Kdo je to?
Kdo je Karel Řehka? Životopis Karel Řehka, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Karel Řehka

Kdo je Karel Řehka? Životopis, informace, biografie, politika

Karel Řehka je český generál, od roku 2022 náčelník Generálního štábu Armády České republiky.
Vystudoval Vojenské gymnázium a následně Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Absolvoval též kurz na Královské vojenské akademii v Sandhurstu ve Spojeném království a kurz RANGER ve Spojených státech.
V české armádě byl u prostějovské 6. speciální brigády a poté velel Skupině leteckých návodčích u 32. základny taktického letectva v Náměšti nad Oslavou. Následně dlouhodobě působil u 601. skupiny speciálních sil, které nakonec v letech 2010-2014 velel. Poté se stal ředitelem Ředitelství speciálních sil Ministerstva obrany ČR.
Během své vojenské kariéry působil několikrát v zahraničních misích a na zahraničních postech v rámci NATO - v roce 1999 v Jugoslávii, následně opakovaně v Afgánistánu; v letech 2006 - 2009 pak pracoval na oddělení speciálních sil na velitelství sil rychlé reakce NATO v Rheindahlenu v Německu; posléze pak jako zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod v Elblągu.
V roce 2020 se Karel Řehka stal ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
Poté se však vrátil zpátky do armády. V červenci 2022 se stal náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky. V roce 2023 byl povýšen do hodnosti generálporučíka.Kdo je Karel Řehka? Životopis Karel Řehka, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Karel Řehka

Národnost: česká
Datum narození: 1. února 1975
Místo narození: Tišnov

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Řehka sdílet s ostatnímina internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Účtenková loterie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krimpovací kleště? Znáte definici termínu MLM? Víte co je Squash?

Klíčová slova: osobnosti, vysvětlení, Karel Řehka, zajímavosti, národnost, kdy se narodil Karel Řehka?, politika, wiki, život, kdo je Karel Řehka?, místo narození, politika, osobnost, životopis, popis, wikipedie

Pojem Karel Řehka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Karel Řehka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Karel Řehka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Řehka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Karel Řehka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Karel Řehka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Řehka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Karel Řehka?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Karel Řehka? Kdy se narodil Karel Řehka? Kde se narodil Karel Řehka? Karel Řehka patří do kategorie Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Řehka řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Řehka i v jiné kategorii než je politika.