Kdo je to?
Kdo je to Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Zuzana Bydžovská?

Kdo je to Zuzana Bydžovská? Stručný životopis

Zuzana Bydžovská je česká herečka.
Vystudovala pražskou konzervatoř. Do angažmá nastoupila do Divadla Na zábradlí, kde zůstala po většinu divadelní kariéry. Působila i v Národním divadle a hostovala na dalších scénách.
Pro české publikum je však známá především jako filmová herečka. Za své herecké umění získala tři České lvy (dva za výkony v hlavní roli, jednoho za roli vedlejší).
Zuzana Bydžovská je jednou z nejvýraznějších hereček současnosti. Objevuje se v široké škále rolí - od těch komediálních a pohádkových až po dramatické a tragické.
Pozornost si získala hereckým výkonem v oblíbené komedii Ten svetr si nesvlíkej (1980). Od té doby ztvárnila desítky dalších charakterů. Hrála v řadě pohádek, například Čarovný kamínek (2019), Sedmero krkavců (2015), O Ztracené kuchařce(1986). Zářila v mnoha českých oceňovaných filmech. Zahrála si v Konflíkářích(1997); v Kytici ztvárnila matku z balady Polednice (2000); za roli ve filmu Venkovský učitel získala Českého lva(2008), stejně tak za výkon v Mamas & Papas (2010). Hrála i ve filmech zachycujících temné československé dějiny 20. století: Lidice (2011), Ve stínu (2012) či Jan Palach (2018).Kdo je to Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Zuzana Bydžovská

Národnost: česká
Datum narození: 10. října 1961
Místo narození: Most

Tento text (Zuzana Bydžovská) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Guláš? Rozumíte pojmu Pálení čarodejnic? Znáte termín Krajní pravice? Znáte pojem Metaxa?

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, informace, význam slova, etymologie, přesný výraz, popis, co znamená, termín, pojem, vysvětlení, synonymum, Zuzana Bydžovská, wiki, co je to Zuzana Bydžovská?, heslo

Pojem Zuzana Bydžovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Zuzana Bydžovská ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zuzana Bydžovská ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zuzana Bydžovská ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Zuzana Bydžovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zuzana Bydžovská například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zuzana Bydžovská

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Zuzana Bydžovská? Kdo to byl Zuzana Bydžovská? Kdy se narodil Zuzana Bydžovská? Kde se narodil Zuzana Bydžovská? Zuzana Bydžovská je v kategorii herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Zuzana Bydžovská řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zuzana Bydžovská i v jiné kategorii než je herectví.