Kdo je to?
Kdo je Patti Smith? Životopis Patti Smith, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Patti Smith

Kdo je Patti Smith? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Patti Smith je americká zpěvačka, hudebnice a básnířka.
Původně básnířka Patti Smith se začala věnovat hudbě někdy na počátku sedmdesátých letech. Vliv poezie se projevuje jak na jejích hudebních textech, tak i v pozdějších letech, kdy se k psaní básní pravidelně vracela.
V roce 1974 založila kapelu The Patti Smith Group (jejímž členem byl i český kytarista Ivan Král) a prosadila se s ní na hudebním poli. Patti Smith byla jednou z průkopníků punku a představitelkou nové vlny typické pro 70. léta. Spolu se svou skupinou vydali v tomto období několik vysoce oceněnovaných alb - Horses (1975); Radio Ethiophia, ve kterém už jasně zní její naprosto originální styl (1976); Easter, jež jí přineslo i komerční úspěch (1978), a poslední Wave (1979).
Po rozpadu kapely si Patti Smith dala hudební přestávku, nakonec se k muzice však vrátila. Vydala několik dalších alb (například Dream of Life, 1988, nebo Trampin´,2004).
Je držitelkou cen Grammy a dalších hudebních ocenění.
Prosadila se však i v oblasti literatury. Debutovala v roce 1972 sbírkou Seventh Heaven a vydala nebo se spolupodílela na vydání dalších desítek titulů. Mimojiné je laureátkou prestižní americké National Book Award.
Kromě hudby, poezie a uměleckých exhibicí se též věnuje aktivismu, především v oblasti lidských práv.Kdo je Patti Smith? Životopis Patti Smith, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Patti Smith

Národnost: americká
Datum narození: 30. prosince 1946
Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Patti Smith? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Fandom? Vzpomněli byste si na význam slova Kroket? Znáte termín MBank? Znáte definici termínu LGBTQ?

Klíčová slova: datum narození, hudba, Patti Smith, narození, biografie, zajímavosti, osobnost, lexikon, wikipedie, wiki, národnost, kdy se narodila Patti Smith?, kdo je Patti Smith?, popis, hudba, osobnosti

Pojem Patti Smith je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patti Smith ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Patti Smith na Youtube

Zkusit najít Patti Smith ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Patti Smith ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Patti Smith ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Patti Smith například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Patti Smith

Právě jste zjistili Kdo je to Patti Smith? Kdy se narodila Patti Smith? Kde se narodila Patti Smith? Patti Smith je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, xylofon velký, patti Smith, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Patti Smith např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Patti Smith i v jiné kategorii než je hudba.