Kdo je to?
Kdo je Bobby Orr? Životopis Bobby Orr, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Bobby Orr?

Kdo je Bobby Orr? Životopis, informace, biografie, sport

Robert Gordon Orr je bývalý kanadský hokejový útočník narozen v Parry Sound v Ontariu. Ze začátku hrál Orr v útoku, ale poté přesídlil do obrany kvůli jeho bruslařským schopnostem a rychlosti. Od malička hrál v Ontariu v provinční lize, odkud si jej ve 14 letech vytáhli skauti z NHL do klubu Oshawa Generals, který je farmou týmu Boston Bruins. Po čtyřech sezonách za klub Oshawa se dostal do prvního týmu Bostonu Bruins (1966), kde odehrál celkem 10 sezon. Díky výši jeho platu se stal nejlépe placeným hráčem, a to byl teprve nováček v lize. Jeho další kontrakt s Boston Bruins byl první milionový v historii NHL. Během deseti let vyhrál s týmem 2x Stanley Cup (1970, 1972). V obou případech získal ocenění Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče play-off. Drží rekord v počtu osmi vítězství v kategorii obránce roku (Norris Trophy). Je dokonce jediným obráncem v historii, který 2x vyhrál cenu Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování. 3x po sobě se stal nejužitečnějším hráčem ligy (Hart Trophy). V roce 1976 odchází jako volný hráč do týmu Chicago Blackhawks, kde po dvou sezonách musel kariéru ukončit ve věku 30 let kvůli zraněním kolena.
Orr se v roce 1996 stal agentem a později i prezidentem agentury Orr Hockey Group, která reprezentuje okolo 20 aktivních hráčů NHL.V roce 2017 se zařadil mezi sto nejlepších hráčů historie NHL.Kdo je Bobby Orr? Životopis Bobby Orr, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Bobby Orr

Národnost: kanadská
Datum narození: 20. 3. 1948
Místo narození: Parry Sound, Kanada

Líbí se stručný životopis s osobou Bobby Orr? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bércový vřed? Víte, co je to Microsoft Office? Znáte pojem Mykóza? Rozumíte pojmu Miso pasta?

Klíčová slova: vysvětlení, wikipedie, popis, datum narození, osobnosti, Bobby Orr, život, biografie, osobnost, sport, kde se narodil Bobby Orr?, lexikon, místo narození, wiki, kdo je Bobby Orr?, národnost

Pojem Bobby Orr je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Bobby Orr v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Bobby Orr ve Wikipedii

Vyhledat výraz Bobby Orr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bobby Orr na Google.cz

Hledat pojem Bobby Orr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobby Orr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Bobby Orr?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bobby Orr? Kdy se narodil Bobby Orr? Kde se narodil Bobby Orr? Bobby Orr patří do kategorie Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bobby Orr například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bobby Orr i v jiné kategorii než je sport.