Kdo je to?
Kdo byl Mike Bossy? Životopis Mike Bossy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Mike Bossy?

Kdo byl Mike Bossy? Životopis, informace, biografie, sport

Mike Bossy byl kanadský hokejista. Narodil se 22. ledna 1957 v kanadském Montréalu.
V počátcích své kariéry hrával za Laval National juniorskou ligu. Za tento klub nasázel ve čtyřech sezónách 309 branek a přidal 223 asistencí. V roce 1977 si jej jako patnáctého v pořadí vybral tým New York Islanders. V tomto klubu také odehrál celou svou kariéru, jež byla omezena zdravotními problémy. Hned ve své první sezóně zaznamenal 53 branek a vytvořil nový rekord mezi nováčky. Následující sezóna byla ještě lepší. Zaznamenal v ní v osmdesáti zápasech 126 bodů za 69 branek a 57 asistencí. Hranici padesáti branek pokořil nakonec v celkem devíti po sobě jdoucích ročnících. V sezóně 1980–81 zaznamenal dokonce 50 branek během padesáti zápasů a stal se po Maurici Richardovi teprve druhým hráčem historie, jemuž se něco takového podařilo. V následující sezóně pak zaznamenal rekord mezi pravými křídly se ziskem 147 kanadských bodů. V té době hrával spolu s Clarkem Gilliesem a Bryanem Trottierem. Tento útok dostal přezdívku Trio Grande.
V té době měli Islanders opravdu velmi silný a dobře poskládaný tým, jenž vládl v první polovině osmdesátých let celé soutěži. Důkazem toho jsou čtyři vítězství v řadě v bojích o Stanley Cup v sezónách 1979–1983.
Přestože se Mike Bossy může pyšnit úžasnou statistikou, kdy během 752 zápasů v NHL nasbíral 1126 bodů za 573 branek a 553 asistencí, měl částečně smůlu na dobu, v níž hrál. I když udivoval velice nadprůměrnými výkony a patří k nejlepším hráčům historie, individuální trofeje v té době nesbíral nikdo menší než Wayne Gretzky. Svou kariéru byl nucen ukončit po sezóně 1986–87 v pouhých třiceti letech, kdy bolesti zad definitivně zvítězily nad dalším pokračováním kariéry. Za své příkladné chování na ledě si vysloužil Lady Byng Memorial Trophy, a to hned třikrát. V roce 1991 byl uveden do Hokejové síně slávy. Zemřel 15. dubna 2022.Kdo byl Mike Bossy? Životopis Mike Bossy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Mike Bossy

Národnost: kanadská
Datum narození: 22. ledna 1957
Místo narození: Montréal
Datum úmrtí: 15. dubna 2022

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Mike Bossy sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Výchova? Víte, co je to Nevědomí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jitřenka? Rozumíte pojmu Workoholik?

Klíčová slova: osobnost, biografie, životopis, informace, život, kde se narodil Mike Bossy?, osobnosti, Kdy zemřel Mike Bossy, wikipedie, národnost, zajímavosti, nežijící, datum narození, popis, národnost, kdo to je

Pojem Mike Bossy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Mike Bossy na Youtube

Najít pojem Mike Bossy ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Mike Bossy na Google.cz

Zkusit najít heslo Mike Bossy ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Mike Bossy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Mike Bossy například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Mike Bossy? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Mike Bossy? Kdy se narodil Mike Bossy? Kde se narodil Mike Bossy? Kdy zemřel Mike Bossy? Mike Bossy patří do sekce Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Mike Bossy třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mike Bossy i v jiné kategorii než je sport.