Kdo je to?
Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alfred Strejček?

Kdo je Alfred Strejček? Životopis, informace, biografie, herectví

Alfred Strejček je český filmový a divadelní herec, moderátor, recitátor. Strejček se narodil v Praze do rodiny úředníka a dělnice. Na střední školu dojížděl do Kutné Hory, kde se učil na strojní průmyslové škole. Během studií se začal také věnovat zpěvu a divadlu. Po maturitě na střední škole odešel do Brna, kde studoval herectví na JAMU. V dobách studií hostoval v olomouckém Divadle Oldřicha Stibora. Úspěšně absolvoval školu roku 1964 a poté se přestěhoval do Prahy, kde nejprve hrál v Divadle Jiřího Wolkera a poté v experimentálním divadle Maringotka. Chvíli hostoval ve Státním divadle Brno a v Divadle za branou. Následně absolvoval povinnou vojenskou službu. Po návratu z vojny začal své dlouhodobé angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde působil v letech 1971-88. Jako recitátor působil v poetické vinárně Viola a na televizních obrazovkách v pořadu Chvilka poezie. Jako moderátor 15 let působil v Československé televizi v přímých přenosech jazzových cyklů Hudební studio M, moderoval nedělní Dobré ráno, Česko! na hudební stanici Český rozhlas Dvojka nebo předčítal v desetidílné četbě román První plavba od Hermana Melvilla (2016). Mezi jeho známý pořad patří Vivat Comenius (pořad o J. A. Komenském), za který obdržel ocenění UNESCO.
Strejček byl jedním ze zakladatelů festivalu Ortenova Kutná Hora z roku 1993. Jako pedagog vyučoval na Pražské konzervatoři umělecký přednes a na Palackého univerzitě v Olomouci vyučoval rétoriku a komunikační dovednosti. Roku 2011 byl jmenován občanem Kutné Hory a v roce 2020 obdržel cenu Františka Filipovského za dabing.
V roce 2017 mu byl diagnostikován Guilainův-Barrého syndrom (virové onemocnění) při kterém ochrnul. Doposud pobývá v Prosečnici v sanatoriu Charlotta.Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alfred Strejček

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1941
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alfred Strejček? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Mozilla Thunderbird? Víte, co je to Akumulátor? Znáte pojem GPRS? Rozumíte pojmu Absurdní drama?

Klíčová slova: wikipedie, kdo je Alfred Strejček?, místo narození, herectví, vysvětlení, wiki, narození, život, popis, životopis, lexikon, herectví, osobnosti, kdy se narodil Alfred Strejček?, Alfred Strejček, biografie

Pojem Alfred Strejček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Alfred Strejček ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Alfred Strejček ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Alfred Strejček ve Wikislovníku

Najít slovo Alfred Strejček ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Alfred Strejček ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Strejček například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Alfred Strejček? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Alfred Strejček? Kdy se narodil Alfred Strejček? Kde se narodil Alfred Strejček? Alfred Strejček je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alfred Strejček třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Strejček i v jiné kategorii než je herectví.