Kdo je to?
Kdo je to Chlebodárce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chlebodárce? Lidé, historie

Chlebodárce

Co znamená a jaký je význam slova Chlebodárce?

Chlebodárce je pojem z historie a znamená zaměstnavatel, tj. ten, který dává práci, resp. ten, který dává chleba. Termín je zastaralý, knižní a expresivní. Někdy se totiž v expresivním významu používá dodnes - například v nadpisech článků (Okrádal svého chlebodárce..., Největší chlebodárce přežil svou klinickou smrt).
Termín chlebodárce vznikl pravděpodobně již ve středověku, kdy chléb byl nejdůležitější potravinou pro přežití obyvatel. V té době se totiž ještě nepoužívaly ani brambory (ty byly dovezeny z Ameriky po objevení Kryštofem Kolumbem), ani rýže nebo těstoviny.
Existuje také přechýlený termín „chlebodárkyně“, který se však již tolik nepoužívá. Může to být i tím, že v historii jen málokdy byla zaměstnavatelem žena. Přídavné jméno od chlebodárce je chlebodárný, ale rovněž se příliš nevžilo.
Pojem chlebodárce je mužského rodu životného a skloňuje se podle vzoru soudce, ve 3. a 6. pádu jednotného čísla může být jak „chlebodárci“, tak „chlebodárcovi“.Kdo je to Chlebodárce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chlebodárce? Lidé, historie

Zaujala vás definice slova Chlebodárce? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Genealogie? Vzpomněli byste si na význam slova Feat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jáhen? Znáte definici termínu Gastroskopie?

Klíčová slova: historie, wiki, definice, heslo, etymologie, přesný výraz, význam, termín, význam pojmu, informace, původ slova, odborný výraz, pojem, lexikon, popis, wikipedie

Pojem Chlebodárce je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Chlebodárce

Zkusit najít pojem Chlebodárce ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Chlebodárce ve Wikipedii

Vyhledat slovo Chlebodárce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Chlebodárce na Youtube

Najít heslo Chlebodárce na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlebodárce například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Chlebodárce

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Chlebodárce? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chlebodárce? Definice pojmu Chlebodárce je v kategorii Historie

Kategorie historie, historik na cestě, chlebodárce, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se také najít informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Chlebodárce i jinde než v sekci než v historie.