Kdo je to?
Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Co znamená a jaký je význam slova Valach?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Valach? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Homocystein? Rozumíte pojmu Itinerář? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mantra? Znáte pojem Adblue?

Klíčová slova: původ slova, přesný význam, definice, přesný výraz, lexikon, formulace, etymologie, pojem, co je to Valach?, termín, synonymum, kdo je Valach?, popis, wiki, Valach, význam

Pojem Valach je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Valach ve Wikislovníku

Hledat pojem Valach ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Valach ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Valach ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Valach například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Valach

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Valach? Kdo to byl Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach je v kategorii národnost. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci národnost.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?