Kdo je to?
Kdo byla Jaroslava Hanušová? Životopis Jaroslava Hanušová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jaroslava Hanušová

Kdo byla Jaroslava Hanušová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaroslava Hanušová byla česká divadelní, seriálová a filmová herečka. Hanušová se narodila v Praze. Již od mala se věnovala divadlu a navštěvovala dramatický kroužek. Po maturitě na střední škole přemýšlela nad studiem herectví, ale nakonec začala studovat práva. Po tříletém studiu začala pracovat jako učitelka v mateřské škole. Provdala se za televizního režiséra Jaroslava Hanuše, se kterým měla celkem tři děti. Nakonec se manželství rozpadlo.
Herec Jiří Lábus se znal s Hanušovou již od školy a angažoval ji do zábavního televizního pořadu Možná přijde i kouzelník. V pořadu ztvárnila Lábusovu partnerku Jaruš a vystupovala zde v letech 1983-1992. Později vystupovala i na divadelních prknech.
Jaroslava Hanušová se poprvé objevila ve filmu v roce 1981 ve snímku Velká sázka o malé pivo. Následovaly role ve filmech Slunce, seno, erotika (1991), Requiem pro panenku (1992), Kanárská spojka (1993), Divoké pivo (1995), Ostuda (1998), Výlet (2002), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Líbáš jako Bůh (2008), Bastardi (2010), Bastardi II (2011).
Menší role ztvárnila i v televizních seriálech Hříchy pro diváky detektivek, Život na zámku (1995), Kde padají hvězdy (1996), Josef a Ly nebo Náměstíčko (2004).
V roce 2013 ji museli kvůli těžké cukrovce amputovat obě dvě nohy.
20. Února 2016 zkolabovala a byla převezena do Vinohradské nemocnice. O dva dny později Jaroslava Hanušová zemřela na selhání organismu. Dožila se 66 let.Kdo byla Jaroslava Hanušová? Životopis Jaroslava Hanušová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaroslava Hanušová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 2. 1949
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 22. 2. 2016

Zaujala vás biografie osobnosti Jaroslava Hanušová? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Laptop? Znáte definici termínu Akvizice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hypotéka? Pamatujete si definici pojmu Měnová krize?

Klíčová slova: informace, herectví, nežijící, Kdy zemřela Jaroslava Hanušová, kde se narodila Jaroslava Hanušová?, osobnost, wikipedie, narození, popis, wiki, kdo to je, životopis, herectví, národnost, kdy se narodila Jaroslava Hanušová?, lexikon

Pojem Jaroslava Hanušová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Jaroslava Hanušová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslava Hanušová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Jaroslava Hanušová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Jaroslava Hanušová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Jaroslava Hanušová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslava Hanušová například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslava Hanušová

Teď už víte Kdo byla Jaroslava Hanušová? Kdy se narodila Jaroslava Hanušová? Kde se narodila Jaroslava Hanušová? Kdy zemřela Jaroslava Hanušová? Jaroslava Hanušová se nachází v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec černovlasý, jaroslava Hanušová, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jaroslava Hanušová např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslava Hanušová i v jiné kategorii než je herectví.