Kdo je to?
Kdo je Zlata Adamovská? Životopis Zlata Adamovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Zlata Adamovská

Kdo je Zlata Adamovská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zlata Adamovská je česká herečka.
Jedna z jejích prvních filmových rolí byla princezna ve známé pohádce Princ a Večernice (1978), v tomtéž roce se objevila ve snímku Mladý muž a bílá velryba. V roce 1979 ji čekala celá řada rolí, včetně té v Kachyňově snímku Láska mezi kapkami deště. V 80. let šla Adamovská z jedné role do druhé, málokdy se však jednalo o hlavní úlohu. Velmi často to byly pohádky, které jsou kostantou její herecké kariéry, z dalších žánrů jmenujme krimi komedii Růžový Hubert (1985) či historické povídky Divoká Srdce (1989). Ani v novém tisíciletí pracovně nestrádala, hrála například v Milencích a vrazích (2004), v mnoha pohádkách nebo v úspěšné komedii Ženy v běhu (2019).
Mezi českými diváky ji však proslavily především role v seriálech - ať už to byla Sanitka či později velmi dlouhodobé účinkování v Ordinaci v růžové zahradě. Hrála též ve Vyprávěj a velmi oblíbená byla její role v detektivním seriálu Hříchy pro pátera Knoxe.
Vystudovala Pražskou konzervatoř a po jejím absolvování se věnovala spíše filmu než divadlu. Nicméně postupně se začala na divadelních prknech objevovat čím dál častěji - byla to třeba Městská divadla pražská nebo Divadlo na Vinohradech. Na divadelních prknech ztvárnila například svatou Janu či Markétu Lazarovou.
Též se věnuje dabingu, jejím hlasem v češtině často promlouvá Meryl Streep. Zlata Adamovská je také držitelkou Ceny Františka Filipovského.
Jejím prvním manželem byl hudebník Vadim Petrov, poté byla provdána za novináře Radka Johna a jejím třetím manželem se stal známý herec Petr Štěpánek.Kdo je Zlata Adamovská? Životopis Zlata Adamovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Zlata Adamovská

Národnost: česká
Datum narození: 9. března 1959
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Zlata Adamovská můžete sdílet s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Trekové kolo? Znáte termín ROFL? Vzpomenete si na definici slova Předmět? Víte, co je to Petice?

Klíčová slova: lexikon, životopis, biografie, herectví, osobnost, informace, kdy se narodila Zlata Adamovská?, wiki, osobnosti, místo narození, kde se narodila Zlata Adamovská?, herectví, datum narození, popis, vysvětlení, narození

Pojem Zlata Adamovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Zlata Adamovská hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Zlata Adamovská na Youtube

Vyhledat slovo Zlata Adamovská ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Zlata Adamovská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Zlata Adamovská ve Wikislovníku

Najít termín Zlata Adamovská na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlata Adamovská například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Zlata Adamovská? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Zlata Adamovská? Kdy se narodila Zlata Adamovská? Kde se narodila Zlata Adamovská? Zlata Adamovská je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka s brýlemi, zlata Adamovská, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Zlata Adamovská dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zlata Adamovská i v jiné kategorii než je herectví.