Kdo je to?
Kdo je to Stevie Nicks? Životopis Stevie Nicks, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Stevie Nicks?

Kdo je to Stevie Nicks? Stručný životopis

Stephanie Lynn Nicks je americká zpěvačka a skladatelka. Narodila se ve Phoenixu v Arizoně. Když byla malá, často se její rodiče stěhovali. Nakonec začala Stevie chodit na střední školu v Kalifornii. V roce 1975 se připojila ke kapele Fleetwood Mac s jejím partnerem Lindsey Buckinghamem. Po dvou letech vydali Fleetwood Mac druhé album Rumours, kterého se celosvětově prodalo 45 milionů kopií. O rok později s Rumours vyhráli cenu Grammy za album roku. Poté Fleetwood Mac vydali ještě 5 dalších alb (1979, 82, 87, 90 a 2003). Během hraní v kapele rozjela Stevie i sólovou kariéru a první album vydala roku 1981 (Bella Donna). V současnosti má na kontě celkem 8 studiových alb. Poslední vyšlo roku 2014 a neslo název 24 Karat Gold: Song From the Vault. Časopis Rolling Stone ji ve svém žebříčku nejlepších zpěváků všech dob umístil na 98. místě. Stevie je také jediná žena v historii, která je dvakrát v Rock and Roll síni slávy. Poprvé se zde dostala v roce 1998 jako členka kapely Fleetwood Mac a v roce 2019 za sólovou dráhu.Kdo je to Stevie Nicks? Životopis Stevie Nicks, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Stevie Nicks

Národnost: americká
Datum narození: 26. 5. 1948
Místo narození: Phoenix, Arizona, Spojené státy americké

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Stevie Nicks s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Fundus? Víte, co je to Kombinované studium? Vzpomenete si na definici slova Sepse? Rozumíte pojmu Věta jednoduchá?

Klíčová slova: definice, popis, původ slova, přesný význam, význam, kdo je Stevie Nicks?, informace, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, termín, popis, význam pojmu, synonymum, heslo, význam slova

Pojem Stevie Nicks je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stevie Nicks ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Stevie Nicks ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Stevie Nicks ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Stevie Nicks na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stevie Nicks například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Stevie Nicks? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Stevie Nicks? Kdo to byl Stevie Nicks? Kdy se narodil Stevie Nicks? Kde se narodil Stevie Nicks? Stevie Nicks se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Stevie Nicks třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stevie Nicks i v jiné kategorii než je hudba.