Kdo je to?
Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Kdo je to Majordomus?

Jaký je význam slova Majordomus? Co to znamená?

Majordomus nebo také majordom je historické označení pro správce šlechtického dvora nebo paláce. Majordomus byl nadřízeným veškerého služebnictva. Ve Franské říši byli majordomové správci královského dvora a někteří z nich vešli do dějin a proslavili se, protože převzali práva panovníka v důsledku úpadku vládnoucí dynastie Merovejců (např. majordomus Karel Martel v roce 732 porazil Araby u Poitiers a tím jim zabránil v dalším pronikání do Evropy z Pyrenejského poloostrova).Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Majordomus? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Prekluze? Víte co je Melanom? Vzpomněli byste si na význam slova Výchovný ústav? Vzpomněli byste si co označuje výraz Alabastr?

Klíčová slova: historie, definice, význam slova, kdo je Majordomus?, pojem, synonymum, Majordomus, informace, termín, kdo to je, odborný výraz, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, co je to Majordomus?, heslo

Pojem Majordomus je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Majordomus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Majordomus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Majordomus ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Majordomus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Majordomus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Majordomus, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Majordomus? Kdo to byl Majordomus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Majordomus? Definice pojmu Majordomus je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než historie.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.