Kdo je to?
Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Kdo je to Dragoun?

Jaký je význam slova Dragoun? Co to znamená?

Dragoun je název vojenské profese. Jednalo se o příslušníka jízdní pěchoty. Vznik tohoto vojenského povolání lze datovat do 16. století. Dragoun, přestože jezdil na koni, nepatřil k jezdectvu, protože bojoval stylem pěchoty.
Pojmenování získala tato profese podle používané zbraně. Tou byla drago – krátká mušketa, nebo karabina. Samotné slovo vychází ze spojení plivat oheň, což mělo připomínat oheň a kouř při výstřelu.Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Dragoun? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Lol? Znáte termín Čitatel? Pamatujete si definici pojmu Suchý cider? Víte, co je to Čečetka?

Klíčová slova: pojem, kdo to je, informace, původ slova, vysvětlení, význam, kdo je Dragoun?, co znamená, termín, popis, heslo, odborný výraz, význam pojmu, přesný výraz, etymologie, slovo

Pojem Dragoun je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Dragoun

Vyhledat termín Dragoun ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Dragoun ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Dragoun ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Dragoun ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dragoun například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Dragoun? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Dragoun? Kdo to byl Dragoun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dragoun? Definice pojmu Dragoun se nachází v kategorii historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, definici kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Dragoun i v jiné sekci než je kategorie historie.