Kdo je to?
Kdo je Štěpán Jurajda? Životopis Štěpán Jurajda, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Štěpán Jurajda

Kdo je Štěpán Jurajda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Štěpán Jurajda je profesor ekonomie. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a následně působil v USA na University of Pittsburgh. Zde získal doktorát v oboru ekonomie. V současné době je vedoucí vědecký pracovník Národohospodářského ústavu AV ČR a docent ekonomie v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy. Je členem Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace a v dubnu roku 2020 byl jmenován členem Národní ekonomické rady vlády, zkráceně NERV.
V ekonomii se zabývá zejména trhem práce, přesněji lidskými zdroji nebo genderovými rozdíly. Vedle toho se zaměřuje na souvislosti mezi ekonomií a psychologií. Od Nadačního fondu Neuron dostal příspěvek na výzkum vztahu mezi úspěšností a prvním písmenem příjmení či názvu firmy.
Od začátku pandemie covidu se vyjadřuje rovněž k tomuto tématu. Na podzim roku 2020 podporoval rozsáhlé testování a brzké zavedení vhodných opatření, aby se pandemie nestihla rozšířit. Tvrdil, že krátkodobá přísná opatření budou mít na ekonomiku menší dopad než vleklá a plošná opatření, která běžný život ovlivní na delší dobu. Na jaře roku 2021 kritizoval, že opatření byla zaváděna pomalu nebo vůbec, například trasování nových mutací nebo lepší komunikace vlády, která by lidi motivovala opatření dodržovat. Upozornil také, že následky pandemie budou dlouhodobé a ovlivní celou společnost na řadu let.Kdo je Štěpán Jurajda? Životopis Štěpán Jurajda, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Štěpán Jurajda

Národnost: česká
Datum narození: 30. července 1970
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou

Tento text (Štěpán Jurajda) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tortellini? Víte co je Svařák? Znáte pojem Nepovolený debet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spinning?

Klíčová slova: zajímavosti, kde se narodil Štěpán Jurajda?, lexikon, místo narození, vysvětlení, národnost, datum narození, Štěpán Jurajda, Štěpán Jurajda, osobnosti, informace, kdy se narodil Štěpán Jurajda?, narození, životopis, osobnost, popis

Pojem Štěpán Jurajda je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Štěpán Jurajda

Zkusit najít výraz Štěpán Jurajda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štěpán Jurajda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Štěpán Jurajda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Štěpán Jurajda ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Štěpán Jurajda na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Štěpán Jurajda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Štěpán Jurajda

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Štěpán Jurajda? Kdy se narodil Štěpán Jurajda? Kde se narodil Štěpán Jurajda? Štěpán Jurajda patří do kategorie Věda

Kategorie věda, fyzik profesor, Štěpán Jurajda, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Štěpán Jurajda řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Štěpán Jurajda i v jiné kategorii než je věda.