Kdo je to?
Kdo je Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Zuzana Bydžovská?

Kdo je Zuzana Bydžovská? Životopis, informace, biografie, herectví

Zuzana Bydžovská je česká herečka.
Vystudovala pražskou konzervatoř. Do angažmá nastoupila do Divadla Na zábradlí, kde zůstala po většinu divadelní kariéry. Působila i v Národním divadle a hostovala na dalších scénách.
Pro české publikum je však známá především jako filmová herečka. Za své herecké umění získala tři České lvy (dva za výkony v hlavní roli, jednoho za roli vedlejší).
Zuzana Bydžovská je jednou z nejvýraznějších hereček současnosti. Objevuje se v široké škále rolí - od těch komediálních a pohádkových až po dramatické a tragické.
Pozornost si získala hereckým výkonem v oblíbené komedii Ten svetr si nesvlíkej (1980). Od té doby ztvárnila desítky dalších charakterů. Hrála v řadě pohádek, například Čarovný kamínek (2019), Sedmero krkavců (2015), O Ztracené kuchařce(1986). Zářila v mnoha českých oceňovaných filmech. Zahrála si v Konflíkářích(1997); v Kytici ztvárnila matku z balady Polednice (2000); za roli ve filmu Venkovský učitel získala Českého lva(2008), stejně tak za výkon v Mamas & Papas (2010). Hrála i ve filmech zachycujících temné československé dějiny 20. století: Lidice (2011), Ve stínu (2012) či Jan Palach (2018).Kdo je Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Zuzana Bydžovská

Národnost: česká
Datum narození: 10. října 1961
Místo narození: Most

Tento text (Zuzana Bydžovská) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Guláš? Rozumíte pojmu Fair play? Znáte termín Frakování? Znáte pojem Fotobanka?

Klíčová slova: kdo je Zuzana Bydžovská?, kde se narodil Zuzana Bydžovská?, život, místo narození, osobnosti, lexikon, wikipedie, biografie, zajímavosti, herectví, informace, Zuzana Bydžovská, wiki, vysvětlení, narození, Zuzana Bydžovská

Pojem Zuzana Bydžovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Zuzana Bydžovská v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Zuzana Bydžovská ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Zuzana Bydžovská na Google obrázcích

Najít termín Zuzana Bydžovská ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Zuzana Bydžovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Zuzana Bydžovská ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zuzana Bydžovská například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zuzana Bydžovská

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Zuzana Bydžovská? Kdy se narodil Zuzana Bydžovská? Kde se narodil Zuzana Bydžovská? Zuzana Bydžovská patří do sekce Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Zuzana Bydžovská řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zuzana Bydžovská i v jiné kategorii než je herectví.