Kdo je to?
Kdo je Nina Hagen? Životopis Nina Hagen, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Nina Hagen?

Kdo je Nina Hagen? Životopis, informace, biografie, hudba

Catharina Nina Hagen je německá zpěvačka punkové scény a rozhlasová herečka. Hagen se narodila v NDR do rodiny herečky a zpěvačky a scénáristy. Ve dvou letech se její rodiče rozvedli. Ve věku čtyř let začala trénovat balet a v devíti letech byla považována za operní zázrak.
V 16 letech Nina opustila školu a vydala se do Polska, kde započala svou kariéru zpěvačky. Poté se vrátila zpět do Německa a připojila se ke kapele Fritzens Dampferband, se kterou hrála covery známých hudebních osobností (Tina Turner, Janis Joplin). V letech 1972-1973 navštěvovala kurzy zpěvu ve škole The Central Studio for Light Music ve Východním Berlíně. Během té doby se připojila ke kapele s názvem Automobil, ve které se následně proslavila. Ke slávě ji pomohla úspěšná skladba Du hast den Farbfilm vergessen (1974). Roku 1976 emigrovala s matkou a nevlastním otcem do Západního Německa. Usadili se v Hamburku, kde Nina podepsala smlouvu s nahrávací společností CBS.
Roku 1977 založila vlastní kapelu Nina Hagen Band. O rok později vydali debutové album s názvem Nina Hagen Band (1978). Kapela měla úspěch zejména díky teatrálnímu zpěvu Niny. Druhé album Unbehagen vyšlo v roce 1979. Kvůli neshodám v kapele však Hagen ve stejném roce kapelu opustila. Objevila se také ve filmu Cha Cha (1979). O rok později otěhotněla s Ferdinandem Karmelkem, se kterým se následně rozešla a přestěhovala se do LA. V červnu 1981 se jí narodila dcera Cosma Shiva Hagen.
První anglicky nazpívané album NumSexMonkRock vydala v roce 1982. Od té doby vydala ještě alba Angstlos (1983), In Esktase (1985). V roce 1986 ukončila spolupráci se společností CBS a od roku 1989 pod labelem Mercury Records vydala alba Nina Hagen (1989), Street (1991) a Revolution Ballroom (1993). V roce 1990 se jí narodil syn Otis Chevalier-Hagen, kterého měla s hudebním manažerem Franckem Chevalierem, se kterým v té době žila v Paříži. Po rozchodu byla vdaná s Davidem Lynnem v letech 1996-2000. V roce 1998 nahrála oficiální hymnu fotbalového klubu 1. FC Union Berlín a spolupracovala na několika písních s kapelami Oomph!, Rammstein nebo Apocalyptica.
Později vydala ještě alba Return of the Mother (2000), Big Band Explosion (2003), Irgendwo auf der Welt (2006), Personal Jesus (2010) a Volksbeat (2011).
Český zpěvák Lou Fanánek Hagen si zvolil příjmení zpěvačky Hagen jako svůj pseudonym.Kdo je Nina Hagen? Životopis Nina Hagen, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Nina Hagen

Národnost: německá
Datum narození: 11. 3. 1955
Místo narození: Východní Berlín, NDR

Popis osobnosti Nina Hagen můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Insolvence? Znáte pojem Miso pasta? Vzpomněli byste si na význam slova Retail? Vzpomenete si na definici slova Nostalgie?

Klíčová slova: datum narození, kde se narodila Nina Hagen?, popis, osobnosti, Nina Hagen, wikipedie, zajímavosti, kdy se narodila Nina Hagen?, hudba, lexikon, hudba, osobnost, vysvětlení, Nina Hagen, narození, wiki

Pojem Nina Hagen je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Nina Hagen lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Nina Hagen ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Nina Hagen ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Nina Hagen ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Nina Hagen ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Nina Hagen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nina Hagen například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Nina Hagen? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Nina Hagen? Kdy se narodila Nina Hagen? Kde se narodila Nina Hagen? Nina Hagen patří do kategorie Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Nina Hagen dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nina Hagen i v jiné kategorii než je hudba.