Kdo je to?
Kdo je Zlata Adamovská? Životopis Zlata Adamovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zlata Adamovská?

Kdo je Zlata Adamovská? Životopis, informace, biografie, herectví

Zlata Adamovská je česká herečka.
Jedna z jejích prvních filmových rolí byla princezna ve známé pohádce Princ a Večernice (1978), v tomtéž roce se objevila ve snímku Mladý muž a bílá velryba. V roce 1979 ji čekala celá řada rolí, včetně té v Kachyňově snímku Láska mezi kapkami deště. V 80. let šla Adamovská z jedné role do druhé, málokdy se však jednalo o hlavní úlohu. Velmi často to byly pohádky, které jsou kostantou její herecké kariéry, z dalších žánrů jmenujme krimi komedii Růžový Hubert (1985) či historické povídky Divoká Srdce (1989). Ani v novém tisíciletí pracovně nestrádala, hrála například v Milencích a vrazích (2004), v mnoha pohádkách nebo v úspěšné komedii Ženy v běhu (2019).
Mezi českými diváky ji však proslavily především role v seriálech - ať už to byla Sanitka či později velmi dlouhodobé účinkování v Ordinaci v růžové zahradě. Hrála též ve Vyprávěj a velmi oblíbená byla její role v detektivním seriálu Hříchy pro pátera Knoxe.
Vystudovala Pražskou konzervatoř a po jejím absolvování se věnovala spíše filmu než divadlu. Nicméně postupně se začala na divadelních prknech objevovat čím dál častěji - byla to třeba Městská divadla pražská nebo Divadlo na Vinohradech. Na divadelních prknech ztvárnila například svatou Janu či Markétu Lazarovou.
Též se věnuje dabingu, jejím hlasem v češtině často promlouvá Meryl Streep. Zlata Adamovská je také držitelkou Ceny Františka Filipovského.
Jejím prvním manželem byl hudebník Vadim Petrov, poté byla provdána za novináře Radka Johna a jejím třetím manželem se stal známý herec Petr Štěpánek.Kdo je Zlata Adamovská? Životopis Zlata Adamovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Zlata Adamovská

Národnost: česká
Datum narození: 9. března 1959
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zlata Adamovská sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Úsudek? Znáte definici termínu Asketický? Vzpomenete si na definici slova Ethernet? Pamatujete si definici pojmu Nindžucu?

Klíčová slova: datum narození, Zlata Adamovská, osobnost, informace, narození, wikipedie, biografie, kdo je Zlata Adamovská?, osobnosti, kde se narodila Zlata Adamovská?, herectví, lexikon, životopis, zajímavosti, život, národnost

Pojem Zlata Adamovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Zlata Adamovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Zlata Adamovská ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Zlata Adamovská ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Zlata Adamovská ve Wikipedii

Hledat pojem Zlata Adamovská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlata Adamovská například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zlata Adamovská

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Zlata Adamovská? Kdy se narodila Zlata Adamovská? Kde se narodila Zlata Adamovská? Zlata Adamovská se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Zlata Adamovská řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zlata Adamovská i v jiné kategorii než je herectví.