Kdo je to?
Kdo je Mark Messier? Životopis Mark Messier, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Mark Messier

Kdo je Mark Messier? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Mark John Douglas Messier je bývalý kanadský profesionální hokejový útočník. Messier se narodil ve městě St. Albert ve státě Alberta v Kanadě. Jeho otec Doug Messier byl profesionální hokejista, který se s rodinou přestěhoval do Portlandu ve státě Oregon, kde dostal novou smlouvu. Po skončení smlouvy s hokejem skončil a vrátil se s rodinou zpět do St. Albert. Mark navštěvoval střední školu St. Francis Xavier v Edmontonu, kde hrál juniorskou soutěž. Poté začal hrát soutěž v Alberta Junior Hockey League (AJHL) za tým Spruce Grove Mets, kde ho trénoval jeho otec Doug. Během první sezóny 1976-77 Messier zaznamenal 66 kanadských bodů v 57 zápasech (bylo mu 15 let). Pro další sezónu se klub přejmenoval na St. Albert Saints a Messier byl jmenován v 16 letech kapitánem týmu. Nasbíral 74 bodů v 54 zápasech. Během dalších dvou let si zahrál v týmech Cincinnati Stingers a Houston Apollos.
V sezóně 1979/80 jej draftoval tým Edmonton Oilers z NHL. Mark Messier odehrál v Edmontonu 12 skvělých sezón, během kterých získal pětkrát Stanley Cup (1983-84, 1984/85, 1986/87, 1987/88 a 1989/90). V sezóně 1983/84 získal ocenění Conn Smythe Tropy pro nejlepšího hráče v play-off a v roce 1990 získal cenu Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče sezóny.
Od sezóny 1991/92 oblékal dres týmu New York Rangers a hned po první sezóně získal podruhé Hart Memorial Trophy. V jeho třetí sezóně v Rangers vyhrál svůj šestý Stanley Cup (Rangers získali Stanley Cup po 54 letech) a získal přezdívku The Messiah (Mesiáš).
Po šesti letech opustil New York a připojil se k týmu Vancouver Cannucks, kde odehrál další tři sezóny (1997-2000). Poté se vrátil zpět do New York Rangers, kde po čtyřech sezónách ukončil kariéru (2000-04).
Messier je historicky třetí hráč s nejvíce odehranými zápasy (1756) a třetí v počtu kanadských bodů v NHL (1887). V roce 2007 byl uveden do Hokejové síně slávy a roku 2017 byl zařazen mezi sto nejlepších hráčů historie NHL.Kdo je Mark Messier? Životopis Mark Messier, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Mark Messier

Národnost: kanadská
Datum narození: 18. 1. 1961
Místo narození: St. Albert, Alberta, Kanada

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Mark Messier? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Poluce? Vzpomněli byste si na význam slova Promile? Vzpomenete si na definici slova Unicum? Znáte definici termínu Muzeum?

Klíčová slova: narození, vysvětlení, národnost, datum narození, informace, zajímavosti, sport, kdo je Mark Messier?, lexikon, sport, osobnosti, kdy se narodil Mark Messier?, život, kde se narodil Mark Messier?, biografie, osobnost

Pojem Mark Messier je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Mark Messier zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Mark Messier ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Mark Messier ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Mark Messier ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Mark Messier ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mark Messier na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mark Messier například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mark Messier

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Mark Messier? Kdy se narodil Mark Messier? Kde se narodil Mark Messier? Mark Messier je v kategorii Sport

Kategorie sport, vodní pólista, mark Messier, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Mark Messier řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mark Messier i v jiné kategorii než je sport.