Kdo je to?
Kdo byl Mike Bossy? Životopis Mike Bossy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Mike Bossy

Kdo byl Mike Bossy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Mike Bossy byl kanadský hokejista. Narodil se 22. ledna 1957 v kanadském Montréalu.
V počátcích své kariéry hrával za Laval National juniorskou ligu. Za tento klub nasázel ve čtyřech sezónách 309 branek a přidal 223 asistencí. V roce 1977 si jej jako patnáctého v pořadí vybral tým New York Islanders. V tomto klubu také odehrál celou svou kariéru, jež byla omezena zdravotními problémy. Hned ve své první sezóně zaznamenal 53 branek a vytvořil nový rekord mezi nováčky. Následující sezóna byla ještě lepší. Zaznamenal v ní v osmdesáti zápasech 126 bodů za 69 branek a 57 asistencí. Hranici padesáti branek pokořil nakonec v celkem devíti po sobě jdoucích ročnících. V sezóně 1980–81 zaznamenal dokonce 50 branek během padesáti zápasů a stal se po Maurici Richardovi teprve druhým hráčem historie, jemuž se něco takového podařilo. V následující sezóně pak zaznamenal rekord mezi pravými křídly se ziskem 147 kanadských bodů. V té době hrával spolu s Clarkem Gilliesem a Bryanem Trottierem. Tento útok dostal přezdívku Trio Grande.
V té době měli Islanders opravdu velmi silný a dobře poskládaný tým, jenž vládl v první polovině osmdesátých let celé soutěži. Důkazem toho jsou čtyři vítězství v řadě v bojích o Stanley Cup v sezónách 1979–1983.
Přestože se Mike Bossy může pyšnit úžasnou statistikou, kdy během 752 zápasů v NHL nasbíral 1126 bodů za 573 branek a 553 asistencí, měl částečně smůlu na dobu, v níž hrál. I když udivoval velice nadprůměrnými výkony a patří k nejlepším hráčům historie, individuální trofeje v té době nesbíral nikdo menší než Wayne Gretzky. Svou kariéru byl nucen ukončit po sezóně 1986–87 v pouhých třiceti letech, kdy bolesti zad definitivně zvítězily nad dalším pokračováním kariéry. Za své příkladné chování na ledě si vysloužil Lady Byng Memorial Trophy, a to hned třikrát. V roce 1991 byl uveden do Hokejové síně slávy. Zemřel 15. dubna 2022.Kdo byl Mike Bossy? Životopis Mike Bossy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Mike Bossy

Národnost: kanadská
Datum narození: 22. ledna 1957
Místo narození: Montréal
Datum úmrtí: 15. dubna 2022

Sdílejte tuto stránku s osobností Mike Bossy s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Fyzika? Víte co je Harissa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Strdí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pasivní agrese?

Klíčová slova: osobnost, informace, zajímavosti, národnost, kde se narodil Mike Bossy?, osobnosti, místo narození, biografie, sport, wikipedie, narození, životopis, kdo je Mike Bossy?, lexikon, Mike Bossy, kdo to je

Pojem Mike Bossy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Mike Bossy zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Mike Bossy ve Wikipedii

Najít pojem Mike Bossy ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Mike Bossy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Mike Bossy na Google.cz

Vyhledat výraz Mike Bossy ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mike Bossy například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mike Bossy

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Mike Bossy? Kdy se narodil Mike Bossy? Kde se narodil Mike Bossy? Kdy zemřel Mike Bossy? Mike Bossy patří do kategorie Sport

Kategorie sport, cyklistka, mike Bossy, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Mike Bossy dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mike Bossy i v jiné kategorii než je sport.