Kdo je to?
Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Kdo je to Ulamá?

Jaký je význam slova Ulamá? Co to znamená?

Ulamá je označení pocházející z arabštiny a znamená totéž jako vědoucí. Jedná se o učence, znalce islámu a islámského práva, kteří vykládají také právo šaría. Ulamá mají různé úkoly podle jednotlivých islámských zaměření.
Jako právně ustanovená role působí ulamá především v islámu šíitském. V dalších islámských tradicích je odpovědný za výuku islámu, jeho správný výklad a chrání původní tradice.Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Definici slova Ulamá můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Refundace? Vzpomněli byste si na význam slova Čitatel? Vzpomněli byste si co znamená slovo Geneze? Znáte definici termínu Slovo nadřazené?

Klíčová slova: význam slova, slovo, popis, heslo, synonymum, co je to Ulamá?, kdo je Ulamá?, přesný význam, definice, vysvětlení, wiki, lexikon, přesný výraz, formulace, etymologie, popis

Pojem Ulamá je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Ulamá

Vyhledat pojem Ulamá ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ulamá na Google.cz

Hledat videa s názvem Ulamá na Youtube

Hledat slovo Ulamá ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ulamá například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Ulamá? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ulamá? Kdo to byl Ulamá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ulamá? Definice pojmu Ulamá se nachází v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.