Kdo je to?
Kdo je Aleksi Šedo? Životopis Aleksi Šedo, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Aleksi Šedo

Kdo je Aleksi Šedo? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Aleksi Šedo je český biochemik, lékař, patobiochemik, přednosta Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. Lékařské Fakulty v Praze. Šedo se narodil ve finském hlavním městě Helsinky. Začal studovat medicínu na Fakultě Všeobecného Lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Úspěšně svá studia dokončil roku 1986. O 4 roky později (1990) získal za obor lékařská biochemie titul kandidát věd (CSc.). Jako profesor hostoval v letech 1992-93 v italské Pise na institutu CNR a v letech 1994-95 působil jako vědecký pracovník na pařížském institutu Institut Curie INSERM.
Atestaci na vnitřní lékařství splnil roku 1995. 7 let na to se z něj stal profesor biochemie a patobiochemie (2002). Pracoval na pozici Senior Scientis ve společnosti Corporate R&D Procter & Gamble (1996-99) v Praze a později v německém Frankfurtu (1999-2001). Celých 5 let (1997-2002) byl vedoucím na Fyziologickém ústavu AV (Akademie věd) a 1. Lékařské fakulty (biologická laboratoř nádorových buněk). Roku 2007 byl jmenován přednostou Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. LF UK v Praze.
7 let (2005-12) zastával funkci proděkana na 1. LF UK v Praze a v letech 2012-20 byl dokonce děkanem stejné fakulty. Roku 2015 se Šedo stal členem České lékařské akademie.
Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch jej zvolil v červenci 2020 jako svého náměstka (nahradil Romana Prymulu). Ve funkci působil od 1. 9. 2020. Po dohodě však 26. 1. 2021 Šedo z funkce odstoupil.Kdo je Aleksi Šedo? Životopis Aleksi Šedo, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní data o osobě Aleksi Šedo

Národnost: česká
Datum narození: 18. 6. 1961
Místo narození: Helsinky, Finsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Aleksi Šedo s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Ampér? Víte co je Nonsens? Vzpomenete si na definici slova Kanadské bodování? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sluneční soustava?

Klíčová slova: popis, osobnost, informace, život, lexikon, wiki, Aleksi Šedo, lékařství, wikipedie, Aleksi Šedo, národnost, kde se narodil Aleksi Šedo?, kdy se narodil Aleksi Šedo?, biografie, vysvětlení, narození

Pojem Aleksi Šedo je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Aleksi Šedo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Aleksi Šedo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleksi Šedo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Aleksi Šedo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Aleksi Šedo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleksi Šedo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Aleksi Šedo?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Aleksi Šedo? Kdy se narodil Aleksi Šedo? Kde se narodil Aleksi Šedo? Aleksi Šedo patří do kategorie Lékařství

Kategorie lékařství, injekce pera, aleksi Šedo, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Aleksi Šedo například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleksi Šedo i v jiné kategorii než je lékařství.