Kdo je to?
Kdo je to Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Zuzana Bydžovská?

Kdo je to Zuzana Bydžovská? Stručný životopis

Zuzana Bydžovská je česká herečka.
Vystudovala pražskou konzervatoř. Do angažmá nastoupila do Divadla Na zábradlí, kde zůstala po většinu divadelní kariéry. Působila i v Národním divadle a hostovala na dalších scénách.
Pro české publikum je však známá především jako filmová herečka. Za své herecké umění získala tři České lvy (dva za výkony v hlavní roli, jednoho za roli vedlejší).
Zuzana Bydžovská je jednou z nejvýraznějších hereček současnosti. Objevuje se v široké škále rolí - od těch komediálních a pohádkových až po dramatické a tragické.
Pozornost si získala hereckým výkonem v oblíbené komedii Ten svetr si nesvlíkej (1980). Od té doby ztvárnila desítky dalších charakterů. Hrála v řadě pohádek, například Čarovný kamínek (2019), Sedmero krkavců (2015), O Ztracené kuchařce(1986). Zářila v mnoha českých oceňovaných filmech. Zahrála si v Konflíkářích(1997); v Kytici ztvárnila matku z balady Polednice (2000); za roli ve filmu Venkovský učitel získala Českého lva(2008), stejně tak za výkon v Mamas & Papas (2010). Hrála i ve filmech zachycujících temné československé dějiny 20. století: Lidice (2011), Ve stínu (2012) či Jan Palach (2018).Kdo je to Zuzana Bydžovská? Životopis Zuzana Bydžovská, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Zuzana Bydžovská

Národnost: česká
Datum narození: 10. října 1961
Místo narození: Most

Popis osobnosti Zuzana Bydžovská můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Guláš? Znáte definici termínu DIY? Znáte termín Krajní pravice? Pamatujete si definici pojmu Investigativní?

Klíčová slova: slovo, lexikon, význam, popis, původ slova, pojem, formulace, kdo je Zuzana Bydžovská?, co znamená, význam pojmu, popis, herectví, definice, přesný výraz, přesný význam, etymologie

Pojem Zuzana Bydžovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Zuzana Bydžovská

Vyhledat výraz Zuzana Bydžovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zuzana Bydžovská na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Zuzana Bydžovská ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Zuzana Bydžovská ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zuzana Bydžovská například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Zuzana Bydžovská?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Zuzana Bydžovská? Kdo to byl Zuzana Bydžovská? Kdy se narodil Zuzana Bydžovská? Kde se narodil Zuzana Bydžovská? Zuzana Bydžovská patří do sekce herectví. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Zuzana Bydžovská dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zuzana Bydžovská i v jiné kategorii než je herectví.