Kdo je to?
Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alchymista? Lidé, historie

Kdo je to Alchymista?

Jaký je význam slova Alchymista? Co to znamená?

Alchymista je označení pro osobu, která se zabývá předchůdkyní některých dnešních věd – alchymií. Takový člověk má znalosti například z chemie, fyziky, lékařství, astrologie a částečně i z magických nauk. Alchymista se pomocí experimentů snaží poznávat různé přírodní zákonitosti a děje a toto poznání spojuje s mystikou. Vychází z přírodní filozofie, zkoumá přeměny a příbuznost různých látek, chce zdokonalovat přírodní procesy, přirozenost i změny lidského těla. Předmětem výzkumu těchto vědců byla jak příroda živá, tak příroda neživá, využíváno bylo i působení živlů, barev, postavení planet či znamení zvěrokruhu.
Představitelé světské moci alchymisty ochraňovali, i když se mezi nimi vyskytovalo mnoho podvodníků a nepoctivců. U nás byla zlatou dobou alchymistů doba vlády císaře Rudolfa II. Některé alchymisty oceňovala i církev, v době středověku však byli často považováni za čaroděje, protože jejich metody a výsledky činnosti mohly být podobné.Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alchymista? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alchymista sdílet s jinými lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Šalotka? Rozumíte pojmu Gurmar? Vzpomněli byste si co označuje výraz Norma? Znáte pojem IPad?

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, termín, význam slova, Alchymista, odborný výraz, význam, wikipedie, historie, popis, přesný význam, co znamená, pojem, etymologie, lexikon, wiki

Pojem Alchymista je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Alchymista ve Wikipedii

Vyhledat slovo Alchymista ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Alchymista na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Alchymista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Alchymista na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymista například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Alchymista

Právě jste zjistili Kdo je to Alchymista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alchymista? Definice pojmu Alchymista patří do sekce Historie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace výraz, text, termín, pojem třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alchymista v jiné sekci než historie.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.