Kdo je to?
Kdo je to Petr Janda? Životopis Petr Janda, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Petr Janda?

Kdo je to Petr Janda? Stručný životopis

Petr Janda je populární zpěvák a kytarista, rocker a frontman skupiny Olympic. Jeho hudba a písně dokázaly zaujmout více generací, zpívají se a tancuje se na ně. Již v roce 1993 byl uveden do Síně slávy české populární hudby. Jeho život je s hudbou spjat již od dětství, nejdříve hrál na housle, později na kytaru. Učil se jako spojovací technik, ale nastoupil do kapel Sputnici, Big Beat Quintet a Karkulka. Po jejím rozpadu vznikla kapela Olympic, kterou Petr Janda vede od roku 1965. Vydal 17 alb, hity jako Jasná zpráva, Osmý den, Dynamit, Dej mi víc své lásky a další se hrají i v zahraničí.
Sám zpěvák i skládá, nejen pro sebe, ale i pro kolegy zpěváky. Je také podnikatelem, má vlastní nahrávací studio, agenturu, vydavatelství a nakladatelství.Kdo je to Petr Janda? Životopis Petr Janda, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Petr Janda

Národnost: česká
Datum narození: 2.5.1942
Místo narození: Praha

Tento text (Petr Janda) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova DDHM? Znáte definici termínu Kerblík? Víte co je Ostropestřec mariánský? Pamatujete si definici pojmu Družstvo?

Klíčová slova: odborný výraz, popis, význam, slovo, přesný výraz, kdo je Petr Janda?, co znamená, termín, Petr Janda, pojem, co je to Petr Janda?, informace, lexikon, formulace, přesný význam, wiki

Pojem Petr Janda je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Petr Janda lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Janda ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Petr Janda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Petr Janda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Petr Janda ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Janda například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Petr Janda? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Petr Janda? Kdo to byl Petr Janda? Kdy se narodil Petr Janda? Kde se narodil Petr Janda? Petr Janda je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Petr Janda dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Janda i v jiné kategorii než je hudba.