Kdo je to?
Kdo je to Jiří Stivín? Životopis Jiří Stivín, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Stivín?

Kdo je to Jiří Stivín? Stručný životopis

Jiří Stivín je populární hudebník, skladatel a multiinstrumentalista. Věnuje se hlavně jazzové hudbě. Pochází z umělecké rodiny, i jeho vlastní děti jsou umělci. Vystudoval sice filmové umění, ale jeho jediným zájmem se stala hudba. Ve své tvorbě často improvizuje přechází z jednoho hudebního stylu do druhého.
Jiří Stivín působil ve skupině Sputnici a v Hudebním divadle Karlín. Je zakladatelem souboru Jazz Q a po zahraničním pobytu soubor Stivín & Co. Jazz Systém. Působil i v Divadle Járy Cimrmana a jako dirigent orchestru Národního divadla. Se skupinou Systém Tandem dosáhl velkého úspěchu i v zahraničí. Často vystupuje také sólově.Kdo je to Jiří Stivín? Životopis Jiří Stivín, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Jiří Stivín

Národnost: česká
Datum narození: 23. listopadu 1942
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Jiří Stivín? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Čatní? Víte co je ITunes? Vzpomněli byste si na význam slova Obligace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Virus?

Klíčová slova: heslo, hudba, vysvětlení, co znamená, Jiří Stivín, kdo to je, definice, popis, význam slova, co je to Jiří Stivín?, přesný výraz, původ slova, význam pojmu, termín, informace, etymologie

Pojem Jiří Stivín je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Stivín ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Jiří Stivín ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Jiří Stivín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Jiří Stivín ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Stivín například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Stivín?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Stivín? Kdo to byl Jiří Stivín? Kdy se narodil Jiří Stivín? Kde se narodil Jiří Stivín? Jiří Stivín patří do sekce hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jiří Stivín dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Stivín i v jiné kategorii než je hudba.