Kdo je to?
Kdo je Veronika Kánská? Životopis Veronika Kánská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Veronika Kánská

Kdo je Veronika Kánská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Herečka Veronika Kánská je známá především díky své roli Blaženy Škopkové v oblíbených komediích Zdeňka Trošky Slunce, seno, … Narodila se 12. října 1966 v Praze. Již od dětství toužila po tom stát se herečkou. Pokusila se studovat DAMU.
Zúčastňovala se různých konkurzů, poprvé se před kameru ale postavila až v roce 1983, kdy jí bylo sedmnáct let.
Ještě předtím se snažila dostat do filmu Bota jménem Melichar. Na castingu měla předvést prostitutku z Václaváku, kterou zvládla skvěle, nicméně roli, o kterou se ucházela nakonec nezískala. Stále byl pro ni ale tento konkurz zlomový. Všiml si ji totiž režisér Zdeněk Troška, který ji krátce poté obsadil právě do letní komedie Slunce, seno, jahody.
Komedie Slunce, seno, jahody, která vznikla v roce 1983 podle scénáře Zdeňka Trošky a Petra Markova se zapsala do české kinematografie výrazně, jelikož parodickým způsobem popisuje tehdejší končící socialismu v jihočeské vesnici Hoštice. Hlavní role zde vedle Veroniky Kánské ztvárnili i Helena Růžičková, Stanislav Tříska, Erna Červená, Broněk Černý, Pavel Kikinčuk, Martin Šotola, Miroslav Zounar, Jiří Lábus, Pavel Vondruška, Václav Troška a další.
Veronika se objevila v roli Blaženy Škopkové, dcery manželů Škopkových, i v obou pokračování. V roce 1989 vznikl druhý díl Slunce, seno a pár facek a o dva roky později Slunce, seno, erotika.
Pro Veroniku Kánskou byla role Blaženy zcela přelomová. Zapsala se díky ní do myslí většiny Čechů. Bohužel zároveň se také od této postavy nedokázala odpoutat ani se přes ni přenést, a proto se role, která ji proslavila zároveň stala i jejím prokletím.
Kromě toho, že se v mezičase natáčení Slunce, seno, …, v roce 1984, zahrála v psychologickém dramatu Prodloužený čas.
V její herecké kariéře přišel po slavných komediích už jen snímek Discopříběh 2, který navázal na úspěšný první díl. V Discopříběhu si Veronika zahrála zdravotní sestru Lucii, která měla milostné pletky se stárnoucím otcem hlavního hrdiny. Film Discopříběh 2 režíroval Jaroslav Soukup a je protkán hudbou Michala Davida a Zdeňka Bartáka.
Po dlouhé pauze se vrátila k herectví díky dramatu v režii Zdeňka Zelenky Kanadská noc, kde si zahrála matku Jana v podání Filipa Cíle. Hereckými kolegy Kánské byli například Dagmar Havlová, Viktor Preiss, Tereza Ramba, Jan Unger, Martin Kraus a další.
V současné době je Veronika vdaná a žije ve vesnici Končice nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Má syna Adama a dceru Annu. Hereckou kariéru vyměnila za knihovnu.Kdo je Veronika Kánská? Životopis Veronika Kánská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Veronika Kánská

Národnost: československá, česká
Datum narození: 12. října 1966
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Veronika Kánská? Pak se podělte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Osteochondróza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rafting? Vzpomněli byste si na význam slova Topinambur? Víte co je BRKI?

Klíčová slova: kdy se narodila Veronika Kánská?, narození, kde se narodila Veronika Kánská?, wiki, herectví, datum narození, wikipedie, život, národnost, místo narození, vysvětlení, osobnost, biografie, informace, herectví, zajímavosti

Pojem Veronika Kánská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Veronika Kánská zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veronika Kánská ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Veronika Kánská ve Wikipedii

Najít výraz Veronika Kánská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Veronika Kánská v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Veronika Kánská na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Veronika Kánská například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Veronika Kánská

Nyní již víte Kdo je to Veronika Kánská? Kdy se narodila Veronika Kánská? Kde se narodila Veronika Kánská? Veronika Kánská je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Veronika Kánská např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Veronika Kánská i v jiné kategorii než je herectví.