Kdo je to?
Kdo je Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Zuzana Bydžovská

Kdo je Zuzana Bydžovská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zuzana Bydžovská je česká herečka.
Vystudovala pražskou konzervatoř. Do angažmá nastoupila do Divadla Na zábradlí, kde zůstala po většinu divadelní kariéry. Působila i v Národním divadle a hostovala na dalších scénách.
Pro české publikum je však známá především jako filmová herečka. Za své herecké umění získala tři České lvy (dva za výkony v hlavní roli, jednoho za roli vedlejší).
Zuzana Bydžovská je jednou z nejvýraznějších hereček současnosti. Objevuje se v široké škále rolí - od těch komediálních a pohádkových až po dramatické a tragické.
Pozornost si získala hereckým výkonem v oblíbené komedii Ten svetr si nesvlíkej (1980). Od té doby ztvárnila desítky dalších charakterů. Hrála v řadě pohádek, například Čarovný kamínek (2019), Sedmero krkavců (2015), O Ztracené kuchařce(1986). Zářila v mnoha českých oceňovaných filmech. Zahrála si v Konflíkářích(1997); v Kytici ztvárnila matku z balady Polednice (2000); za roli ve filmu Venkovský učitel získala Českého lva(2008), stejně tak za výkon v Mamas & Papas (2010). Hrála i ve filmech zachycujících temné československé dějiny 20. století: Lidice (2011), Ve stínu (2012) či Jan Palach (2018).Kdo je Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Zuzana Bydžovská

Národnost: česká
Datum narození: 19. října 1961
Místo narození: Most

Tento text (Zuzana Bydžovská) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Letargie? Víte co je Unsplash? Znáte termín Energetický štítek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kmenový list?

Klíčová slova: narození, lexikon, Zuzana Bydžovská, místo narození, kdo je Zuzana Bydžovská?, národnost, informace, osobnost, wikipedie, život, osobnosti, popis, Zuzana Bydžovská, herectví, wiki, životopis

Pojem Zuzana Bydžovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Zuzana Bydžovská v následujících zdrojích

Najít výraz Zuzana Bydžovská ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Zuzana Bydžovská ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zuzana Bydžovská ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Zuzana Bydžovská na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Zuzana Bydžovská ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zuzana Bydžovská například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Zuzana Bydžovská? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zuzana Bydžovská? Kdy se narodil Zuzana Bydžovská? Kde se narodil Zuzana Bydžovská? Zuzana Bydžovská patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, dlouhovlasá zrzka, zuzana Bydžovská, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Zuzana Bydžovská dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zuzana Bydžovská i v jiné kategorii než je herectví.