Kdo je to?
Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Nikita Chruščov?

Kdo to byl Nikita Chruščov? Stručný životopis

Nikita Chruščov, celým jménem Nikita Sergejevič Chruščov, byl politik a komunistický sovětský vůdce. Politicky působil již v průběhu občanské války v Rusku, spolupracoval se Stalinem a schvaloval čistky a zatýkání nepohodlných jedinců. Čistky sám prováděl na Ukrajině za 2. světové války. Stal se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu a později premiérem (předsedou rady ministrů).
Za jeho vlády byly odsouzeny Stalinovy praktiky, rozvíjel se kosmický program a snižoval se rozpočet armády. V jeho době probíhalo nejnapjatější období tzv. studené války. Nikita Chruščov podnikl některé liberální kroky v domácí politice, ne všechny však byly efektivní. V roce 1964 byl ve funkci nahrazen Leonidem Brežněvem.Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Nikita Chruščov

Národnost: ruská
Datum narození: 15. dubna 1894
Místo narození: Kalinovka
Datum úmrtí: 11. září 1971

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nikita Chruščov s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Sublimace? Víte co je Letnice? Znáte definici termínu Vrtací kladivo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Koroze?

Klíčová slova: co znamená, wiki, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam, kdo je Nikita Chruščov?, heslo, význam slova, slovo, etymologie, vysvětlení, formulace, politici, pojem, význam, co je to Nikita Chruščov?

Pojem Nikita Chruščov je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nikita Chruščov ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Nikita Chruščov ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nikita Chruščov na Youtube

Zkusit najít Nikita Chruščov ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikita Chruščov například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Nikita Chruščov? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Nikita Chruščov? Kdo to byl Nikita Chruščov? Kdy se narodil Nikita Chruščov? Kde se narodil Nikita Chruščov? Kdy zemřel Nikita Chruščov? Nikita Chruščov se nachází v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Nikita Chruščov kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nikita Chruščov i v jiné kategorii než je politici.