Kdo je to?
Kdo je Nina Hagen? Životopis Nina Hagen, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Nina Hagen

Kdo je Nina Hagen? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Catharina Nina Hagen je německá zpěvačka punkové scény a rozhlasová herečka. Hagen se narodila v NDR do rodiny herečky a zpěvačky a scénáristy. Ve dvou letech se její rodiče rozvedli. Ve věku čtyř let začala trénovat balet a v devíti letech byla považována za operní zázrak.
V 16 letech Nina opustila školu a vydala se do Polska, kde započala svou kariéru zpěvačky. Poté se vrátila zpět do Německa a připojila se ke kapele Fritzens Dampferband, se kterou hrála covery známých hudebních osobností (Tina Turner, Janis Joplin). V letech 1972-1973 navštěvovala kurzy zpěvu ve škole The Central Studio for Light Music ve Východním Berlíně. Během té doby se připojila ke kapele s názvem Automobil, ve které se následně proslavila. Ke slávě ji pomohla úspěšná skladba Du hast den Farbfilm vergessen (1974). Roku 1976 emigrovala s matkou a nevlastním otcem do Západního Německa. Usadili se v Hamburku, kde Nina podepsala smlouvu s nahrávací společností CBS.
Roku 1977 založila vlastní kapelu Nina Hagen Band. O rok později vydali debutové album s názvem Nina Hagen Band (1978). Kapela měla úspěch zejména díky teatrálnímu zpěvu Niny. Druhé album Unbehagen vyšlo v roce 1979. Kvůli neshodám v kapele však Hagen ve stejném roce kapelu opustila. Objevila se také ve filmu Cha Cha (1979). O rok později otěhotněla s Ferdinandem Karmelkem, se kterým se následně rozešla a přestěhovala se do LA. V červnu 1981 se jí narodila dcera Cosma Shiva Hagen.
První anglicky nazpívané album NumSexMonkRock vydala v roce 1982. Od té doby vydala ještě alba Angstlos (1983), In Esktase (1985). V roce 1986 ukončila spolupráci se společností CBS a od roku 1989 pod labelem Mercury Records vydala alba Nina Hagen (1989), Street (1991) a Revolution Ballroom (1993). V roce 1990 se jí narodil syn Otis Chevalier-Hagen, kterého měla s hudebním manažerem Franckem Chevalierem, se kterým v té době žila v Paříži. Po rozchodu byla vdaná s Davidem Lynnem v letech 1996-2000. V roce 1998 nahrála oficiální hymnu fotbalového klubu 1. FC Union Berlín a spolupracovala na několika písních s kapelami Oomph!, Rammstein nebo Apocalyptica.
Později vydala ještě alba Return of the Mother (2000), Big Band Explosion (2003), Irgendwo auf der Welt (2006), Personal Jesus (2010) a Volksbeat (2011).
Český zpěvák Lou Fanánek Hagen si zvolil příjmení zpěvačky Hagen jako svůj pseudonym.Kdo je Nina Hagen? Životopis Nina Hagen, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Nina Hagen

Národnost: německá
Datum narození: 11. 3. 1955
Místo narození: Východní Berlín, NDR

Líbí se stručný životopis s osobou Nina Hagen? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Mobilní hotspot? Vzpomněli byste si na význam slova Noetika? Vzpomněli byste si na význam slova Dysurie? Znáte definici termínu Abolice?

Klíčová slova: kdo je Nina Hagen?, popis, narození, kde se narodila Nina Hagen?, osobnosti, Nina Hagen, hudba, biografie, lexikon, datum narození, Nina Hagen, hudba, životopis, vysvětlení, zajímavosti, místo narození

Pojem Nina Hagen je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Nina Hagen na Google.cz

Zkusit najít slovo Nina Hagen na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Nina Hagen na Youtube

Hledat heslo Nina Hagen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Nina Hagen ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nina Hagen například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Nina Hagen?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Nina Hagen? Kdy se narodila Nina Hagen? Kde se narodila Nina Hagen? Nina Hagen je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zlaté housle, nina Hagen, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Nina Hagen kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nina Hagen i v jiné kategorii než je hudba.