Kdo je to?
Kdo je to Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polír? Lidé, historie

Kdo je to Polír?

Co znamená a jaký je význam slova Polír?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polír? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Polír? Pak se podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Rivotril? Rozumíte pojmu Perzekuce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Futsal? Znáte pojem Civilismus?

Klíčová slova: historie, heslo, Polír, vysvětlení, termín, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, formulace, význam, informace, popis, definice, synonymum, pojem

Pojem Polír je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Polír ve Wikipedii

Hledat výraz Polír v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Polír na Youtube

Najít heslo Polír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Polír ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polír například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Polír

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír patří do kategorie Historie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Polír i jinde než v sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.