Kdo je to?
Kdo je Martin Kuba? Životopis Martin Kuba, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Martin Kuba?

Kdo je Martin Kuba? Životopis, informace, biografie, politici

Martin Kuba je politik a lékař. Nejdříve vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Českých Budějovicích. Následně se rozhodl pro lékařskou kariéru a studoval obor zdravotnický záchranář na Střední zdravotnické škole. Po studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy začal pracovat jako záchranář. V roce 2004 začal provozovat pekárnu v Českých Budějovicích a o několik let později založil obchodní síť Fruit Frog, která prodává ovocné koktejly.
V roce 2003 začal být aktivní v politice a vstoupil do ODS. V politické kariéře se mu dařilo stabilně stoupat. V roce 2006 se nejdříve stal zastupitelem v Českých Budějovicích. O dva roky později získal po krajských volbách funkci náměstka hejtmana a měl na starost regionální rozvoj, dopravu a evropské záležitosti. Byl rovněž zvolen předsedou ODS v Jihočeském kraji. Kandidoval na místopředsedu ODS, ale předseda Petr Nečas ho zkritizoval za podíl na koalici ODS s ČSSD v Jihočeském kraji. Kritičtí byli i další představitelé strany a Kubova kandidatura byla neúspěšná. Poté byl vyvíjen tlak na jeho odstoupení z vedení jihočeské ODS, když strana v roce 2010 neuspěla v komunálních volbách.
Kuba situaci ustál a začalo se mu dařit růst v hierarchii ODS. V roce 2011 byl jmenován ministrem obchodu a průmyslu a v roce 2012 se stal prvním místopředsedou, když porazil Miroslavu Němcovou. V následujících volbách ale nebyl úspěšný tak, jak si představoval. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byl lídrem ODS v Jihočeském kraji, ale v preferenčních hlasech ho předběhl jeho stranický kolega Jan Zahradník. V komunálních volbách v roce 2014 nebyl zvolen zastupitelem. V dalších volbách se mu dařilo lépe a po krajských volbách v roce 2020 se stal hejtmanem Jihočeského kraje.Kdo je Martin Kuba? Životopis Martin Kuba, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Martin Kuba

Národnost: česká
Datum narození: 9. dubna 1973
Místo narození: České Budějovice

Tento text (Martin Kuba) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Vlog? Vzpomněli byste si co označuje výraz Notářská úschova? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přísloví? Znáte termín Cirhóza jater?

Klíčová slova: wikipedie, místo narození, lexikon, Martin Kuba, datum narození, biografie, životopis, politici, politici, informace, narození, zajímavosti, wiki, kdo je Martin Kuba?, život, popis

Pojem Martin Kuba je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Martin Kuba doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Martin Kuba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Martin Kuba na Youtube

Hledat pojem Martin Kuba na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Kuba ve Wikimedia Commons

Najít termín Martin Kuba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Kuba například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Martin Kuba?

Nyní již víte Kdo je to Martin Kuba? Kdy se narodil Martin Kuba? Kde se narodil Martin Kuba? Martin Kuba se nachází v sekci Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Martin Kuba například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Kuba i v jiné kategorii než je politici.