Kdo je to?
Kdo je to, byl Patron? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Patron? Lidé, historie

Kdo je to Patron?

Co znamená a jaký je význam slova Patron?

Patron je označení pocházející z latiny. V antickém Římě byl tímto slovem pojmenován pán, který měl nějaký vztah ke svým propuštěncům či klientům. Patroni byli také původní vojevůdci a úředníci, kteří hájili zájmy dobytých území.
Obecně je patronem ten, kdo nějakým způsobem podporuje nebo ochraňuje jiné lidi. V umění se užívá také slovo mecenáš, tedy ten, kdo finančně přispívá na tvorbu a živobytí umělce. V náboženství se jedná buď o zakladatele nějakého církevního úřadu, nebo světce, který ochraňuje určitou skupinu osob.Kdo je to, byl Patron? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Patron? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Patron se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Hemofilie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Keloidní jizva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Soundbar? Víte co je Litecoin?

Klíčová slova: význam, slovo, definice, odborný výraz, význam slova, co znamená, vysvětlení, co je to Patron?, lexikon, termín, historie, kdo to je, kdo je Patron?, etymologie, původ slova, přesný výraz

Pojem Patron je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Patron

Vyhledat heslo Patron v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Patron ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Patron ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Patron na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Patron například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Patron, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Patron? Kdo to byl Patron? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Patron? Definice pojmu Patron je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Patron i v jiné sekci než je kategorie historie.