Kdo je to?
Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alfred Strejček

Kdo je Alfred Strejček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alfred Strejček je český filmový a divadelní herec, moderátor, recitátor. Strejček se narodil v Praze do rodiny úředníka a dělnice. Na střední školu dojížděl do Kutné Hory, kde se učil na strojní průmyslové škole. Během studií se začal také věnovat zpěvu a divadlu. Po maturitě na střední škole odešel do Brna, kde studoval herectví na JAMU. V dobách studií hostoval v olomouckém Divadle Oldřicha Stibora. Úspěšně absolvoval školu roku 1964 a poté se přestěhoval do Prahy, kde nejprve hrál v Divadle Jiřího Wolkera a poté v experimentálním divadle Maringotka. Chvíli hostoval ve Státním divadle Brno a v Divadle za branou. Následně absolvoval povinnou vojenskou službu. Po návratu z vojny začal své dlouhodobé angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde působil v letech 1971-88. Jako recitátor působil v poetické vinárně Viola a na televizních obrazovkách v pořadu Chvilka poezie. Jako moderátor 15 let působil v Československé televizi v přímých přenosech jazzových cyklů Hudební studio M, moderoval nedělní Dobré ráno, Česko! na hudební stanici Český rozhlas Dvojka nebo předčítal v desetidílné četbě román První plavba od Hermana Melvilla (2016). Mezi jeho známý pořad patří Vivat Comenius (pořad o J. A. Komenském), za který obdržel ocenění UNESCO.
Strejček byl jedním ze zakladatelů festivalu Ortenova Kutná Hora z roku 1993. Jako pedagog vyučoval na Pražské konzervatoři umělecký přednes a na Palackého univerzitě v Olomouci vyučoval rétoriku a komunikační dovednosti. Roku 2011 byl jmenován občanem Kutné Hory a v roce 2020 obdržel cenu Františka Filipovského za dabing.
V roce 2017 mu byl diagnostikován Guilainův-Barrého syndrom (virové onemocnění) při kterém ochrnul. Doposud pobývá v Prosečnici v sanatoriu Charlotta.Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alfred Strejček

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1941
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Alfred Strejček? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Dláto? Vzpomenete si na definici slova Rychlost? Znáte pojem GPS? Vzpomněli byste si na význam slova Refundace?

Klíčová slova: osobnost, životopis, Alfred Strejček, datum narození, místo narození, kdy se narodil Alfred Strejček?, informace, narození, herectví, kde se narodil Alfred Strejček?, wikipedie, vysvětlení, wiki, zajímavosti, život, národnost

Pojem Alfred Strejček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alfred Strejček doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Alfred Strejček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Alfred Strejček ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Alfred Strejček ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfred Strejček ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Alfred Strejček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Strejček například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Alfred Strejček?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Alfred Strejček? Kdy se narodil Alfred Strejček? Kde se narodil Alfred Strejček? Alfred Strejček je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, patka muž, alfred Strejček, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Alfred Strejček kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Strejček i v jiné kategorii než je herectví.