Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Životopis Ladislav Svante Rieger, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Ladislav Svante Rieger?

Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Životopis, informace, biografie, filozofie

Ladislav Svante Rieger byl český matematik a zakladatel oborů matematické logiky a axiomatické teorie množin v Československu. Rieger se narodil ve švédském Malmö, kde v té době působil jeho otec. Na gymnázium chodil už v Československu (1931-35). Po maturitě začal studovat matematiku a fyziku na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity v Praze (1935-38). Během druhé světové války pracoval Rieger jako výpočtář Národní banky (1941-43) a poté ve společnosti AVIA (1943-45).
Po druhé světové válce vyučoval na Fakultě strojního inženýrství na ČVUT. Studium dokončil roku 1946 rigorózní prací O uspořádaných grupách. Během studijního roku 1950 studoval půl roku ve Varšavě. O rok později byl Rieger jmenován docentem matematiky na strojní fakultě na ČVUT. Na matematickém ústavu působil jako vedoucí do roku 1958. Rovněž přednášel na Přírodovědecké fakultě UK.
Po založení Matematického ústavu ČSAV se Rieger stal jedním z prvních členů v roce 1953. Od roku 1958 se na tomto ústavu plně věnoval vědecké práci. O dva roky později získal titul doktor fyzikálně matematických věd (vědecká práce Příspěvek k Gödelově axiomatické teorii množin).
Ladislav Svante Rieger zemřel v roce 1963 ve věku 46 let.Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Životopis Ladislav Svante Rieger, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Ladislav Svante Rieger

Národnost: česká
Datum narození: 25. 4. 1916
Místo narození: Malmö, Švédsko
Datum úmrtí: 14. 2. 1963

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ladislav Svante Rieger s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Luxace? Vzpomenete si na definici slova Catering? Rozumíte pojmu Okamžitá platba? Vzpomněli byste si na význam slova Ortopedie?

Klíčová slova: kdo to je, Ladislav Svante Rieger, narození, zajímavosti, popis, lexikon, datum úmrtí, kde se narodil Ladislav Svante Rieger?, nežijící, národnost, životopis, filozofie, národnost, vysvětlení, kdy se narodil Ladislav Svante Rieger?, místo narození

Pojem Ladislav Svante Rieger je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Ladislav Svante Rieger ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ladislav Svante Rieger ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ladislav Svante Rieger na Youtube

Hledat heslo Ladislav Svante Rieger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ladislav Svante Rieger ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Svante Rieger například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ladislav Svante Rieger

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Kdy se narodil Ladislav Svante Rieger? Kde se narodil Ladislav Svante Rieger? Kdy zemřel Ladislav Svante Rieger? Ladislav Svante Rieger patří do sekce Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ladislav Svante Rieger např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Svante Rieger i v jiné kategorii než je filozofie.