Kdo je to?
Kdo je to, byl Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Alchymista? Lidé, historie

Kdo je to Alchymista?

Jaký je význam slova Alchymista? Co to znamená?

Alchymista je označení pro osobu, která se zabývá předchůdkyní některých dnešních věd – alchymií. Takový člověk má znalosti například z chemie, fyziky, lékařství, astrologie a částečně i z magických nauk. Alchymista se pomocí experimentů snaží poznávat různé přírodní zákonitosti a děje a toto poznání spojuje s mystikou. Vychází z přírodní filozofie, zkoumá přeměny a příbuznost různých látek, chce zdokonalovat přírodní procesy, přirozenost i změny lidského těla. Předmětem výzkumu těchto vědců byla jak příroda živá, tak příroda neživá, využíváno bylo i působení živlů, barev, postavení planet či znamení zvěrokruhu.
Představitelé světské moci alchymisty ochraňovali, i když se mezi nimi vyskytovalo mnoho podvodníků a nepoctivců. U nás byla zlatou dobou alchymistů doba vlády císaře Rudolfa II. Některé alchymisty oceňovala i církev, v době středověku však byli často považováni za čaroděje, protože jejich metody a výsledky činnosti mohly být podobné.Kdo je to, byl Alchymista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Alchymista? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Alchymista? s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Menstruace? Znáte pojem Rámcová smlouva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elektronický podpis? Vzpomenete si na definici slova Pojištění vkladů?

Klíčová slova: lexikon, pojem, informace, popis, Alchymista, popis, heslo, synonymum, význam, přesný význam, termín, původ slova, co je to Alchymista?, wiki, význam pojmu, přesný výraz

Pojem Alchymista je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Alchymista ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Alchymista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Alchymista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Alchymista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymista například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Co znamená Alchymista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Alchymista? Kdo to byl Alchymista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alchymista? Definice pojmu Alchymista je v sekci historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Alchymista hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.