Kdo je to?
Kdo je to, byl Patron? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Patron? Lidé, historie

Kdo je to Patron?

Co znamená a jaký je význam slova Patron?

Patron je označení pocházející z latiny. V antickém Římě byl tímto slovem pojmenován pán, který měl nějaký vztah ke svým propuštěncům či klientům. Patroni byli také původní vojevůdci a úředníci, kteří hájili zájmy dobytých území.
Obecně je patronem ten, kdo nějakým způsobem podporuje nebo ochraňuje jiné lidi. V umění se užívá také slovo mecenáš, tedy ten, kdo finančně přispívá na tvorbu a živobytí umělce. V náboženství se jedná buď o zakladatele nějakého církevního úřadu, nebo světce, který ochraňuje určitou skupinu osob.Kdo je to, byl Patron? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Patron? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Patron sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Beletrie? Vzpomněli byste si na význam slova Revolut? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krumpáč? Znáte definici termínu Tuhost?

Klíčová slova: formulace, co je to Patron?, kdo to je, informace, popis, původ slova, co znamená, termín, význam slova, přesný význam, synonymum, heslo, lexikon, přesný výraz, význam, slovo

Pojem Patron je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Patron ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patron ve Wikimedia Commons

Najít slovo Patron v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Patron ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Patron například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Patron, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Patron? Kdo to byl Patron? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Patron? Definice pojmu Patron se nachází v sekci historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.