Kdo je to?
Kdo je Rafael Nadal? Životopis Rafael Nadal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Rafael Nadal?

Kdo je Rafael Nadal? Životopis, informace, biografie, sport

Rafael Nadal je jedním z nejslavnějších tenistů současnosti. Je olympijským vítězem, třináctkrát vyhrál French Open v mužské dvouhře, dvakrát zvítězil ve Wimbledonu, je držitelem titulu na Australian Open 2009 a čtyř titulů z US Open a výčet jeho úspěchů by mohl pokračovat. Je přezdíván "antukový král" (The King of Clay).
Pochází ze španělského ostrovu Mallorca. Mezi jeho strýce patří slavný fotbalista i tenisový trenér, právě on rozpoznal jeho talent. Ve třech letech se tak Nadal začal věnovat tenisu, ale také fotbalu. V obou sportech byl úspěšný, ale sportovní vytížení vedlo ke špatným výsledkům ve škole. Musel si proto vybrat jen jeden sport a nakonec se rozhodl pro tenis. V 15 letech se stal profesionálním tenistou a hned vyhrál turnaj na okruhu ATP, což byl vzhledem k jeho věku výjimečný úspěch. O rok později se v juniorské kategorii dostal do semifinále Wimbledonu. Roku 2003 získal cenu ATP pro nováčka roku. V témže roce se poprvé představil na seniorském Wimbledonu a na antukovém turnaji Croatia Open v Umagu získal první titul ATP ve čtyřhře. V roce 2004 získal také první titul ATP ve dvouhře, když zvítězil na varšavském Prokom Open. V Davis Cupu přispěl ke španělskému titulu, když ve finále porazil Andyho Roddicka, druhého hráče světového žebříčku.
V roce 2005 vyhrál French Open a získal tak první grandslamový titul. Po tomto vítězství se stal v pouhých 19 letech třetím hráčem ve světovém žebříčku. V roce 2006 titul obhájil, když ve finále porazil Rogera Federera, což se zopakovalo i v roce 2007. Následující rok znamenal vyvrcholení předchozích úspěchů. Nadal totiž v roce 2008 vyhrál zlatou olympijskou medaili, znovu obhájil titul z French Open, poprvé vyhrál Wimbledon a sezónu zakončil na prvním místě žebříčku. Po skvělé sezóně neusnul na vavřínech, ale pokračoval v úspěšné kariéře. V roce 2009 poprvé vyhrál Australian Open, roku 2010 přidal druhý titul na Wimbledonu a v letech 2010, 2013, 2017 a 2019 vyhrál US Open. Nejúspěšnější však byl na French Open. V roce 2009 sice po čtyřech titulech v řadě nedokázal zvítězit, ale mezi lety 2010 a 2020 přidal dalších devět titulů. Celkově vyhrál dvacet grandslamů, tedy nejvíce v historii.
Díky rekordním úspěchům se Nadal stal jedním z nejpopulárnějších sportovců na světě a vytvořil si velkou fanouškovskou základnu. Během let o sobě prozradil řadu zajímavostí. Před zápasy si kvůli výkonnosti dává ledové sprchy a dodržuje mnoho dalších rituálů. Prozradil také, že ho silně zasáhl rozvod rodičů z roku 2009 a výrazně to ovlivnilo jeho výkonnost na kurtech. Během kariéry se v důležitých zápasech často střetával s Federerem, ale navzdory sportovní rivalitě si vybudovali přátelský vztah a vzájemný respekt.Kdo je Rafael Nadal? Životopis Rafael Nadal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Rafael Nadal

Národnost: španělská
Datum narození: 3. června 1986
Místo narození: Manacor, Mallorca, Španělsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Rafael Nadal? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu WWW? Víte, co je to Pappardelle? Znáte termín Akumulátor? Rozumíte pojmu Soft skills?

Klíčová slova: sport, národnost, kdy se narodil Rafael Nadal?, Rafael Nadal, kdo je Rafael Nadal?, vysvětlení, zajímavosti, život, osobnosti, wiki, popis, narození, sport, osobnost, wikipedie, lexikon

Pojem Rafael Nadal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Rafael Nadal ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Rafael Nadal ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Rafael Nadal ve Wikipedii

Hledat výraz Rafael Nadal ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Rafael Nadal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rafael Nadal například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Rafael Nadal

Právě nyní již víte Kdo je to Rafael Nadal? Kdy se narodil Rafael Nadal? Kde se narodil Rafael Nadal? Rafael Nadal patří do kategorie Sport

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Rafael Nadal řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rafael Nadal i v jiné kategorii než je sport.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?