Kdo je to?
Kdo byl George Harrison? Životopis George Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl George Harrison?

Kdo byl George Harrison? Životopis, informace, biografie, hudba

George Harold Harrison byl anglický kytarista, zpěvák a skladatel. Nejvíce jej proslavilo účinkování v kapele The Beatles. Harrison se narodil v Liverpoolu, kam chodil nejprve na základní školu (na stejnou školu chodil i John Lennon), poté na gymnázium. Na gymnáziu v Quarry Bank se seznámil s Paulem McCartneyem. Od třinácti let začal Harrison hrát na kytaru, občas ho učil i sám McCartney. Po gymnáziu začal Harrison studovat na Liverpool Institute, ale po chvíli ze školy odešel a nakonec se stal elektrikářem. Jeho první kapela, kterou sám založil, byla The Rebels.
Roku 1958 Harrisona přivedl McCartney do kapely The Quarrymen, kde začal hrát na kytaru. Postupně se kapela přejmenovala na Johnny and the Moondogs (1958), poté na The Silver Beetles (1959) a nakonec na The Beatles (1960). Kapela získala angažmá v německém Hamburku, ale Harrison byl poslán zpět do Anglie, protože měl teprve 17 let. Po smrti basáka Stuarta Sutcliffa začal Harrison v kapele hrát na sólovou kytaru. V 60. letech měl problémy s LSD a marihuanou, ale zbavil se jich díky nové lásce k hinduismu a hnutí Hare Krišna.
Ještě během doby, kdy hrál v The Beatles, Harrison vydal první dvě sólová alba Wonderwall Music (1968) a Electronic Sound (1969). Po rozpadu The Beatles (1970) vydal Harrison album All Things Must Pass, které se stalo hitem. Další album Living in the Material World (1973) se stalo opět hitem. O rok později založil vlastní firmu na gramofonové desky Dark Horse Records (1974) a ve stejném roce vydal stejnojmenné album Dark Horse. Následovaly alba Extra Texture (1975), Thirty Three and 1/3 (1976), George Harrison (1979), Somewhere in England (1981), Gone Troppo (1982), Cloud Nine (1987). Jeho poslední album neslo název Brainwashed (2002). Album bylo vydáno rok po smrti George Harrisona. Zemřel na rakovinu ve věku 58 let.Kdo byl George Harrison? Životopis George Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě George Harrison

Národnost: anglická
Datum narození: 25. 2. 1943
Místo narození: Liverpool, Anglie
Datum úmrtí: 29. 11. 2001

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou George Harrison sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Ruptura? Vzpomněli byste si na význam slova Hybridní válka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Laidó? Znáte definici termínu Valkýra?

Klíčová slova: George Harrison, datum narození, národnost, hudba, biografie, místo narození, životopis, kdy se narodil George Harrison?, wiki, vysvětlení, kdo to je, wikipedie, kde se narodil George Harrison?, zajímavosti, George Harrison, lexikon

Pojem George Harrison je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu George Harrison

Hledejte bez špehování slovo George Harrison ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín George Harrison ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo George Harrison ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi George Harrison ve Wikipedii

Vyhledat slovo George Harrison ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo George Harrison například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby George Harrison

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl George Harrison? Kdy se narodil George Harrison? Kde se narodil George Harrison? Kdy zemřel George Harrison? George Harrison se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka George Harrison dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Harrison i v jiné kategorii než je hudba.