Kdo je to?
Kdo je to Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polír? Lidé, historie

Polír

Co znamená a jaký je význam slova Polír?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polír? Lidé, historie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu DLNA? Víte co je Baobab? Vzpomněli byste si co označuje výraz Počasí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ivermektin?

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, lexikon, původ slova, definice, wiki, Polír, význam slova, co znamená, význam, termín, historie, popis, odborný výraz, vysvětlení, Polír

Pojem Polír je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Polír v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Polír ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Polír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Polír ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Polír ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Polír například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Polír, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír patří do kategorie Historie

Kategorie historie, dvorní dáma, polír, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Historie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.