Kdo je to?
Kdo je to Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Jaký je význam slova Valach? Co to znamená?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valach? Lidé, národnost

Sdílejte text pojmu Valach s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Koliformní bakterie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Katarze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kybernetický útok? Znáte termín Součet?

Klíčová slova: Valach, národnost, formulace, slovo, přesný výraz, Valach, národnost, definice, synonymum, odborný výraz, přesný význam, pojem, informace, původ slova, termín, wiki

Pojem Valach je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Valach v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Valach na Youtube

Hledat slovo Valach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Valach na Google.cz

Hledat výraz Valach ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Valach ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Valach například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Valach, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach se nachází v kategorii Národnost

Text vytvořen pro server Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Valach i jinde než v sekci než v národnost.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?