Kdo je to?
Kdo je Bobby Orr? Životopis Bobby Orr, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Bobby Orr?

Kdo je Bobby Orr? Životopis, informace, biografie, sport

Robert Gordon Orr je bývalý kanadský hokejový útočník narozen v Parry Sound v Ontariu. Ze začátku hrál Orr v útoku, ale poté přesídlil do obrany kvůli jeho bruslařským schopnostem a rychlosti. Od malička hrál v Ontariu v provinční lize, odkud si jej ve 14 letech vytáhli skauti z NHL do klubu Oshawa Generals, který je farmou týmu Boston Bruins. Po čtyřech sezonách za klub Oshawa se dostal do prvního týmu Bostonu Bruins (1966), kde odehrál celkem 10 sezon. Díky výši jeho platu se stal nejlépe placeným hráčem, a to byl teprve nováček v lize. Jeho další kontrakt s Boston Bruins byl první milionový v historii NHL. Během deseti let vyhrál s týmem 2x Stanley Cup (1970, 1972). V obou případech získal ocenění Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče play-off. Drží rekord v počtu osmi vítězství v kategorii obránce roku (Norris Trophy). Je dokonce jediným obráncem v historii, který 2x vyhrál cenu Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování. 3x po sobě se stal nejužitečnějším hráčem ligy (Hart Trophy). V roce 1976 odchází jako volný hráč do týmu Chicago Blackhawks, kde po dvou sezonách musel kariéru ukončit ve věku 30 let kvůli zraněním kolena.
Orr se v roce 1996 stal agentem a později i prezidentem agentury Orr Hockey Group, která reprezentuje okolo 20 aktivních hráčů NHL.V roce 2017 se zařadil mezi sto nejlepších hráčů historie NHL.Kdo je Bobby Orr? Životopis Bobby Orr, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Bobby Orr

Národnost: kanadská
Datum narození: 20. 3. 1948
Místo narození: Parry Sound, Kanada

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Bobby Orr sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bércový vřed? Víte, co je to Slovo souřadné? Znáte pojem Manipulace? Rozumíte pojmu Silikon?

Klíčová slova: Bobby Orr, život, narození, informace, Bobby Orr, vysvětlení, národnost, datum narození, osobnosti, místo narození, kdy se narodil Bobby Orr?, biografie, popis, kde se narodil Bobby Orr?, zajímavosti, kdo je Bobby Orr?

Pojem Bobby Orr je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Bobby Orr ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Bobby Orr na Google.cz

Hledat videa s názvem Bobby Orr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bobby Orr ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bobby Orr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobby Orr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bobby Orr

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Bobby Orr? Kdy se narodil Bobby Orr? Kde se narodil Bobby Orr? Bobby Orr se nachází v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Bobby Orr dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bobby Orr i v jiné kategorii než je sport.