Kdo je to?
Kdo je Pavel Sedláček? Životopis Pavel Sedláček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Pavel Sedláček?

Kdo je Pavel Sedláček? Životopis, informace, biografie, hudba

Pavel Sedláček je český filmový a divadelní herec, rocker, hudebník, skladatel a zpěvák a jeden z průkopníku big beatu a rock and rollu v dobách Československa. Sedláček se narodil v Praze, kde se na střední průmyslové škole vyučil jako strojní zámečník (obor spalovací motory). V té době začal zpívat a založil svou první rockovou kapelu. V 18 letech vyhrál pěveckou soutěž Hledáme nové talenty (1959), kde zvítězil s písní Jailhouse Rock. Ve stejném roce nechal vzniknout kapelu s názvem Studijní skupinu bigbeatu Pavla Sedláčka. Hrál také v kapele EP Hi-Fi. Rok poté se přihlásil na ČVUT v Praze, kde studoval na Fakultě elektrotechniky (1960). Od roku 1962 hrál v Divadle Semafor, kde si zahrál v divadelní hře Šest žen Jindřicha VIII., Zuzana není pro nikoho doma. Ve filmu debutoval roku 1963 ve snímku Černý Petr, následovaly filmy Konkurs (1963) a Kdyby tisíc klarinetů (1964).
Sedláček si při jednom zájezdu se souborem divadla Semafor koupil v Berlíně vůz, jehož koupě mu byla potvrzena Němkou žijící v Praze. I tak byl následně zatčen (s ním i zpěvačka Eva Pilarová) za škodu způsobenou Československému státu. Stalo se tak z udání někoho z jeho okolí. Byl odsouzen na 18 měsíců a byl nucen pracovat v dolech jako horník. Byl propuštěn o několik měsíců dřív za slušné chování. Po návratu byl z divadla vyhozen a Sedláček tak vzal za vděk v divadle Apollo (zde působil třeba Karel Gott). Poté dostal opět šanci hrát v televizi. Objevil se v seriálu Píseň pro Rudolfa III. (1967) a ve filmech Tři strýčkové a Dominik, Ta třetí, Objížďka (1968) a Slasti otce vlasti (1969).
Jako hudebník vystupuje Sedláček s kapelou Cadillac. Doposud vydal alba Rock And Roll (1993), Život je pes (1998) a Pop galerie (2006).Kdo je Pavel Sedláček? Životopis Pavel Sedláček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Pavel Sedláček

Národnost: česká
Datum narození: 4. 7. 1941
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Tento text (Pavel Sedláček) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Palice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tristní? Vzpomněli byste si co znamená slovo Automotive? Znáte termín Speciální pedagogika?

Klíčová slova: informace, narození, Pavel Sedláček, život, wikipedie, wiki, vysvětlení, místo narození, Pavel Sedláček, lexikon, hudba, biografie, osobnost, osobnosti, zajímavosti, hudba

Pojem Pavel Sedláček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Pavel Sedláček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Pavel Sedláček ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Pavel Sedláček na Youtube

Najít slovo Pavel Sedláček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Pavel Sedláček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Sedláček například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Pavel Sedláček? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Pavel Sedláček? Kdy se narodil Pavel Sedláček? Kde se narodil Pavel Sedláček? Pavel Sedláček se nachází v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Sedláček dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Sedláček i v jiné kategorii než je hudba.