Kdo je to?
Kdo je to Stoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Stoik? Lidé, filozofie

Stoik

Jaký je význam slova Stoik? Co to znamená?

Stoik je člověk, který vyznává ideje stoicismu nebo se podle nich chová.
Stoicismus je antické filozofické učení, které vzniklo v Řecku ve 3. století př. n. l. Jeho zakladatelem byl filozof Zénon z Kitia.
Stoicismus vyznává soulad člověka s přírodou a snaží se propojovat všechny věci, lidi i události do jednoho komplexního obrazu světa. Pro stoika je důležité žít svobodně, čestně a ctnostně.
Mezi citáty, které se v souvislosti se stoicismem často zmiňují patří: „Nechtěj, co není, a chtěj, co je, a budeš spokojen.“ nebo „Chtějícího osud vede, nechtějícího vleče.“ Z toho vidíme, že stoikové přijímají svůj osud tak, jak zkrátka přichází. Pokud tedy o někom řekneme, že je stoicky klidný, znamená to, že se během událostí nenechává rozrušovat.Kdo je to Stoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Stoik? Lidé, filozofie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Árie? Znáte definici termínu Xenofobie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cepín? Pamatujete si definici pojmu Kokořík?

Klíčová slova: slovo, filozofie, termín, wikipedie, původ slova, význam, wiki, Stoik, význam pojmu, heslo, pojem, etymologie, přesný význam, co znamená, vysvětlení, definice

Pojem Stoik je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Stoik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stoik ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Stoik ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Stoik na Google obrázcích

Najít termín Stoik ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Stoik například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Stoik, definice, vysvětlení pojmu

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Stoik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Stoik? Definice pojmu Stoik patří do kategorie Filozofie

Kategorie filozofie, jantarové oko, stoik, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Stoik i v jiné kategorii než je sekce filozofie.