Kdo je to?
Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Kdo je to Dragoun?

Jaký je význam slova Dragoun? Co to znamená?

Dragoun je název vojenské profese. Jednalo se o příslušníka jízdní pěchoty. Vznik tohoto vojenského povolání lze datovat do 16. století. Dragoun, přestože jezdil na koni, nepatřil k jezdectvu, protože bojoval stylem pěchoty.
Pojmenování získala tato profese podle používané zbraně. Tou byla drago – krátká mušketa, nebo karabina. Samotné slovo vychází ze spojení plivat oheň, což mělo připomínat oheň a kouř při výstřelu.Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Dragoun? Potom se podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Sekulární? Vzpomněli byste si co označuje výraz Linkedin? Pamatujete si definici pojmu Skydrive? Znáte termín ASLO?

Klíčová slova: definice, synonymum, kdo je Dragoun?, popis, původ slova, co je to Dragoun?, přesný význam, termín, význam slova, lexikon, popis, vysvětlení, etymologie, kdo to je, přesný výraz, historie

Pojem Dragoun je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Dragoun ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Dragoun na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Dragoun ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Dragoun ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dragoun například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Dragoun

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Dragoun? Kdo to byl Dragoun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dragoun? Definice pojmu Dragoun patří do sekce historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít výraz, slovo, definici, termín řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Dragoun i v jiné sekci než v historie.