Kdo je to?
Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alchymista? Lidé, historie

Kdo je to Alchymista?

Jaký je význam slova Alchymista? Co to znamená?

Alchymista je označení pro osobu, která se zabývá předchůdkyní některých dnešních věd – alchymií. Takový člověk má znalosti například z chemie, fyziky, lékařství, astrologie a částečně i z magických nauk. Alchymista se pomocí experimentů snaží poznávat různé přírodní zákonitosti a děje a toto poznání spojuje s mystikou. Vychází z přírodní filozofie, zkoumá přeměny a příbuznost různých látek, chce zdokonalovat přírodní procesy, přirozenost i změny lidského těla. Předmětem výzkumu těchto vědců byla jak příroda živá, tak příroda neživá, využíváno bylo i působení živlů, barev, postavení planet či znamení zvěrokruhu.
Představitelé světské moci alchymisty ochraňovali, i když se mezi nimi vyskytovalo mnoho podvodníků a nepoctivců. U nás byla zlatou dobou alchymistů doba vlády císaře Rudolfa II. Některé alchymisty oceňovala i církev, v době středověku však byli často považováni za čaroděje, protože jejich metody a výsledky činnosti mohly být podobné.Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alchymista? Lidé, historie

Definici slova Alchymista můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Šalotka? Vzpomněli byste si na význam slova eBay? Vzpomněli byste si co označuje výraz Herpes? Znáte definici termínu Definice?

Klíčová slova: historie, vysvětlení, význam pojmu, wiki, historie, přesný výraz, etymologie, přesný výraz, Alchymista, přesný význam, odborný výraz, význam slova, termín, definice, co znamená, Alchymista

Pojem Alchymista je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alchymista doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Alchymista na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Alchymista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Alchymista ve Wikipedii

Hledat frázi Alchymista ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Alchymista ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymista například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Alchymista

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alchymista? Definice pojmu Alchymista je v kategorii Historie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Alchymista hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.