Kdo je to?
Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Kdo je to Majordomus?

Jaký je význam slova Majordomus? Co to znamená?

Majordomus nebo také majordom je historické označení pro správce šlechtického dvora nebo paláce. Majordomus byl nadřízeným veškerého služebnictva. Ve Franské říši byli majordomové správci královského dvora a někteří z nich vešli do dějin a proslavili se, protože převzali práva panovníka v důsledku úpadku vládnoucí dynastie Merovejců (např. majordomus Karel Martel v roce 732 porazil Araby u Poitiers a tím jim zabránil v dalším pronikání do Evropy z Pyrenejského poloostrova).Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Majordomus s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Prekluze? Víte, co je to Personifikace? Vzpomněli byste si na význam slova Výchovný ústav? Rozumíte pojmu Infekce?

Klíčová slova: popis, význam pojmu, přesný význam, co je to Majordomus?, heslo, pojem, slovo, kdo je Majordomus?, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, původ slova, význam, synonymum, historie, etymologie

Pojem Majordomus je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Majordomus na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Majordomus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Majordomus ve Wikislovníku

Vyhledat termín Majordomus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Majordomus například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Majordomus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Majordomus? Kdo to byl Majordomus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Majordomus? Definice pojmu Majordomus se nachází v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat pojem, text, definici, kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Majordomus i v jiné sekci než je kategorie historie.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.