Kdo je to?
Kdo je Jaromír Dulava? Životopis Jaromír Dulava, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jaromír Dulava

Kdo je Jaromír Dulava? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaromír Dulava je český herec, který se narodil 17. prosince 1960 ve Frýdku-Místku. Celé dětství strávil ve vesnici Hnojník nedaleko Třince. Jeho otec se živil jako elektrikář a matka byla dentistka. Vyrůstal se dvěma mladšími sourozenci bez většího uměleckého zázemí či kořenů, a proto nikdo nepředpokládat, že se vydá na hereckou dráhu.
On sám měl ale jasno a ihned po ukončení základní školy se vydal hereckou cestou, což bylo pro jeho rodinu obrovské překvapení. V roce 1983 absolvoval brněnskou konzervatoř. Již v průběhu studia hrával v Divadle Husa na provázku v Brně, kde zůstal až do roku 1988.
Po revoluci se stal členem divadelního souboru Činoherního klubu v Praze a na tamních prknech sehrál kusy jako Sex noci svatojánské, Letní byt nebo Kosmické jaro. Hostuje ale i na jiných divadelních scénách. Diváci jej proto mohou vidět i v Divadle Bolka Polívky, v Divadle Hybernia, v Divadle Palace, v Divadle Ungelt, v Divadle Viola, v Divadle Kolowrat, v Hudebním divadle Karlín ale také na Letní scéně Musea Kampa a v rámci Letních shakespearovských slavností.
Jeho první zkušeností s filmovým herectví se stal v roce 1979 snímek Housata, který režíroval Karel Smyczek. Poté následovala několikaletá pauza, jelikož se Jaromír Dulava k filmu vrátil až téměř po deseti letech, kdy se objevil ve snímku Rozsudky soudce Ooky. Následovaly role ve Smrti v kruhu, Té naší písničce české II a Posledním motýlovi.
Do povědomí diváků se zapsal zejména díky své roli v oblíbené komedii z roku 1992 Černí baroni, která vznikla na motivy stejnojmenného románu Miroslava Švandrlíka. Jaromír Dulava v tomto snímku ztvárnil vojína Štětku, duchovního, který se spolu s ostatními „pétépáky“ v podání Ondřeje Vetchého, Zdeňka Podhůrského, Jana Krause, Váslava Vydry a zažívá strasti i komediální momenty „speciální“ vojenské základní služby.
Po Černých baronech přicházelo Jaroslavovi mnoho nabídek a „velkým hercem“ je dodnes. Zahrál si například ve snímcích jako Dědictví aneb Kurvahošigutntág, Svatba upírů, Saturnin, Jak si zasloužit princeznu, Trampoty pana Humbla, Zdivočelá země, Stůj, nebo se netrefím, Tmavomodrý svět, Román pro ženy, Milenci a vrazi, Pravidla lži, Obsluhoval jsem anglického krále, Občanský průkaz, Habermannův mlýn, Teorie tygra, Toman, Můj strýček Archimedes či Teroristka. V posledních letech jej mohli diváci vidět i ve filmech Vysoká hra, Bourák, Prvok, Šampón, Tečka a Karel a Případ s koncem.
Stejně jako filmů, i seriálů stihl za svou dosavadní velmi činnou a bohatou hereckou kariéru Jaromír Dulava již mnoho. V devadesátých letech si například zahrál v minisérii Saturnin, kde ztvárnil menší roli účetního Slámy, objevil se v České sodě, Konci velkých prázdnin, Zdivočelé zemi a Třech králích.
Výraznou roli měl v rodinném seriálu Ranč u Zelené sedmy, v němž si zahrál hajného. Jeho jméno je pochopitelně spojeno i s dalšími seriály včetně Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, O mé rodině a jiných mrtvolách, Sanitky 2, Osady, Pálavy nebo Revíru.
Na začátku roku 2018 prodělal pod vedením známého kardiologa profesora Pirka operaci srdce, která byla úspěšná. Důvodem pro operaci bylo obtížné dýchání, které poukazovalo na srdeční problémy. Konkrétně měl Jaromír Dulava onemocnění srdeční stěny čili hypertrofickou kardiomyopatii mezi jejíž běžné projevy patří srdeční zástava, která při neposkytnutí okamžité první pomoci končí smrtí.
Své soukromí si dobře střeží, a proto nejsou okolnosti jeho osobního života veřejnosti známy.Kdo je Jaromír Dulava? Životopis Jaromír Dulava, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaromír Dulava

Národnost: československá, česká
Datum narození: 17. prosince 1960
Místo narození: Frýdek-Místek

Zaujala vás biografie osobnosti Jaromír Dulava? Potom se podělte s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu CO2? Vzpomněli byste si co znamená slovo Formalismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šlojíř? Víte co je Stavební dozor?

Klíčová slova: lexikon, kdo je Jaromír Dulava?, popis, biografie, životopis, osobnost, osobnosti, wikipedie, vysvětlení, herectví, Jaromír Dulava, národnost, místo narození, informace, život, wiki

Pojem Jaromír Dulava je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jaromír Dulava

Hledat videa s názvem Jaromír Dulava na Youtube

Hledat frázi Jaromír Dulava ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jaromír Dulava ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Jaromír Dulava v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaromír Dulava ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Dulava například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaromír Dulava

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jaromír Dulava? Kdy se narodil Jaromír Dulava? Kde se narodil Jaromír Dulava? Jaromír Dulava patří do sekce Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jaromír Dulava dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Dulava i v jiné kategorii než je herectví.