Kdo je to?
Kdo je Jiří Maryško? Životopis Jiří Maryško, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Maryško

Kdo je Jiří Maryško? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Maryško je výrazný český herec, který se narodil 4. dubna 1980 v Děčíně. Kvůli svému vzezření a dokonalé schopnosti zahrát jednoduché hlupáky bývá často do podobných rolí obsazován, přestože on sám v běžném životě nemá s těmito postavami pranic společného.
Přestože se Jiří narodil v Děčíně, celé své dětství strávil ve Varnsdorfu, kde vyrůstal. V Rumburku vystudoval polygrafii. K herectví se dostal ještě dříve než na DAMU. Ještě jako teenager mezi lety 1997 a 1999 účinkoval na scéně ochotnického Mrštíkova divadla v Rumburku, poté se přesunul do prahy, kde strávil dva roky v Divadle Refektář a následně působil od roku 2001 v Divadle Demago.
V roce 2004 coby čtyřiadvacetiletý nastoupil studium na DAMU a v průběhu něj vystupoval na scéně Divadla Lampion v Kladně. V roce 2008 se stal členem hereckého souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem. Od roku 2015 jej navíc mohli diváci pravidelně potkávat také na scéně Vinohradského divadla v Praze.
V tomtéž roce se dostal do povědomí kvůli kauze, v níž zveřejnil fotky z filmu Lidice a dal je do kontextu se současnou politikou, čímž znevážil památku obětí tragické události a pozůstalým se musel omluvit. Byl potrestán také pokutou ve výši pětadvaceti tisíc korun a 180 hodinami obecně prospěšných prací.
Od roku 2016 má Jiří vlastní kanál na internetové televizi stream nesoucí název Kanál Maryško.
Jiří Maryško patří k obsazovaným českým hercům. Mimo jiné se objevil ve filmech jako Úsměvy smutných mužů, jak básníci čekají na zázrak, Po čem muži touží, Hastrman nebo v pohádkách Krakonošovo tajemství, Tajemství staré bambitky 2, Jak si nevzít princeznu, Čertí brko či Škola princů.
Kromě filmových rolí má za sebou také bohaté zkušenosti se seriálovou tvorbou. Z jeho novějších rolí lze jmenovat například ztvárnění ferdinanda Náprstka z minisérie Božena, Alexe z Černých vdov nebo Daniela Rouhu z prvorepublikového seriálu Četníci z Luhačovic.
V osobním životě tvoří Jiří Maryško pár s herečkou, kterou všichni diváci dobře znají jako Uzlinku z oblíbeného vánočního filmu pelíšky, Silvií Koblížkovou. Na jaře roku 2022 oznámili po dvou letech společného vztahu své zasnoubení a uvedli, že termín svatby je stanoven na srpen 2023.Kdo je Jiří Maryško? Životopis Jiří Maryško, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jiří Maryško

Národnost: československá, česká
Datum narození: 4. dubna 1980
Místo narození: Děčín

Sdílejte tuto stránku s osobností Jiří Maryško se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Softshell? Znáte pojem Koncese? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čtečka knih? Vzpomenete si na definici slova Šarm?

Klíčová slova: biografie, národnost, zajímavosti, kde se narodil Jiří Maryško?, herectví, herectví, osobnost, Jiří Maryško, život, životopis, wikipedie, vysvětlení, popis, kdy se narodil Jiří Maryško?, osobnosti, datum narození

Pojem Jiří Maryško je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jiří Maryško lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Jiří Maryško ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Jiří Maryško na Google.cz

Najít pojem Jiří Maryško ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Jiří Maryško na Youtube

Vyhledat termín Jiří Maryško ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Maryško například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Jiří Maryško? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Jiří Maryško? Kdy se narodil Jiří Maryško? Kde se narodil Jiří Maryško? Jiří Maryško je v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Maryško kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Maryško i v jiné kategorii než je herectví.