Kdo je to?
Kdo je Monika Hilmerová? Životopis Monika Hilmerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Monika Hilmerová

Kdo je Monika Hilmerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Původem slovenská herečka se narodila 7. října 1974 v Bratislavě. Na Filozofické fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Bratislavě vystudovala andragogiku. Na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě se zase věnovala oboru herectví. Na Slovensku je známá zejména díky roli v seriálu Ordinácia v ružovej záhrade, kde ztvárňuje doktorku Lauru Havranovou.
Už v deseti letech poprvé účinkovala ve filmu O sláve a tráve.
Od roku 1991 pravidelně účinkuje v Radošinském naivném divadle.
V roce 2003 se stala členkou Činohry Slovenského národního divadla.
Za svou plodnou kariéru stihla natočit celou řadu filmů včetně snímků Der Lebernsborn – Pramen života, Vzpoura, Frankenstein, Rozhovor s nepřítelem, Svatba na bitevním poli, Devatenáct klavírů, Bathory, Kandidát, DOGG či Oteckovia – Finále.
Mnoho slovenských diváků registruje Moniku Hilmerovou především díky jejím seriálům. Objevila se například v Trapasech, Profesionálech, Nesmrtelných, Horné Dolné, Odznaku Vysočinu nebo Druhé šanci. Výrazná je pro ni seriálová role v sitcomu Oteckovia, kde si zahrála Luciu Bielikovou.
Je držitelkou mnoha ocenění. V roce 2001 získala v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve snímku Pramen života Stříbrného delfína. Ve stejné době byla oceněna prémií Mezinárodního filmového festivalu Art Film Fest za snímek Oběti a vrazi. Literární fond udělil Monice Hilmerové cenu hned dvakrát. Poprvé ji získala v roce 2009 díky roli ve filmu Matka Guráž a jej děti. Podruhé v roce 2012 za postavu Evy Riečné v seriálu Bouřlivé víno.
Moničiným manželem je od roku 2009 tanečník Jaro Bekr. Manželé spolu vychovávají dvě děti – dceru Zaru a syna Leonarda.Kdo je Monika Hilmerová? Životopis Monika Hilmerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Monika Hilmerová

Národnost: česká
Datum narození: 7. října 1974
Místo narození: Bratislava

Sdílejte tuto stránku s osobností Monika Hilmerová s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Dharma? Víte co je Vektor? Znáte pojem Paškál? Vzpomněli byste si co označuje výraz Plastron?

Klíčová slova: osobnost, informace, život, herectví, místo narození, kdy se narodila Monika Hilmerová?, wiki, kdo je Monika Hilmerová?, herectví, datum narození, narození, osobnosti, popis, zajímavosti, Monika Hilmerová, lexikon

Pojem Monika Hilmerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Monika Hilmerová

Vyhledat heslo Monika Hilmerová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Monika Hilmerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monika Hilmerová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Monika Hilmerová ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Monika Hilmerová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Monika Hilmerová například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Monika Hilmerová? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Monika Hilmerová? Kdy se narodila Monika Hilmerová? Kde se narodila Monika Hilmerová? Monika Hilmerová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka zrzka, monika Hilmerová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Monika Hilmerová dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Monika Hilmerová i v jiné kategorii než je herectví.