Kdo je to?
Kdo je to Patron? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Patron? Lidé, historie

Kdo je to Patron?

Jaký je význam slova Patron? Co to znamená?

Patron je označení pocházející z latiny. V antickém Římě byl tímto slovem pojmenován pán, který měl nějaký vztah ke svým propuštěncům či klientům. Patroni byli také původní vojevůdci a úředníci, kteří hájili zájmy dobytých území.
Obecně je patronem ten, kdo nějakým způsobem podporuje nebo ochraňuje jiné lidi. V umění se užívá také slovo mecenáš, tedy ten, kdo finančně přispívá na tvorbu a živobytí umělce. V náboženství se jedná buď o zakladatele nějakého církevního úřadu, nebo světce, který ochraňuje určitou skupinu osob.Kdo je to Patron? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Patron? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Patron s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Beletrie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Discord? Vzpomněli byste si co znamená slovo Josta? Znáte termín Embosovaná platební karta?

Klíčová slova: původ slova, informace, definice, co znamená, přesný výraz, pojem, popis, přesný výraz, heslo, wiki, přesný význam, synonymum, historie, význam pojmu, odborný výraz, slovo

Pojem Patron je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Patron ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Patron v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Patron ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patron ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Patron ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Patron například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Patron

Právě jste zjistili Kdo je to Patron? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Patron? Definice pojmu Patron je v sekci Historie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, slovo, termín, definici třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.