Kdo je to?
Kdo je Pavel Liška? Životopis Pavel Liška, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Pavel Liška?

Kdo je Pavel Liška? Životopis, informace, biografie, herectví

Pavel Liška je český filmový a divadelní herec, komik. Liška se narodil v Liberci, odkud po střední škole odešel do Brna studovat JAMU. Po absolvování akademie začal hrát v brněnském HaDivadle. Později hrál také v pražském Národním divadle. Mezi jeho divadelní hry, ve kterých se Liška objevil, patří Romeo a Julie nebo Návrat idiota.
Liška je zejména filmový herec. Debutoval roku 1996 ve filmu Bumerang. O tři roky později si zahrál hlavní roli ve filmu Návrat idiota (1999). Mezi jeho další známé filmy patří Pupendo, Mazaný Filip, (2003), Horem pádem (2004), Štěstí (2005), Účastníci zájezdu (2006), Venkovský učitel, Nestyda (2008), Polski film (2012), Zloději zelených koní (2016), Toman (2018), Teroristka (2019) a další.
Častokrát se Liška objevuje v pohádkách jako Čert ví proč (2003), Tři bratři (2014), Anděl Páně 2 (2016) nebo Kouzelník Žito (2018).
Je znám také ze seriálů Vinaři (2014-15), Marta a Věra (2014 a 2016) a z internetového seriálu Krmelec u Muflona (2017-18).
V roce 2018 podnikl spolu s hercem Janem Révaiem a Hynkem Bernardem výpravu na motocyklech po Střední Americe, která později vyšla jako cestopisný dokument s názvem Vandráci.Kdo je Pavel Liška? Životopis Pavel Liška, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Pavel Liška

Národnost: česká
Datum narození: 29. 1. 1972
Místo narození: Liberec, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Pavel Liška? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Lajkovat? Rozumíte pojmu Woodcraft? Rozumíte pojmu Ibalgin? Znáte pojem Grog?

Klíčová slova: biografie, kdy se narodil Pavel Liška?, lexikon, osobnosti, informace, datum narození, kde se narodil Pavel Liška?, herectví, popis, národnost, Pavel Liška, herectví, místo narození, narození, zajímavosti, Pavel Liška

Pojem Pavel Liška je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Pavel Liška na Youtube

Hledat pojem Pavel Liška na Google obrázcích

Vyhledat heslo Pavel Liška ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Pavel Liška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Liška ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Liška například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Liška

Právě nyní již víte Kdo je to Pavel Liška? Kdy se narodil Pavel Liška? Kde se narodil Pavel Liška? Pavel Liška patří do kategorie Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Liška např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Liška i v jiné kategorii než je herectví.