Kdo je to?
Kdo je Mark Messier? Životopis Mark Messier, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Mark Messier?

Kdo je Mark Messier? Životopis, informace, biografie, sport

Mark John Douglas Messier je bývalý kanadský profesionální hokejový útočník. Messier se narodil ve městě St. Albert ve státě Alberta v Kanadě. Jeho otec Doug Messier byl profesionální hokejista, který se s rodinou přestěhoval do Portlandu ve státě Oregon, kde dostal novou smlouvu. Po skončení smlouvy s hokejem skončil a vrátil se s rodinou zpět do St. Albert. Mark navštěvoval střední školu St. Francis Xavier v Edmontonu, kde hrál juniorskou soutěž. Poté začal hrát soutěž v Alberta Junior Hockey League (AJHL) za tým Spruce Grove Mets, kde ho trénoval jeho otec Doug. Během první sezóny 1976-77 Messier zaznamenal 66 kanadských bodů v 57 zápasech (bylo mu 15 let). Pro další sezónu se klub přejmenoval na St. Albert Saints a Messier byl jmenován v 16 letech kapitánem týmu. Nasbíral 74 bodů v 54 zápasech. Během dalších dvou let si zahrál v týmech Cincinnati Stingers a Houston Apollos.
V sezóně 1979/80 jej draftoval tým Edmonton Oilers z NHL. Mark Messier odehrál v Edmontonu 12 skvělých sezón, během kterých získal pětkrát Stanley Cup (1983-84, 1984/85, 1986/87, 1987/88 a 1989/90). V sezóně 1983/84 získal ocenění Conn Smythe Tropy pro nejlepšího hráče v play-off a v roce 1990 získal cenu Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče sezóny.
Od sezóny 1991/92 oblékal dres týmu New York Rangers a hned po první sezóně získal podruhé Hart Memorial Trophy. V jeho třetí sezóně v Rangers vyhrál svůj šestý Stanley Cup (Rangers získali Stanley Cup po 54 letech) a získal přezdívku The Messiah (Mesiáš).
Po šesti letech opustil New York a připojil se k týmu Vancouver Cannucks, kde odehrál další tři sezóny (1997-2000). Poté se vrátil zpět do New York Rangers, kde po čtyřech sezónách ukončil kariéru (2000-04).
Messier je historicky třetí hráč s nejvíce odehranými zápasy (1756) a třetí v počtu kanadských bodů v NHL (1887). V roce 2007 byl uveden do Hokejové síně slávy a roku 2017 byl zařazen mezi sto nejlepších hráčů historie NHL.Kdo je Mark Messier? Životopis Mark Messier, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Mark Messier

Národnost: kanadská
Datum narození: 18. 1. 1961
Místo narození: St. Albert, Alberta, Kanada

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mark Messier s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Hydrops žlučníku? Víte, co je to Miserere? Vzpomenete si na definici slova Vetiver? Rozumíte pojmu Hrdost?

Klíčová slova: kdo je Mark Messier?, život, wikipedie, narození, Mark Messier, sport, informace, životopis, kde se narodil Mark Messier?, lexikon, datum narození, zajímavosti, osobnosti, národnost, vysvětlení, kdy se narodil Mark Messier?

Pojem Mark Messier je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Mark Messier ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Mark Messier ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Mark Messier na Google obrázcích

Hledat frázi Mark Messier ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mark Messier ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mark Messier například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Mark Messier? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Mark Messier? Kdy se narodil Mark Messier? Kde se narodil Mark Messier? Mark Messier patří do kategorie Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Mark Messier dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mark Messier i v jiné kategorii než je sport.