Kdo je to?
Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Leonid Iljič Brežněv

Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Leonid Iljič Brežněv byl sovětský politik a nejvýznamnější státník SSSR v období 1964 – 1982. V politice začínal jako první tajemník ÚV KS v různých oblastech Sovětského svazu, později se stal předsedou Nejvyššího sovětu. Ve straně vedl také puč proti Chruščovovi, nejdříve jako první tajemník a později generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu. Jako nejvyšší představitel a vůdce státu působil téměř 20 let.
Leonid Iljič Brežněv byl často kritizován za příklon ke stalinizmu a závody ve zbrojení se západními státy. Byl zodpovědný také za invazi vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa a za sovětský vstup do války v Afghánistánu. V mezinárodní politice se zasazoval spíše o zmírnění napětí mezi Sovětským svazem a Spojenými státy.Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Leonid Iljič Brežněv

Národnost: ruská
Datum narození: 19. prosince 1906
Místo narození: Kamenskoje
Datum úmrtí: 10. listopadu 1982

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Leonid Iljič Brežněv? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova EEG? Víte, co je to Mingle? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lamino? Rozumíte pojmu Mikroúvěr?

Klíčová slova: biografie, zajímavosti, kde se narodil Leonid Iljič Brežněv?, popis, kdo je Leonid Iljič Brežněv?, datum narození, osobnosti, Kdy zemřel Leonid Iljič Brežněv, Leonid Iljič Brežněv, národnost, wiki, politici, život, osobnost, místo narození, datum úmrtí

Pojem Leonid Iljič Brežněv je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Leonid Iljič Brežněv v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Leonid Iljič Brežněv v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Leonid Iljič Brežněv ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Leonid Iljič Brežněv ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Leonid Iljič Brežněv například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leonid Iljič Brežněv

Nyní již víte Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Kdy se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kde se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kdy zemřel Leonid Iljič Brežněv? Leonid Iljič Brežněv se nachází v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Leonid Iljič Brežněv např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leonid Iljič Brežněv i v jiné kategorii než je politici.