Kdo je to?
Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Co znamená a jaký je význam slova Valach?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Valach se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Homocystein? Pamatujete si definici pojmu Studená válka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mantra? Vzpomněli byste si co znamená slovo Heliograf?

Klíčová slova: termín, synonymum, význam, přesný význam, Valach, přesný výraz, heslo, popis, co je to Valach?, význam pojmu, význam slova, kdo to je, informace, původ slova, etymologie, lexikon

Pojem Valach je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Valach v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Valach v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Valach ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Valach ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Valach ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Valach například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Valach, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Valach? Kdo to byl Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach je v kategorii národnost. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít výraz, heslo, text, pojem např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než národnost.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?