Kdo je to?
Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Co znamená a jaký je význam slova Valach?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Valach s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Adenom? Vzpomněli byste si na význam slova Elektorát? Vzpomněli byste si co označuje výraz Verifikace? Znáte definici termínu Kinesiotaping?

Klíčová slova: význam, popis, vysvětlení, slovo, informace, definice, wiki, termín, kdo je Valach?, odborný výraz, význam slova, národnost, etymologie, popis, co znamená, Valach

Pojem Valach je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Valach v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Valach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Valach ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Valach na Youtube

Zkusit najít Valach ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Valach například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Valach

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Valach? Kdo to byl Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach patří do sekce národnost. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít výraz, slovo, definici, termín řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Valach i v jiné sekci než v národnost.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?