Kdo je to?
Kdo je Martin Šotola? Životopis Martin Šotola, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Martin Šotola

Kdo je Martin Šotola? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bývalý dětský herec Martin Šotola se narodil 19. dubna 1976 v Praze.
V roce 1981 si zahrál v komediálním dramatu v režii Jaroslava Duška Začalo to karafiátem a v hudební komedii Vrabci z devátého poschodí, kde hlavní roli ztvárnili herci Jitka Molavcová, Martin Šotola, Karel Heřmánek, Alena Vránová a další.
V následujících letech se objevil ve filmech Propast, Princezny na trvalou, Perníkový dědek, Levé křídlo a Cizí lidé. Ztvárnil jedno z dětí arcivévody v komedii Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka Jára Cimrman ležící, spící.
Mezi výraznější filmové role Martina Šotoly patří Jirka z trilogie od Zdeňka Trošky Slunce, seno. Ve všech třech dílech, tedy ve Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek i Slunce, seno, erotika si zahrál mladšího bratra Blaženy, jediného syna manželů Konopníkových v podání Heleny Růžičkové a Stanislava Třísky.
Později jej diváci mohli vidět i ve snímcích jako je Angolský deník lékařky, Skok, Robotóza, Podivná znamení, podivní hosté, havárie v zámeckém parku, Veselé Vánoce přejí chobotnice, Chobotnice z II. Patra, Půl pejska, O zatoulané princezně, Sama uprostřed noci či hledání v bílém obdélníku. Vůbec posledním filmem, kde se za svou hereckou kariéru objevil byl dobrodružný snímek Záhada hlavolamu, který vznikl na motivy stejnojmenné knižní předlohy Jaroslava Foglara.
Rok 1981 ale nebyl první, kdy se Martin ocitl před kamerou. Již v roce 1977 totiž coby miminko „hrál“ v oblíbeném seriálu z nemocničního prostření Nemocnice na kraji města.
Jeho vědomé první seriálové role přišly v roce 1979, kdy mu byly pouhé tři roky. Jako Václav Pešek nejmladší se objevil v seriálu Inženýrská odysea a ve vedlejší roličce se mihl i v oblíbeném pohádkovém seriálu Arabela.
Hrál také v seriálech jako je Dynastie Nováků, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Pihulka a kaňka, Klaun Am, Bambinot, Synové a dcery Jakuba Skláře, Slavné historky zbojnické, Kamarádi Dobré vody, Zlá krev, Linka 158 aj.
Navzdory mnoha hereckým zkušenostem se ale nakonec z Martina Šotoly herec nestal. Od roku 1993 se v hereckém prostředí již nepohybuje. Živí se jako projektový manažer a jeho jméno je spojeno se spolkem AutoMat, což je projekt, který si klade za cíl zlepšení nejen kvality životního prostředí, ale i kvality lidského života obecně. Stojí za projektem Zažít město jinak.Kdo je Martin Šotola? Životopis Martin Šotola, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Martin Šotola

Národnost: československá, česká
Datum narození: 19. dubna 1976
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Martin Šotola s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Netto? Víte co je Sukcese? Víte, co je to Rašelina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chronologie?

Klíčová slova: osobnosti, datum narození, wikipedie, Martin Šotola, popis, národnost, vysvětlení, osobnost, život, biografie, kdo je Martin Šotola?, informace, kde se narodil Martin Šotola?, lexikon, zajímavosti, wiki

Pojem Martin Šotola je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Martin Šotola hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Martin Šotola v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Martin Šotola na Youtube

Vyhledat výraz Martin Šotola na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Martin Šotola ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Martin Šotola ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Šotola například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Martin Šotola? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Martin Šotola? Kdy se narodil Martin Šotola? Kde se narodil Martin Šotola? Martin Šotola patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, brunetka kudrny, martin Šotola, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Martin Šotola kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Šotola i v jiné kategorii než je herectví.