Kdo je to?
Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Kdo je to Polír?

Jaký je význam slova Polír? Co to znamená?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Polír? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Nefrologie? Znáte pojem Facelift? Vzpomněli byste si co označuje výraz Portské víno? Vzpomenete si na definici slova Infantilismus?

Klíčová slova: formulace, historie, popis, wiki, heslo, význam slova, lexikon, termín, odborný výraz, synonymum, slovo, původ slova, význam, definice, co znamená, Polír

Pojem Polír je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Polír v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Polír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polír ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Polír ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polír například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Polír

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Polír? Kdo to byl Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír patří do sekce historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít pojem, slovo, termín, definici kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Polír i v jiné sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.