Kdo je to?
Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Kdo je to Polír?

Jaký je význam slova Polír? Co to znamená?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Definici slova Polír můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Passata? Víte, co je to Recenze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hip hop? Rozumíte pojmu Ledek?

Klíčová slova: Polír, význam slova, slovo, co znamená, přesný význam, pojem, kdo je Polír?, přesný výraz, co je to Polír?, definice, formulace, popis, wiki, význam pojmu, kdo to je, etymologie

Pojem Polír je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Polír

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polír ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Polír ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Polír na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Polír ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polír například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Polír? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Polír? Kdo to byl Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír se nachází v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Polír v jiné sekci než historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.