Kdo je to?
Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alchymista? Lidé, historie

Alchymista

Co znamená a jaký je význam slova Alchymista?

Alchymista je označení pro osobu, která se zabývá předchůdkyní některých dnešních věd – alchymií. Takový člověk má znalosti například z chemie, fyziky, lékařství, astrologie a částečně i z magických nauk. Alchymista se pomocí experimentů snaží poznávat různé přírodní zákonitosti a děje a toto poznání spojuje s mystikou. Vychází z přírodní filozofie, zkoumá přeměny a příbuznost různých látek, chce zdokonalovat přírodní procesy, přirozenost i změny lidského těla. Předmětem výzkumu těchto vědců byla jak příroda živá, tak příroda neživá, využíváno bylo i působení živlů, barev, postavení planet či znamení zvěrokruhu.
Představitelé světské moci alchymisty ochraňovali, i když se mezi nimi vyskytovalo mnoho podvodníků a nepoctivců. U nás byla zlatou dobou alchymistů doba vlády císaře Rudolfa II. Některé alchymisty oceňovala i církev, v době středověku však byli často považováni za čaroděje, protože jejich metody a výsledky činnosti mohly být podobné.Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alchymista? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alchymista sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Pohanka? Znáte termín Frapé? Vzpomněli byste si co označuje výraz Psychoterapie? Víte, co je to Voucher?

Klíčová slova: termín, historie, informace, původ slova, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, wiki, formulace, význam slova, pojem, slovo, Alchymista, přesný význam, význam

Pojem Alchymista je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Alchymista ve Wikislovníku

Najít výraz Alchymista ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymista ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Alchymista ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Alchymista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymista například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Alchymista

Nyní již víte Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alchymista? Definice pojmu Alchymista patří do sekce Historie

Napsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, termín, výraz,heslo řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než historie.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.