Kdo je to?
Kdo je Dmitrij Medveděv? Životopis Dmitrij Medveděv, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Dmitrij Medveděv?

Kdo je Dmitrij Medveděv? Životopis, informace, biografie, politici

Dmitrij Medveděv je ruský politik, bývalý premiér a prezident Ruské federace.
Vystudoval práva a později je též vyučoval na univerzitě. Již na začátku 90. let se seznámil s Vladimirem Putinem, s nímž později vystoupal do nejvyšších pater ruské politiky. Svou politickou kariéru spojil právě s osobou V. Putina a se stranou Jednotné Rusko.
Od roku 2000 působil jako předseda správní rady Gazpromu, který je největším exportérem zemního plynu na světě. Vladimir Putin, který byl ruským prezidentem od roku 2000 a ve volbách v roce 2008 již nemohl kandidovat, si vybral Medveděva jako svého nástupce. To se také stalo a Dmitrij Medveděv byl v letech 2008 až 2012 prezidentem Ruské federace, zatímco Putin byl ruským premiérem. Obecně se předpokládalo, že se jedná o jakési překlenovací období, než bude moci Putin kandidovat znovu na funkci prezidenta - i k tomu nakonec došlo. V roce 2012 si Vladimir Putin s Dmitrijem Medveděvem role opět vyměnili: Putin se vrátil do Kremlu a Medveděv se stal ruským premiérem.
Vláda prezidenta Medveděva je považována za méně konfrontační než předchozí a následná vláda Putina. Zřejmě především díky zklidnění vztahů mezi Ruskou federací a USA v tomto období. V roce 2010 dokonce došlo k summitu mezi Medveděvem a americkým prezidentem Obamou v Praze, kde společně podepsali dohodu START-III, která obě země zavazovala ke snižování množství jaderných zbraní. Medveděv také zahájil v zemi řadu reforem. Nicméně je důležité zmínit, že právě za Medveděvovy vlády byla rozpoutána válka v Gruzii.
Po skončení v prezidentské funkce se stal Medveděv ruským premiérem a v této funkci zůstal až do roku 2020. V tomto období se chystal prezident Vladimir Putin udělat významné ústavní změny, které by značně posílily moc prezidenta. Medveděvova vláda odstoupila, aby mohly tyto změny proběhnout.
Následně se stal místopředsedou Rady bezpečnosti Ruské federace.Kdo je Dmitrij Medveděv? Životopis Dmitrij Medveděv, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Dmitrij Medveděv

Národnost: ruská
Datum narození: 14. září 1965
Místo narození: Leningrad, dnešní Petrohrad

Popis osobnosti Dmitrij Medveděv můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Kavitace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Byrokracie? Víte co je Záhlubník? Víte co je Želatina?

Klíčová slova: wiki, biografie, místo narození, životopis, informace, wikipedie, osobnosti, kde se narodil Dmitrij Medveděv?, kdo je Dmitrij Medveděv?, osobnost, kdy se narodil Dmitrij Medveděv?, Dmitrij Medveděv, Dmitrij Medveděv, narození, politici, národnost

Pojem Dmitrij Medveděv je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Dmitrij Medveděv ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Dmitrij Medveděv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Dmitrij Medveděv ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Dmitrij Medveděv na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Dmitrij Medveděv ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmitrij Medveděv například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dmitrij Medveděv

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Dmitrij Medveděv? Kdy se narodil Dmitrij Medveděv? Kde se narodil Dmitrij Medveděv? Dmitrij Medveděv je v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Dmitrij Medveděv dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dmitrij Medveděv i v jiné kategorii než je politici.