Kdo je to?
Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Leonid Iljič Brežněv?

Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis, informace, biografie, politici

Leonid Iljič Brežněv byl sovětský politik a nejvýznamnější státník SSSR v období 1964 – 1982. V politice začínal jako první tajemník ÚV KS v různých oblastech Sovětského svazu, později se stal předsedou Nejvyššího sovětu. Ve straně vedl také puč proti Chruščovovi, nejdříve jako první tajemník a později generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu. Jako nejvyšší představitel a vůdce státu působil téměř 20 let.
Leonid Iljič Brežněv byl často kritizován za příklon ke stalinizmu a závody ve zbrojení se západními státy. Byl zodpovědný také za invazi vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa a za sovětský vstup do války v Afghánistánu. V mezinárodní politice se zasazoval spíše o zmírnění napětí mezi Sovětským svazem a Spojenými státy.Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Leonid Iljič Brežněv

Národnost: ruská
Datum narození: 19. prosince 1906
Místo narození: Kamenskoje
Datum úmrtí: 10. listopadu 1982

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Leonid Iljič Brežněv s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Synagoga? Vzpomenete si na definici slova Cholerik? Vzpomněli byste si co znamená slovo Alter ego? Vzpomněli byste si na význam slova Cui bono?

Klíčová slova: osobnost, politici, popis, lexikon, politici, datum úmrtí, Kdy zemřel Leonid Iljič Brežněv, nežijící, biografie, národnost, životopis, informace, kdo to je, Leonid Iljič Brežněv, život, vysvětlení

Pojem Leonid Iljič Brežněv je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Leonid Iljič Brežněv ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Leonid Iljič Brežněv například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Leonid Iljič Brežněv? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Kdy se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kde se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kdy zemřel Leonid Iljič Brežněv? Leonid Iljič Brežněv je v kategorii Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Leonid Iljič Brežněv dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leonid Iljič Brežněv i v jiné kategorii než je politici.