Kdo je to?
Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Kdo je to Dragoun?

Jaký je význam slova Dragoun? Co to znamená?

Dragoun je název vojenské profese. Jednalo se o příslušníka jízdní pěchoty. Vznik tohoto vojenského povolání lze datovat do 16. století. Dragoun, přestože jezdil na koni, nepatřil k jezdectvu, protože bojoval stylem pěchoty.
Pojmenování získala tato profese podle používané zbraně. Tou byla drago – krátká mušketa, nebo karabina. Samotné slovo vychází ze spojení plivat oheň, což mělo připomínat oheň a kouř při výstřelu.Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Dragoun s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Lol? Znáte pojem Aminokyselina? Pamatujete si definici pojmu Suchý cider? Vzpomenete si na definici slova Bílé zlato?

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, význam, termín, co je to Dragoun?, pojem, etymologie, Dragoun, lexikon, informace, význam pojmu, kdo to je, význam slova, popis, kdo je Dragoun?, definice

Pojem Dragoun je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Dragoun v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Dragoun ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Dragoun ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Dragoun ve vyhledávači Qwant

Najít termín Dragoun v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Dragoun například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Dragoun

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dragoun? Kdo to byl Dragoun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dragoun? Definice pojmu Dragoun je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.