Kdo je to?
Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Nikita Chruščov

Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Nikita Chruščov, celým jménem Nikita Sergejevič Chruščov, byl politik a komunistický sovětský vůdce. Politicky působil již v průběhu občanské války v Rusku, spolupracoval se Stalinem a schvaloval čistky a zatýkání nepohodlných jedinců. Čistky sám prováděl na Ukrajině za 2. světové války. Stal se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu a později premiérem (předsedou rady ministrů).
Za jeho vlády byly odsouzeny Stalinovy praktiky, rozvíjel se kosmický program a snižoval se rozpočet armády. V jeho době probíhalo nejnapjatější období tzv. studené války. Nikita Chruščov podnikl některé liberální kroky v domácí politice, ne všechny však byly efektivní. V roce 1964 byl ve funkci nahrazen Leonidem Brežněvem.Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Nikita Chruščov

Národnost: ruská
Datum narození: 15. dubna 1894
Místo narození: Kalinovka
Datum úmrtí: 11. září 1971

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Nikita Chruščov? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Bixenon? Vzpomněli byste si na význam slova Supervize? Znáte definici termínu Droždí? Znáte definici termínu Rituál?

Klíčová slova: politici, narození, informace, životopis, Nikita Chruščov, kdo to je, místo narození, osobnosti, život, Kdy zemřel Nikita Chruščov, osobnost, datum narození, wikipedie, Nikita Chruščov, lexikon, zajímavosti

Pojem Nikita Chruščov je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Nikita Chruščov zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Nikita Chruščov na Google obrázcích

Najít termín Nikita Chruščov ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Nikita Chruščov na Google.cz

Vyhledat termín Nikita Chruščov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Nikita Chruščov ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikita Chruščov například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Nikita Chruščov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Nikita Chruščov? Kdy se narodil Nikita Chruščov? Kde se narodil Nikita Chruščov? Kdy zemřel Nikita Chruščov? Nikita Chruščov je v kategorii Politici

Kategorie politici, stará politička, nikita Chruščov, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Nikita Chruščov řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nikita Chruščov i v jiné kategorii než je politici.