Kdo je to?
Kdo byl Václav Vrbata? Životopis Václav Vrbata, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Václav Vrbata?

Kdo byl Václav Vrbata? Životopis, informace, biografie, sport

Václav Vrbata byl český lyžař. Tragicky zahynul při závodě v běhu na lyžích v Krkonoších.
Vrbata patřil v rámci sportovního lyžování a běhu na lyžích k českým průkopníkům, stejně jako jeho přítel z války Bohumil Hanč.
Dne 24. března 1913 se v Krkonoších konal 8. ročník mezinárodního mistrovského závodu v běhu na lyžích na 50 kilometrů. Na počátku závodu bylo velmi příznivé počasí, které se však v průběhu radikálně zhoršilo. Většina závodníků odstoupila v průběhu závodu, Hanč však zůstal na trati a potýkal se s vážnými problémy. Václav Vrbata mu dal svůj kabát a vydal se pro pomoc. Pak se však rozhodl vrátit k Hančovi - to se mu stalo osudným. Zůstal v prudké sněhové vichřici a umrzl, bylo mu 27 let. Ani Hanče se nepodařilo zachránit.
Příběh této tragédie se stal velmi známým a věnuje se mu řada knih a filmů - například filmy Synové hor (1956) a Poslední závod (2022) či knihy Synové hor nebo Na hřebenech vichřice.Kdo byl Václav Vrbata? Životopis Václav Vrbata, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Václav Vrbata

Národnost: česká
Datum narození: 11. října 1885
Místo narození: Kruh, Semilsko
Datum úmrtí: 24. března 1913

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Václav Vrbata? s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Polníček? Víte, co je to Pemza? Vzpomenete si na definici slova Gumbo? Rozumíte pojmu Epsomská sůl?

Klíčová slova: Václav Vrbata, popis, národnost, místo narození, život, životopis, biografie, wikipedie, kdo je Václav Vrbata?, sport, kdo to je, kdy se narodil Václav Vrbata?, wiki, vysvětlení, nežijící, sport

Pojem Václav Vrbata je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Václav Vrbata

Najít výraz Václav Vrbata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Václav Vrbata ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Václav Vrbata ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Václav Vrbata ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Václav Vrbata ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Vrbata například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Václav Vrbata? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Václav Vrbata? Kdy se narodil Václav Vrbata? Kde se narodil Václav Vrbata? Kdy zemřel Václav Vrbata? Václav Vrbata patří do kategorie Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Václav Vrbata třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Vrbata i v jiné kategorii než je sport.