Kdo je to?
Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Leonid Iljič Brežněv?

Kdo to byl Leonid Iljič Brežněv? Stručný životopis

Leonid Iljič Brežněv byl sovětský politik a nejvýznamnější státník SSSR v období 1964 – 1982. V politice začínal jako první tajemník ÚV KS v různých oblastech Sovětského svazu, později se stal předsedou Nejvyššího sovětu. Ve straně vedl také puč proti Chruščovovi, nejdříve jako první tajemník a později generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu. Jako nejvyšší představitel a vůdce státu působil téměř 20 let.
Leonid Iljič Brežněv byl často kritizován za příklon ke stalinizmu a závody ve zbrojení se západními státy. Byl zodpovědný také za invazi vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa a za sovětský vstup do války v Afghánistánu. V mezinárodní politice se zasazoval spíše o zmírnění napětí mezi Sovětským svazem a Spojenými státy.Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Leonid Iljič Brežněv

Národnost: ruská
Datum narození: 19. prosince 1906
Místo narození: Kamenskoje
Datum úmrtí: 10. listopadu 1982

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Leonid Iljič Brežněv? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Synagoga? Znáte termín Sebepoškozování? Vzpomněli byste si co znamená slovo Omítkářský talíř? Víte, co je to Křesťanství?

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, synonymum, přesný význam, význam, význam pojmu, wiki, slovo, popis, původ slova, vysvětlení, Leonid Iljič Brežněv, kdo je Leonid Iljič Brežněv?, definice, přesný výraz, lexikon

Pojem Leonid Iljič Brežněv je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Leonid Iljič Brežněv na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leonid Iljič Brežněv ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Leonid Iljič Brežněv například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Leonid Iljič Brežněv?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Leonid Iljič Brežněv? Kdo to byl Leonid Iljič Brežněv? Kdy se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kde se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kdy zemřel Leonid Iljič Brežněv? Leonid Iljič Brežněv je v kategorii politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Leonid Iljič Brežněv dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leonid Iljič Brežněv i v jiné kategorii než je politici.