Kdo je to?
Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Kdo je to Majordomus?

Jaký je význam slova Majordomus? Co to znamená?

Majordomus nebo také majordom je historické označení pro správce šlechtického dvora nebo paláce. Majordomus byl nadřízeným veškerého služebnictva. Ve Franské říši byli majordomové správci královského dvora a někteří z nich vešli do dějin a proslavili se, protože převzali práva panovníka v důsledku úpadku vládnoucí dynastie Merovejců (např. majordomus Karel Martel v roce 732 porazil Araby u Poitiers a tím jim zabránil v dalším pronikání do Evropy z Pyrenejského poloostrova).Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Definici slova Majordomus můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Prekluze? Rozumíte pojmu Deflace? Vzpomněli byste si na význam slova Turbulence? Znáte pojem Spořič obrazovky?

Klíčová slova: Majordomus, heslo, přesný výraz, synonymum, historie, odborný výraz, lexikon, kdo to je, přesný význam, slovo, pojem, vysvětlení, definice, kdo je Majordomus?, význam, význam slova

Pojem Majordomus je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Majordomus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Majordomus na Youtube

Najít výraz Majordomus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Majordomus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Majordomus například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Majordomus, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Majordomus? Kdo to byl Majordomus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Majordomus? Definice pojmu Majordomus se nachází v sekci historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.