Kdo je to?
Kdo je to Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valach? Lidé, národnost

Valach

Jaký je význam slova Valach? Co to znamená?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valach? Lidé, národnost

Sdílejte text pojmu Valach s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Karob? Znáte termín Černá díra? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krendle? Víte, co je to Frustrace?

Klíčová slova: význam slova, definice, etymologie, přesný význam, lexikon, národnost, heslo, pojem, formulace, wiki, význam pojmu, popis, wikipedie, odborný výraz, co znamená, Valach

Pojem Valach je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Valach v dalších zdrojích

Hledat termín Valach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Valach v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Valach ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Valach ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Valach ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Valach například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Valach, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste zjistili Kdo je to Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach se nachází v kategorii Národnost

Kategorie národnost, thajka, valach, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, termín řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Valach i v jiných kategoriích (než národnost).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?