Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Životopis Ladislav Svante Rieger, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Ladislav Svante Rieger?

Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Životopis, informace, biografie, filozofie

Ladislav Svante Rieger byl český matematik a zakladatel oborů matematické logiky a axiomatické teorie množin v Československu. Rieger se narodil ve švédském Malmö, kde v té době působil jeho otec. Na gymnázium chodil už v Československu (1931-35). Po maturitě začal studovat matematiku a fyziku na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity v Praze (1935-38). Během druhé světové války pracoval Rieger jako výpočtář Národní banky (1941-43) a poté ve společnosti AVIA (1943-45).
Po druhé světové válce vyučoval na Fakultě strojního inženýrství na ČVUT. Studium dokončil roku 1946 rigorózní prací O uspořádaných grupách. Během studijního roku 1950 studoval půl roku ve Varšavě. O rok později byl Rieger jmenován docentem matematiky na strojní fakultě na ČVUT. Na matematickém ústavu působil jako vedoucí do roku 1958. Rovněž přednášel na Přírodovědecké fakultě UK.
Po založení Matematického ústavu ČSAV se Rieger stal jedním z prvních členů v roce 1953. Od roku 1958 se na tomto ústavu plně věnoval vědecké práci. O dva roky později získal titul doktor fyzikálně matematických věd (vědecká práce Příspěvek k Gödelově axiomatické teorii množin).
Ladislav Svante Rieger zemřel v roce 1963 ve věku 46 let.Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Životopis Ladislav Svante Rieger, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Ladislav Svante Rieger

Národnost: česká
Datum narození: 25. 4. 1916
Místo narození: Malmö, Švédsko
Datum úmrtí: 14. 2. 1963

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ladislav Svante Rieger sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Luxace? Víte, co je to Krásná literatura? Rozumíte pojmu H.E.A.T.? Rozumíte pojmu Fara?

Klíčová slova: Ladislav Svante Rieger, životopis, popis, wikipedie, lexikon, biografie, filozofie, místo narození, národnost, zajímavosti, život, kdo je Ladislav Svante Rieger?, informace, národnost, nežijící, Kdy zemřel Ladislav Svante Rieger

Pojem Ladislav Svante Rieger je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Ladislav Svante Rieger ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ladislav Svante Rieger ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Svante Rieger ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Ladislav Svante Rieger v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Ladislav Svante Rieger na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Svante Rieger například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ladislav Svante Rieger

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Ladislav Svante Rieger? Kdy se narodil Ladislav Svante Rieger? Kde se narodil Ladislav Svante Rieger? Kdy zemřel Ladislav Svante Rieger? Ladislav Svante Rieger patří do sekce Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ladislav Svante Rieger např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Svante Rieger i v jiné kategorii než je filozofie.