Kdo je to?
Kdo byl George Harrison? Životopis George Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

George Harrison

Kdo byl George Harrison? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

George Harold Harrison byl anglický kytarista, zpěvák a skladatel. Nejvíce jej proslavilo účinkování v kapele The Beatles. Harrison se narodil v Liverpoolu, kam chodil nejprve na základní školu (na stejnou školu chodil i John Lennon), poté na gymnázium. Na gymnáziu v Quarry Bank se seznámil s Paulem McCartneyem. Od třinácti let začal Harrison hrát na kytaru, občas ho učil i sám McCartney. Po gymnáziu začal Harrison studovat na Liverpool Institute, ale po chvíli ze školy odešel a nakonec se stal elektrikářem. Jeho první kapela, kterou sám založil, byla The Rebels.
Roku 1958 Harrisona přivedl McCartney do kapely The Quarrymen, kde začal hrát na kytaru. Postupně se kapela přejmenovala na Johnny and the Moondogs (1958), poté na The Silver Beetles (1959) a nakonec na The Beatles (1960). Kapela získala angažmá v německém Hamburku, ale Harrison byl poslán zpět do Anglie, protože měl teprve 17 let. Po smrti basáka Stuarta Sutcliffa začal Harrison v kapele hrát na sólovou kytaru. V 60. letech měl problémy s LSD a marihuanou, ale zbavil se jich díky nové lásce k hinduismu a hnutí Hare Krišna.
Ještě během doby, kdy hrál v The Beatles, Harrison vydal první dvě sólová alba Wonderwall Music (1968) a Electronic Sound (1969). Po rozpadu The Beatles (1970) vydal Harrison album All Things Must Pass, které se stalo hitem. Další album Living in the Material World (1973) se stalo opět hitem. O rok později založil vlastní firmu na gramofonové desky Dark Horse Records (1974) a ve stejném roce vydal stejnojmenné album Dark Horse. Následovaly alba Extra Texture (1975), Thirty Three and 1/3 (1976), George Harrison (1979), Somewhere in England (1981), Gone Troppo (1982), Cloud Nine (1987). Jeho poslední album neslo název Brainwashed (2002). Album bylo vydáno rok po smrti George Harrisona. Zemřel na rakovinu ve věku 58 let.Kdo byl George Harrison? Životopis George Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě George Harrison

Národnost: anglická
Datum narození: 25. 2. 1943
Místo narození: Liverpool, Anglie
Datum úmrtí: 29. 11. 2001

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou George Harrison sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Feminismus? Pamatujete si definici pojmu Imho? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kladina? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fatalismus?

Klíčová slova: kdy se narodil George Harrison?, životopis, život, George Harrison, Kdy zemřel George Harrison, datum narození, popis, kdo to je, osobnosti, datum úmrtí, wiki, národnost, informace, národnost, hudba, kde se narodil George Harrison?

Pojem George Harrison je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu George Harrison lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz George Harrison ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz George Harrison ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo George Harrison ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem George Harrison na Youtube

Zkusit najít pojem George Harrison ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo George Harrison například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je George Harrison? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl George Harrison? Kdy se narodil George Harrison? Kde se narodil George Harrison? Kdy zemřel George Harrison? George Harrison je v sekci Hudba

Kategorie hudba, housle, george Harrison, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka George Harrison dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Harrison i v jiné kategorii než je hudba.