Kdo je to?
Kdo je to Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dragoun? Lidé, historie

Kdo je to Dragoun?

Co znamená a jaký je význam slova Dragoun?

Dragoun je název vojenské profese. Jednalo se o příslušníka jízdní pěchoty. Vznik tohoto vojenského povolání lze datovat do 16. století. Dragoun, přestože jezdil na koni, nepatřil k jezdectvu, protože bojoval stylem pěchoty.
Pojmenování získala tato profese podle používané zbraně. Tou byla drago – krátká mušketa, nebo karabina. Samotné slovo vychází ze spojení plivat oheň, což mělo připomínat oheň a kouř při výstřelu.Kdo je to Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dragoun? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Dragoun? s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Kombinované studium? Víte, co je to Pupava? Pamatujete si definici pojmu Vlastizrada? Rozumíte pojmu Polyneuropatie?

Klíčová slova: slovo, wiki, původ slova, popis, pojem, termín, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, formulace, přesný význam, definice, synonymum, význam, význam slova, historie

Pojem Dragoun je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Dragoun v dalších zdrojích

Zkusit najít Dragoun ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Dragoun v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Dragoun ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Dragoun na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dragoun ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dragoun například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Dragoun, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Dragoun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dragoun? Definice pojmu Dragoun se nachází v kategorii Historie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se vyhledat informace pojem, slovo, termín, výraz řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.