Kdo je to?
Kdo je Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Ruml?

Kdo je Jan Ruml? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Ruml je bývalý politik, exministr vnitra a exsenátor. Byl členem více politických stran – Občanského fóra, ODS, Unie svobody, Strany zelených a Pirátů. Původně působil v dělnických profesích, protože za podpis Charty 77 a z dalších politických důvodů nesměl studovat vysokou školu. Až po revoluci vystudoval Právnickou fakultu v Plzni. Byl spoluzakladatelem samizdatových Lidových novin, podílel se na založení týdeníku Respekt a dalších aktivitách.
Od roku 1990 byl Jan Ruml náměstkem ministra vnitra a zmocněncem vlády pro otázky uprchlíků. Později se dostal do Sněmovny národů a stal se poslancem a ministrem vnitra. Po volbách v roce 2004 již do dalších funkcí nekandidoval. V roce 2018 se stal pražským zastupitelem.Kdo je Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Jan Ruml

Národnost: česká
Datum narození: 5. března 1953
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Ruml sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Jinotaj? Znáte pojem Capín? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zumba? Vzpomenete si na definici slova Carpe diem?

Klíčová slova: kdy se narodil Jan Ruml?, národnost, životopis, osobnosti, zajímavosti, kde se narodil Jan Ruml?, politici, vysvětlení, Jan Ruml, osobnost, kdo je Jan Ruml?, narození, popis, datum narození, Jan Ruml, místo narození

Pojem Jan Ruml je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jan Ruml v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Jan Ruml ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Jan Ruml na Youtube

Vyhledat pojem Jan Ruml ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Jan Ruml ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Jan Ruml ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Ruml například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Ruml

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jan Ruml? Kdy se narodil Jan Ruml? Kde se narodil Jan Ruml? Jan Ruml se nachází v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Ruml řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Ruml i v jiné kategorii než je politici.