Kdo je to?
Kdo je Michal Šmarda? Životopis Michal Šmarda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Michal Šmarda?

Kdo je Michal Šmarda? Životopis, informace, biografie, politici

Michal Šmarda je český politik.
Od počátku politické kariéry je členem České strany sociálně demokratické (ČSSD). Angažuje se především v komunální politice.
Od roku 2006 zasedal v zastupitelstvu Nového Města na Moravě, od roku 2010 poté působil jako starosta tohoto města a na tomto postu zůstal i další dvě volební období.
V letech 2019-2021 působil jako místopředseda ČSSD.
Do povědomí širší české veřejnosti vstoupil Šmarda v roce 2019, kdy se kolem něj vytvořila aféra takřka dosahující úrovně ústavní krize. Po odvolání svého ministra Antonína Staňka navrhla ČSSD do čela rezortu kultury právě Michala Šmardu. Prezident Miloš Zeman však s tímto kandidátem nesouhlasil a odkládal jeho jmenování do funkce, což odborná veřejnost i ČSSD považovala za protiústavní. Krize trvala asi měsíc, nakonec Šmarda požádal ČSSD, aby návrh na jeho jmenování do funkce stáhla a ministrem se nestal.
Jako starosta Nového Města na Moravě a komunální politik se politicky zaměřuje především na problémy svého kraje, nemá žádné vyhraněné téma, kterému by se věnoval. Během jeho tří starostenských mandátů se podařilo v Novém Městě na Moravě dokončit řadu kulturních a sportovních staveb a areálů.Kdo je Michal Šmarda? Životopis Michal Šmarda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Michal Šmarda

Národnost: česká
Datum narození: 6. července 1975
Místo narození: Nové Město na Moravě

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal Šmarda? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Zážitek? Víte, co je to Polyfázový spánek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kompromis? Rozumíte pojmu Jojo efekt?

Klíčová slova: politici, Michal Šmarda, zajímavosti, kdy se narodil Michal Šmarda?, lexikon, osobnosti, kdo je Michal Šmarda?, wiki, vysvětlení, národnost, životopis, biografie, popis, Michal Šmarda, život, wikipedie

Pojem Michal Šmarda je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Šmarda ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Michal Šmarda ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Michal Šmarda na Youtube

Hledat slovo Michal Šmarda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Michal Šmarda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Šmarda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Michal Šmarda? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Michal Šmarda? Kdy se narodil Michal Šmarda? Kde se narodil Michal Šmarda? Michal Šmarda patří do sekce Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Michal Šmarda dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Šmarda i v jiné kategorii než je politici.