Kdo je to?
Kdo je Aleksi Šedo? Životopis Aleksi Šedo, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Aleksi Šedo?

Kdo je Aleksi Šedo? Životopis, informace, biografie, lékařství

Aleksi Šedo je český biochemik, lékař, patobiochemik, přednosta Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. Lékařské Fakulty v Praze. Šedo se narodil ve finském hlavním městě Helsinky. Začal studovat medicínu na Fakultě Všeobecného Lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Úspěšně svá studia dokončil roku 1986. O 4 roky později (1990) získal za obor lékařská biochemie titul kandidát věd (CSc.). Jako profesor hostoval v letech 1992-93 v italské Pise na institutu CNR a v letech 1994-95 působil jako vědecký pracovník na pařížském institutu Institut Curie INSERM.
Atestaci na vnitřní lékařství splnil roku 1995. 7 let na to se z něj stal profesor biochemie a patobiochemie (2002). Pracoval na pozici Senior Scientis ve společnosti Corporate R&D Procter & Gamble (1996-99) v Praze a později v německém Frankfurtu (1999-2001). Celých 5 let (1997-2002) byl vedoucím na Fyziologickém ústavu AV (Akademie věd) a 1. Lékařské fakulty (biologická laboratoř nádorových buněk). Roku 2007 byl jmenován přednostou Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. LF UK v Praze.
7 let (2005-12) zastával funkci proděkana na 1. LF UK v Praze a v letech 2012-20 byl dokonce děkanem stejné fakulty. Roku 2015 se Šedo stal členem České lékařské akademie.
Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch jej zvolil v červenci 2020 jako svého náměstka (nahradil Romana Prymulu). Ve funkci působil od 1. 9. 2020. Po dohodě však 26. 1. 2021 Šedo z funkce odstoupil.Kdo je Aleksi Šedo? Životopis Aleksi Šedo, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní informace o osobě Aleksi Šedo

Národnost: česká
Datum narození: 18. 6. 1961
Místo narození: Helsinky, Finsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Aleksi Šedo sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Nížina? Znáte termín Síto? Vzpomenete si na definici slova Michelinská hvězda? Víte, co je to Velký třesk?

Klíčová slova: wiki, datum narození, kdy se narodil Aleksi Šedo?, zajímavosti, popis, lékařství, lexikon, kde se narodil Aleksi Šedo?, wikipedie, osobnosti, Aleksi Šedo, lékařství, místo narození, osobnost, kdo je Aleksi Šedo?, biografie

Pojem Aleksi Šedo je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Aleksi Šedo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleksi Šedo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Aleksi Šedo ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Aleksi Šedo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Aleksi Šedo na Google obrázcích

Hledat heslo Aleksi Šedo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleksi Šedo například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Aleksi Šedo

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Aleksi Šedo? Kdy se narodil Aleksi Šedo? Kde se narodil Aleksi Šedo? Aleksi Šedo se nachází v sekci Lékařství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Aleksi Šedo dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleksi Šedo i v jiné kategorii než je lékařství.