Kdo je to?
Kdo je to Jiří Stivín? Životopis Jiří Stivín, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Stivín?

Kdo je to Jiří Stivín? Stručný životopis

Jiří Stivín je populární hudebník, skladatel a multiinstrumentalista. Věnuje se hlavně jazzové hudbě. Pochází z umělecké rodiny, i jeho vlastní děti jsou umělci. Vystudoval sice filmové umění, ale jeho jediným zájmem se stala hudba. Ve své tvorbě často improvizuje přechází z jednoho hudebního stylu do druhého.
Jiří Stivín působil ve skupině Sputnici a v Hudebním divadle Karlín. Je zakladatelem souboru Jazz Q a po zahraničním pobytu soubor Stivín & Co. Jazz Systém. Působil i v Divadle Járy Cimrmana a jako dirigent orchestru Národního divadla. Se skupinou Systém Tandem dosáhl velkého úspěchu i v zahraničí. Často vystupuje také sólově.Kdo je to Jiří Stivín? Životopis Jiří Stivín, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Stivín

Národnost: česká
Datum narození: 23. listopadu 1942
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Stivín sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Divadlo? Vzpomenete si na definici slova Workout? Vzpomněli byste si na význam slova Freeware? Vzpomněli byste si na význam slova Pryskyřice?

Klíčová slova: význam slova, definice, popis, formulace, etymologie, vysvětlení, Jiří Stivín, hudba, přesný význam, pojem, lexikon, původ slova, přesný výraz, wiki, heslo, kdo to je

Pojem Jiří Stivín je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jiří Stivín zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Jiří Stivín ve Wikislovníku

Najít slovo Jiří Stivín ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Jiří Stivín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jiří Stivín ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Stivín například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Jiří Stivín? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jiří Stivín? Kdo to byl Jiří Stivín? Kdy se narodil Jiří Stivín? Kde se narodil Jiří Stivín? Jiří Stivín se nachází v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Stivín dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Stivín i v jiné kategorii než je hudba.