Kdo je to?
Kdo je to Stoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Stoik? Lidé, filozofie

Kdo je to Stoik?

Co znamená a jaký je význam slova Stoik?

Stoik je člověk, který vyznává ideje stoicismu nebo se podle nich chová.
Stoicismus je antické filozofické učení, které vzniklo v Řecku ve 3. století př. n. l. Jeho zakladatelem byl filozof Zénon z Kitia.
Stoicismus vyznává soulad člověka s přírodou a snaží se propojovat všechny věci, lidi i události do jednoho komplexního obrazu světa. Pro stoika je důležité žít svobodně, čestně a ctnostně.
Mezi citáty, které se v souvislosti se stoicismem často zmiňují patří: „Nechtěj, co není, a chtěj, co je, a budeš spokojen.“ nebo „Chtějícího osud vede, nechtějícího vleče.“ Z toho vidíme, že stoikové přijímají svůj osud tak, jak zkrátka přichází. Pokud tedy o někom řekneme, že je stoicky klidný, znamená to, že se během událostí nenechává rozrušovat.Kdo je to Stoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Stoik? Lidé, filozofie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Stoik? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Pneumonie? Víte, co je to Curling? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vykoupení? Rozumíte pojmu Křivda?

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, slovo, synonymum, původ slova, pojem, heslo, filozofie, přesný význam, formulace, filozofie, přesný výraz, informace, význam pojmu, wikipedie, Stoik

Pojem Stoik je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Stoik v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Stoik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Stoik ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Stoik na Youtube

Najít heslo Stoik ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Stoik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stoik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Stoik, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Stoik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Stoik? Definice pojmu Stoik patří do kategorie Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Stoik i v jiné kategorii než v filozofie.