Kdo je to?
Kdo je Ashleigh Bartyová? Životopis Ashleigh Bartyová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Ashleigh Bartyová

Kdo je Ashleigh Bartyová? Životopis, informace, biografie, sport

Asleigh Bartyová je bývalá australská profesionální tenistka a kriketistka. Její rodinné kořeny ze strany otce sahají až k původním obyvatelům Austrálie z kmene Ngarigo. Bartyová se narodila v dubnu 1996 ve městě Ipswich ve státě Queensland do rodiny vládního úředníka a rentgenoložky. Asleigh má dvě starší sestry. V rodném městě absolvovala Woodcrest College.
Již ve čtyřech letech začala hrát tenis a od roku 2010 působila jako profesionální tenistka. Hned v dalším roce zvítězila na Wimbledonu mezi juniory (2011).
Na podzim 2014 přerušila kariéru tenistky a rozhodla se pro kriket. Roku 2015 se připojila k ženskému kriketovému týmu Brisbane Heat hrající Big Bash League. Po roce se však vrátila zpět ke kariéře tenistky (2016). O rok později zvítězila na turnaji Malaysian Open 2017. V následujícím roce ovládla čtyřhru na US Open 2018 s Coco Vandewegheovou.
Velký zlom v kariéře pro Bartyovou přišel v roce 2019, když dokázala zvítězit ve dvouhře na French Open, čímž se dostala na druhé místo ve světovém žebříčku. Výhra na Birmingham Classic 2019 pro Asleigh znamenala, že se na konci roku stala poprvé světovou jedničkou ve dvouhře.
Dalším velmi úspěšným ročníkem byl pro Bartyovou rok 2021, když poprvé vyhrála Wimbledon v ženské dvouhře a z Letních Olympijských her v Tokiu si přivezla bronz ze čtyřhry smíšených družstev. Jejím spoluhráčem byl australský tenista John Peers.
V sezóně 2022 neprohrála jediný zápas a připsala si první vítězství na Australian Open. Na konci sezóny oznámila odchod do důchodu ve věku pouhých 25 let. Důvodem ukončení kariéry byla ztráta motivace a splnění si vlastních snů. Na pozici světové jedničky ve dvouhře se držela dlouhých 121 týdnů (červen 2019 – duben 2022). Déle se na první příčce v historii udrželo jen šest tenistek.
Manžel Ashley Bartyové je profesionální golfista Gary Kissick. Pár se oženil v létě 2022. O rok později se jim v červenci 2023 narodil prvorozený syn Hayden.Kdo je Ashleigh Bartyová? Životopis Ashleigh Bartyová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Ashleigh Bartyová

Národnost: australská
Datum narození: 24. 4. 1996
Místo narození: Ipswich, Queensland, Austrálie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ashleigh Bartyová s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Cenný papír? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cenný papír? Vzpomněli byste si na význam slova Apartheid? Víte co je Amputace?

Klíčová slova: narození, wikipedie, biografie, kdo je Ashleigh Bartyová?, lexikon, kdy se narodila Ashleigh Bartyová?, informace, sport, datum narození, wiki, Ashleigh Bartyová, místo narození, vysvětlení, sport, životopis, život

Pojem Ashleigh Bartyová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ashleigh Bartyová v dalších zdrojích

Najít termín Ashleigh Bartyová na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Ashleigh Bartyová ve Wikipedii

Hledat heslo Ashleigh Bartyová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Ashleigh Bartyová ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Ashleigh Bartyová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ashleigh Bartyová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ashleigh Bartyová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Ashleigh Bartyová? Kdy se narodila Ashleigh Bartyová? Kde se narodila Ashleigh Bartyová? Ashleigh Bartyová patří do sekce Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Ashleigh Bartyová dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ashleigh Bartyová i v jiné kategorii než je sport.