Kdo je to?
Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Co znamená a jaký je význam slova Valach?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Tento text (Valach) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Adenom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Voluntarismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Verifikace? Znáte termín Kulturní dědictví?

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, heslo, popis, význam slova, pojem, co znamená, synonymum, vysvětlení, Valach, popis, formulace, etymologie, lexikon, původ slova, přesný význam

Pojem Valach je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Valach na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valach ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Valach ve Wikislovníku

Vyhledat termín Valach na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Valach například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Valach? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Valach? Kdo to byl Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach je v sekci národnost. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v národnost.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?