Kdo je to?
Kdo je to, byl Maur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Maur? Lidé, národnost

Kdo je to Maur?

Co znamená a jaký je význam slova Maur?

Maur je muslim arabského původu, pocházející z afrického severu. Po dlouhé období, přibližně od 8. do 15. století ovládali Maurové velkou část Španělska a Portugalska, severní Afriky a také některé ostrovy včetně Sicílie.
Byli známí jako obchodníci, pastevci, ale i piráti a loupežníci. Hlavním náboženstvím byl islám. Pro Maury je typický i maurský stavební sloh, který spojuje prvky islámského slohu s evropskými.Kdo je to, byl Maur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Maur? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Maur s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Rukola? Víte co je Panna cotta? Znáte definici termínu Rooibos? Vzpomněli byste si co označuje výraz Submisivita?

Klíčová slova: termín, původ slova, wiki, kdo to je, význam, definice, národnost, popis, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, co znamená, popis, pojem, informace, etymologie

Pojem Maur je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Maur zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Maur ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Maur ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maur ve Wikimedia Commons

Najít slovo Maur ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Maur například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Maur

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Maur? Kdo to byl Maur? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Maur? Definice pojmu Maur je v kategorii národnost. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Maur i v jiné sekci než je kategorie národnost.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.