Kdo je to?
Kdo je Lenka Kořínková? Životopis Lenka Kořínková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lenka Kořínková

Kdo je Lenka Kořínková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lenka Holas Kořínková je česká filmová, divadelní a seriálová herečka, zpěvačka, lektorka angličtiny. autorka knih o dietách. Kořínková se narodila v Opavě. Po základní škole začala studovat obor herectví na pražské konzervatoři. Během studia hostovala v Divadle Semafor (Zuzana v lázni a Kytice) a v divadle E. F. Buriana (muzikál Romantici). Po maturitě na konzervatoři začala profesionálně zpívat v kapele Petra Hanniga. Roku 1979 založila vlastní kapelu s názvem Ges. V průběhu osmdesátých let emigrovala do Austrálie, kde se živila jako zpěvačka a klávesistka. Později se vrátila zpět do vlasti a začala psát knihy o různých dietách, kterých několik vydala a některé se staly úspěšnými. Poskytuje poradenství ve stravování a pracuje i jako lektorka anglického jazyka. Byla provdaná za fotografa Davida Holase, se kterým se roku 2012 rozvedla.
Kořínková se poprvé na televizní obrazovce objevila v roce 1972 ve snímku Návraty. Následně si zahrála ve známých filmech jako Holky z porcelánu (1974), Léto s kovbojem (1976), Brácha za všechny peníze (1978), Jak svět přichází o básníky (1982), Konec básníků v Čechách (1993), Jak básníci neztrácejí naději (2004). Doposud si zahrála ve více než padesáti filmech.
Kořínková ztvárnila vedlejší role v televizních seriálech Zákony pohybu (1978), Plechová kavalérie (1979), Dnes v jednom domě, Arabela (1980), Hříchy pro pátera Knoxe (1992) a další.Kdo je Lenka Kořínková? Životopis Lenka Kořínková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Lenka Kořínková

Národnost: česká
Datum narození: 2. 3. 1956
Místo narození: Opava, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lenka Kořínková s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz 4k? Znáte termín Trimestr? Znáte pojem Kaldoun? Víte, co je to Úrok?

Klíčová slova: datum narození, zajímavosti, wiki, národnost, místo narození, herectví, kde se narodila Lenka Kořínková?, osobnosti, Lenka Kořínková, lexikon, Lenka Kořínková, biografie, narození, wikipedie, herectví, kdy se narodila Lenka Kořínková?

Pojem Lenka Kořínková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Lenka Kořínková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Lenka Kořínková ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenka Kořínková ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Lenka Kořínková ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Lenka Kořínková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Kořínková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Lenka Kořínková? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Lenka Kořínková? Kdy se narodila Lenka Kořínková? Kde se narodila Lenka Kořínková? Lenka Kořínková se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, zrzek vous, lenka Kořínková, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lenka Kořínková třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Kořínková i v jiné kategorii než je herectví.