Kdo je to?
Kdo je Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jan Ruml

Kdo je Jan Ruml? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jan Ruml je bývalý politik, exministr vnitra a exsenátor. Byl členem více politických stran – Občanského fóra, ODS, Unie svobody, Strany zelených a Pirátů. Původně působil v dělnických profesích, protože za podpis Charty 77 a z dalších politických důvodů nesměl studovat vysokou školu. Až po revoluci vystudoval Právnickou fakultu v Plzni. Byl spoluzakladatelem samizdatových Lidových novin, podílel se na založení týdeníku Respekt a dalších aktivitách.
Od roku 1990 byl Jan Ruml náměstkem ministra vnitra a zmocněncem vlády pro otázky uprchlíků. Později se dostal do Sněmovny národů a stal se poslancem a ministrem vnitra. Po volbách v roce 2004 již do dalších funkcí nekandidoval. V roce 2018 se stal pražským zastupitelem.Kdo je Jan Ruml? Životopis Jan Ruml, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Jan Ruml

Národnost: česká
Datum narození: 5. března 1953
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Ruml sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Bystřina? Pamatujete si definici pojmu Epizeuxis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slovní zásoba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lapidárium?

Klíčová slova: kde se narodil Jan Ruml?, biografie, popis, životopis, datum narození, kdo je Jan Ruml?, informace, wiki, vysvětlení, národnost, místo narození, osobnosti, Jan Ruml, narození, Jan Ruml, život

Pojem Jan Ruml je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Jan Ruml ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jan Ruml ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Jan Ruml ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Jan Ruml ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Jan Ruml na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Ruml například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Ruml

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jan Ruml? Kdy se narodil Jan Ruml? Kde se narodil Jan Ruml? Jan Ruml je v sekci Politici

Kategorie politici, státník , jan Ruml, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Ruml dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Ruml i v jiné kategorii než je politici.