Kdo je to?
Kdo je to, byl Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Alchymista? Lidé, historie

Kdo je to Alchymista?

Jaký je význam slova Alchymista? Co to znamená?

Alchymista je označení pro osobu, která se zabývá předchůdkyní některých dnešních věd – alchymií. Takový člověk má znalosti například z chemie, fyziky, lékařství, astrologie a částečně i z magických nauk. Alchymista se pomocí experimentů snaží poznávat různé přírodní zákonitosti a děje a toto poznání spojuje s mystikou. Vychází z přírodní filozofie, zkoumá přeměny a příbuznost různých látek, chce zdokonalovat přírodní procesy, přirozenost i změny lidského těla. Předmětem výzkumu těchto vědců byla jak příroda živá, tak příroda neživá, využíváno bylo i působení živlů, barev, postavení planet či znamení zvěrokruhu.
Představitelé světské moci alchymisty ochraňovali, i když se mezi nimi vyskytovalo mnoho podvodníků a nepoctivců. U nás byla zlatou dobou alchymistů doba vlády císaře Rudolfa II. Některé alchymisty oceňovala i církev, v době středověku však byli často považováni za čaroděje, protože jejich metody a výsledky činnosti mohly být podobné.Kdo je to, byl Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Alchymista? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Alchymista? s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Hashtag? Vzpomenete si na definici slova Asimilace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Playmate? Vzpomněli byste si na význam slova Krátkozrakost?

Klíčová slova: význam slova, termín, wiki, slovo, etymologie, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, Alchymista, pojem, přesný význam, popis, odborný výraz, význam, původ slova, informace

Pojem Alchymista je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Alchymista na Youtube

Najít slovo Alchymista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Alchymista ve Wikislovníku

Hledat pojem Alchymista ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymista například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Alchymista

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alchymista? Kdo to byl Alchymista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alchymista? Definice pojmu Alchymista je v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.