jan Ruml?, informace, politici

Pojem Jan Ruml je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Jan Ruml ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Jan Ruml ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jan Ruml ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Ruml ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Ruml například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Jan Ruml? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jan Ruml? Kdy se narodil Jan Ruml? Kde se narodil Jan Ruml? Jan Ruml se nachází v kategorii Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Jan Ruml dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Ruml i v jiné kategorii než je politici.