Kdo je to?
Kdo je to Ústavní činitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ústavní činitel? Lidé, politika

Ústavní činitel

Jaký je význam slova Ústavní činitel? Co to znamená?

Ústavní činitel je osoba, která vykonává funkci zakotvenou v Ústavě. Nejčastěji si tento termín spojujeme například s funkcí prezidenta republiky, ale může jít třeba i o posty vládních představitelů nebo ústavních soudců.
V České republice se častěji užívá termín "nejvyšší ústavní činitelé", což jsou prezident republiky, předseda Senátu a předseda Poslanecké sněmovny, předseda vlády a předseda Ústavního soudu. (V tomto pořadí, tj. předseda Senátu je "druhým nejvyšším ústavním činitelem ČR").
Z vyjmenovaného je zřejmé, že některé funkce ústavních činitelů jsou volené, do dalších však mohou být dané osoby i jmenované. Princip dosazení člověka do funkce, jeho mandát, pravomoci a povinnosti jsou popsány v Ústavě.Kdo je to Ústavní činitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ústavní činitel? Lidé, politika

Sdílejte tento text s heslem Ústavní činitel s jinými lidmiprostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Jednoduché úročení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Železná opona? Znáte definici termínu Parkour? Víte co je Dceřiná společnost?

Klíčová slova: původ slova, politika, význam pojmu, synonymum, popis, pojem, slovo, Ústavní činitel, politika, přesný význam, wikipedie, přesný výraz, vysvětlení, wiki, přesný výraz, informace

Pojem Ústavní činitel je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledejte bez špehování slovo Ústavní činitel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ústavní činitel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ústavní činitel ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Ústavní činitel ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Ústavní činitel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ústavní činitel například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Ústavní činitel? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Ústavní činitel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ústavní činitel? Definice pojmu Ústavní činitel patří do kategorie Politika

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika).