Kdo je to?
Kdo je to Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Jaký je význam slova Valach? Co to znamená?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valach? Lidé, národnost

Budeme rádi, pokud budete definici slova Valach sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Koliformní bakterie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chlamydie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kybernetický útok? Znáte termín Appeasement?

Klíčová slova: pojem, Valach, původ slova, přesný význam, popis, lexikon, význam, termín, význam slova, přesný výraz, přesný výraz, heslo, etymologie, Valach, definice, význam pojmu

Pojem Valach je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Valach doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Valach na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Valach ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valach ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Valach v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Valach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Valach například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Valach

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach se nachází v kategorii Národnost

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat výraz, slovo, definici, termín řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Národnost).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?