Kdo je to?
Kdo je to, byl Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Alchymista? Lidé, historie

Kdo je to Alchymista?

Jaký je význam slova Alchymista? Co to znamená?

Alchymista je označení pro osobu, která se zabývá předchůdkyní některých dnešních věd – alchymií. Takový člověk má znalosti například z chemie, fyziky, lékařství, astrologie a částečně i z magických nauk. Alchymista se pomocí experimentů snaží poznávat různé přírodní zákonitosti a děje a toto poznání spojuje s mystikou. Vychází z přírodní filozofie, zkoumá přeměny a příbuznost různých látek, chce zdokonalovat přírodní procesy, přirozenost i změny lidského těla. Předmětem výzkumu těchto vědců byla jak příroda živá, tak příroda neživá, využíváno bylo i působení živlů, barev, postavení planet či znamení zvěrokruhu.
Představitelé světské moci alchymisty ochraňovali, i když se mezi nimi vyskytovalo mnoho podvodníků a nepoctivců. U nás byla zlatou dobou alchymistů doba vlády císaře Rudolfa II. Některé alchymisty oceňovala i církev, v době středověku však byli často považováni za čaroděje, protože jejich metody a výsledky činnosti mohly být podobné.Kdo je to, byl Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Alchymista? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Alchymista? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Šalotka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Slanisko? Vzpomněli byste si co označuje výraz Iphone? Víte co je Pohanka?

Klíčová slova: popis, termín, informace, co znamená, přesný výraz, heslo, význam pojmu, wiki, význam, kdo je Alchymista?, lexikon, vysvětlení, definice, etymologie, popis, význam slova

Pojem Alchymista je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Alchymista ve Wikislovníku

Najít heslo Alchymista na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymista ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Alchymista ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymista například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Alchymista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Alchymista? Kdo to byl Alchymista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alchymista? Definice pojmu Alchymista je v sekci historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, slovo, definici, slovíčko třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.