Kdo je to?
Kdo je Štěpán Jurajda? Životopis Štěpán Jurajda, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo je Štěpán Jurajda?

Kdo je Štěpán Jurajda? Životopis, informace, biografie, věda

Štěpán Jurajda je profesor ekonomie. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a následně působil v USA na University of Pittsburgh. Zde získal doktorát v oboru ekonomie. V současné době je vedoucí vědecký pracovník Národohospodářského ústavu AV ČR a docent ekonomie v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy. Je členem Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace a v dubnu roku 2020 byl jmenován členem Národní ekonomické rady vlády, zkráceně NERV.
V ekonomii se zabývá zejména trhem práce, přesněji lidskými zdroji nebo genderovými rozdíly. Vedle toho se zaměřuje na souvislosti mezi ekonomií a psychologií. Od Nadačního fondu Neuron dostal příspěvek na výzkum vztahu mezi úspěšností a prvním písmenem příjmení či názvu firmy.
Od začátku pandemie covidu se vyjadřuje rovněž k tomuto tématu. Na podzim roku 2020 podporoval rozsáhlé testování a brzké zavedení vhodných opatření, aby se pandemie nestihla rozšířit. Tvrdil, že krátkodobá přísná opatření budou mít na ekonomiku menší dopad než vleklá a plošná opatření, která běžný život ovlivní na delší dobu. Na jaře roku 2021 kritizoval, že opatření byla zaváděna pomalu nebo vůbec, například trasování nových mutací nebo lepší komunikace vlády, která by lidi motivovala opatření dodržovat. Upozornil také, že následky pandemie budou dlouhodobé a ovlivní celou společnost na řadu let.Kdo je Štěpán Jurajda? Životopis Štěpán Jurajda, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Štěpán Jurajda

Národnost: česká
Datum narození: 30. července 1970
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Štěpán Jurajda s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bageta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šinga? Znáte pojem Kuťa? Znáte termín Znárodnění?

Klíčová slova: Štěpán Jurajda, informace, život, osobnost, národnost, vysvětlení, biografie, osobnosti, wiki, kde se narodil Štěpán Jurajda?, místo narození, kdy se narodil Štěpán Jurajda?, věda, zajímavosti, datum narození, lexikon

Pojem Štěpán Jurajda je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Štěpán Jurajda hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Štěpán Jurajda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Štěpán Jurajda na Youtube

Zkusit najít frázi Štěpán Jurajda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Štěpán Jurajda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Štěpán Jurajda ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Štěpán Jurajda například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Štěpán Jurajda? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Štěpán Jurajda? Kdy se narodil Štěpán Jurajda? Kde se narodil Štěpán Jurajda? Štěpán Jurajda je v sekci Věda

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Štěpán Jurajda dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Štěpán Jurajda i v jiné kategorii než je věda.