Kdo je to?
Kdo je to Stoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Stoik? Lidé, filozofie

Kdo je to Stoik?

Jaký je význam slova Stoik? Co to znamená?

Stoik je člověk, který vyznává ideje stoicismu nebo se podle nich chová.
Stoicismus je antické filozofické učení, které vzniklo v Řecku ve 3. století př. n. l. Jeho zakladatelem byl filozof Zénon z Kitia.
Stoicismus vyznává soulad člověka s přírodou a snaží se propojovat všechny věci, lidi i události do jednoho komplexního obrazu světa. Pro stoika je důležité žít svobodně, čestně a ctnostně.
Mezi citáty, které se v souvislosti se stoicismem často zmiňují patří: „Nechtěj, co není, a chtěj, co je, a budeš spokojen.“ nebo „Chtějícího osud vede, nechtějícího vleče.“ Z toho vidíme, že stoikové přijímají svůj osud tak, jak zkrátka přichází. Pokud tedy o někom řekneme, že je stoicky klidný, znamená to, že se během událostí nenechává rozrušovat.Kdo je to Stoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Stoik? Lidé, filozofie

Zaujala vás definice slova Stoik? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Kalvádos? Znáte definici termínu Hattrick? Vzpomněli byste si co znamená slovo Filipovka? Pamatujete si definici pojmu Workoholik?

Klíčová slova: původ slova, význam pojmu, co znamená, Stoik, wiki, termín, význam slova, filozofie, synonymum, heslo, filozofie, přesný význam, lexikon, pojem, Stoik, přesný výraz

Pojem Stoik je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Stoik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Stoik ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Stoik ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Stoik na Youtube

Zkusit najít termín Stoik na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Stoik například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Stoik

Právě jste zjistili Kdo je to Stoik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Stoik? Definice pojmu Stoik je v kategorii Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace pojem, text, definici, například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Stoik i v jiných kategoriích (než filozofie).