Kdo je to?
Kdo je to Petr Janda? Životopis Petr Janda, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Petr Janda?

Kdo je to Petr Janda? Stručný životopis

Petr Janda je populární zpěvák a kytarista, rocker a frontman skupiny Olympic. Jeho hudba a písně dokázaly zaujmout více generací, zpívají se a tancuje se na ně. Již v roce 1993 byl uveden do Síně slávy české populární hudby. Jeho život je s hudbou spjat již od dětství, nejdříve hrál na housle, později na kytaru. Učil se jako spojovací technik, ale nastoupil do kapel Sputnici, Big Beat Quintet a Karkulka. Po jejím rozpadu vznikla kapela Olympic, kterou Petr Janda vede od roku 1965. Vydal 17 alb, hity jako Jasná zpráva, Osmý den, Dynamit, Dej mi víc své lásky a další se hrají i v zahraničí.
Sám zpěvák i skládá, nejen pro sebe, ale i pro kolegy zpěváky. Je také podnikatelem, má vlastní nahrávací studio, agenturu, vydavatelství a nakladatelství.Kdo je to Petr Janda? Životopis Petr Janda, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Petr Janda

Národnost: česká
Datum narození: 2.5.1942
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Janda se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Siri? Vzpomněli byste si co znamená slovo Praktická škola? Víte co je Modem? Víte co je Post Bellum?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, odborný výraz, definice, co znamená, slovo, význam slova, popis, kdo to je, informace, wiki, přesný význam, hudba, vysvětlení, termín, význam

Pojem Petr Janda je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Petr Janda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Petr Janda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Petr Janda ve vyhledávači Yandex

Najít termín Petr Janda ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Janda například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Janda

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Petr Janda? Kdo to byl Petr Janda? Kdy se narodil Petr Janda? Kde se narodil Petr Janda? Petr Janda je v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Petr Janda řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Janda i v jiné kategorii než je hudba.