Kdo je to?
Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alfred Strejček?

Kdo je Alfred Strejček? Životopis, informace, biografie, herectví

Alfred Strejček je český filmový a divadelní herec, moderátor, recitátor. Strejček se narodil v Praze do rodiny úředníka a dělnice. Na střední školu dojížděl do Kutné Hory, kde se učil na strojní průmyslové škole. Během studií se začal také věnovat zpěvu a divadlu. Po maturitě na střední škole odešel do Brna, kde studoval herectví na JAMU. V dobách studií hostoval v olomouckém Divadle Oldřicha Stibora. Úspěšně absolvoval školu roku 1964 a poté se přestěhoval do Prahy, kde nejprve hrál v Divadle Jiřího Wolkera a poté v experimentálním divadle Maringotka. Chvíli hostoval ve Státním divadle Brno a v Divadle za branou. Následně absolvoval povinnou vojenskou službu. Po návratu z vojny začal své dlouhodobé angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde působil v letech 1971-88. Jako recitátor působil v poetické vinárně Viola a na televizních obrazovkách v pořadu Chvilka poezie. Jako moderátor 15 let působil v Československé televizi v přímých přenosech jazzových cyklů Hudební studio M, moderoval nedělní Dobré ráno, Česko! na hudební stanici Český rozhlas Dvojka nebo předčítal v desetidílné četbě román První plavba od Hermana Melvilla (2016). Mezi jeho známý pořad patří Vivat Comenius (pořad o J. A. Komenském), za který obdržel ocenění UNESCO.
Strejček byl jedním ze zakladatelů festivalu Ortenova Kutná Hora z roku 1993. Jako pedagog vyučoval na Pražské konzervatoři umělecký přednes a na Palackého univerzitě v Olomouci vyučoval rétoriku a komunikační dovednosti. Roku 2011 byl jmenován občanem Kutné Hory a v roce 2020 obdržel cenu Františka Filipovského za dabing.
V roce 2017 mu byl diagnostikován Guilainův-Barrého syndrom (virové onemocnění) při kterém ochrnul. Doposud pobývá v Prosečnici v sanatoriu Charlotta.Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Alfred Strejček

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1941
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Alfred Strejček) můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Mozilla Thunderbird? Znáte pojem Ionosféra? Znáte pojem Apriori? Vzpomenete si na definici slova Zubní můstek?

Klíčová slova: biografie, informace, herectví, životopis, wiki, lexikon, datum narození, Alfred Strejček, národnost, herectví, zajímavosti, wikipedie, osobnosti, život, narození, Alfred Strejček

Pojem Alfred Strejček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Alfred Strejček

Hledat pojem Alfred Strejček ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Alfred Strejček ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Alfred Strejček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Alfred Strejček ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Strejček například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Alfred Strejček? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Alfred Strejček? Kdy se narodil Alfred Strejček? Kde se narodil Alfred Strejček? Alfred Strejček patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Alfred Strejček dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Strejček i v jiné kategorii než je herectví.