Kdo je to?
Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Kdo je to Ulamá?

Jaký je význam slova Ulamá? Co to znamená?

Ulamá je označení pocházející z arabštiny a znamená totéž jako vědoucí. Jedná se o učence, znalce islámu a islámského práva, kteří vykládají také právo šaría. Ulamá mají různé úkoly podle jednotlivých islámských zaměření.
Jako právně ustanovená role působí ulamá především v islámu šíitském. V dalších islámských tradicích je odpovědný za výuku islámu, jeho správný výklad a chrání původní tradice.Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ulamá sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova IQ? Vzpomněli byste si na význam slova Dialýza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Etnikum? Znáte definici termínu Acai berry?

Klíčová slova: wiki, náboženství, popis, odborný výraz, přesný význam, etymologie, co znamená, Ulamá, informace, definice, původ slova, pojem, lexikon, kdo je Ulamá?, co je to Ulamá?, význam pojmu

Pojem Ulamá je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ulamá doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Ulamá ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ulamá ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ulamá ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Ulamá ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ulamá například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Ulamá, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ulamá? Kdo to byl Ulamá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ulamá? Definice pojmu Ulamá se nachází v sekci náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, definici např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ulamá v jiné sekci než náboženství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.