Kdo je to?
Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Kdo je to Polír?

Jaký je význam slova Polír? Co to znamená?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Definici slova Polír můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Nefrologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Konflikt? Vzpomněli byste si co označuje výraz Portské víno? Víte co je Sebevědomí?

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Polír?, wiki, popis, kdo je Polír?, heslo, termín, Polír, význam, etymologie, slovo, význam slova, přesný význam, definice, původ slova, co znamená

Pojem Polír je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Polír ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Polír ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Polír na Youtube

Hledat frázi Polír ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Polír například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Polír, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Polír? Kdo to byl Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír se nachází v sekci historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též zkusit najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Polír i jinde než v sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.