Kdo je to?
Kdo je Aleksi Šedo? Životopis Aleksi Šedo, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Aleksi Šedo?

Kdo je Aleksi Šedo? Životopis, informace, biografie, lékařství

Aleksi Šedo je český biochemik, lékař, patobiochemik, přednosta Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. Lékařské Fakulty v Praze. Šedo se narodil ve finském hlavním městě Helsinky. Začal studovat medicínu na Fakultě Všeobecného Lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Úspěšně svá studia dokončil roku 1986. O 4 roky později (1990) získal za obor lékařská biochemie titul kandidát věd (CSc.). Jako profesor hostoval v letech 1992-93 v italské Pise na institutu CNR a v letech 1994-95 působil jako vědecký pracovník na pařížském institutu Institut Curie INSERM.
Atestaci na vnitřní lékařství splnil roku 1995. 7 let na to se z něj stal profesor biochemie a patobiochemie (2002). Pracoval na pozici Senior Scientis ve společnosti Corporate R&D Procter & Gamble (1996-99) v Praze a později v německém Frankfurtu (1999-2001). Celých 5 let (1997-2002) byl vedoucím na Fyziologickém ústavu AV (Akademie věd) a 1. Lékařské fakulty (biologická laboratoř nádorových buněk). Roku 2007 byl jmenován přednostou Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. LF UK v Praze.
7 let (2005-12) zastával funkci proděkana na 1. LF UK v Praze a v letech 2012-20 byl dokonce děkanem stejné fakulty. Roku 2015 se Šedo stal členem České lékařské akademie.
Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch jej zvolil v červenci 2020 jako svého náměstka (nahradil Romana Prymulu). Ve funkci působil od 1. 9. 2020. Po dohodě však 26. 1. 2021 Šedo z funkce odstoupil.Kdo je Aleksi Šedo? Životopis Aleksi Šedo, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní data o osobě Aleksi Šedo

Národnost: česká
Datum narození: 18. 6. 1961
Místo narození: Helsinky, Finsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Aleksi Šedo s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Úmoří? Víte co je Klasicismus? Vzpomenete si na definici slova Estrogen? Vzpomněli byste si co označuje výraz NFC?

Klíčová slova: popis, datum narození, kdo je Aleksi Šedo?, životopis, informace, osobnost, zajímavosti, národnost, kdy se narodil Aleksi Šedo?, lékařství, Aleksi Šedo, osobnosti, lexikon, místo narození, lékařství, biografie

Pojem Aleksi Šedo je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Aleksi Šedo na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Aleksi Šedo ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Aleksi Šedo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Aleksi Šedo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Aleksi Šedo ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleksi Šedo například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Aleksi Šedo? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Aleksi Šedo? Kdy se narodil Aleksi Šedo? Kde se narodil Aleksi Šedo? Aleksi Šedo se nachází v kategorii Lékařství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Aleksi Šedo třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleksi Šedo i v jiné kategorii než je lékařství.