Kdo je to?
Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alfred Strejček?

Kdo je Alfred Strejček? Životopis, informace, biografie, herectví

Alfred Strejček je český filmový a divadelní herec, moderátor, recitátor. Strejček se narodil v Praze do rodiny úředníka a dělnice. Na střední školu dojížděl do Kutné Hory, kde se učil na strojní průmyslové škole. Během studií se začal také věnovat zpěvu a divadlu. Po maturitě na střední škole odešel do Brna, kde studoval herectví na JAMU. V dobách studií hostoval v olomouckém Divadle Oldřicha Stibora. Úspěšně absolvoval školu roku 1964 a poté se přestěhoval do Prahy, kde nejprve hrál v Divadle Jiřího Wolkera a poté v experimentálním divadle Maringotka. Chvíli hostoval ve Státním divadle Brno a v Divadle za branou. Následně absolvoval povinnou vojenskou službu. Po návratu z vojny začal své dlouhodobé angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde působil v letech 1971-88. Jako recitátor působil v poetické vinárně Viola a na televizních obrazovkách v pořadu Chvilka poezie. Jako moderátor 15 let působil v Československé televizi v přímých přenosech jazzových cyklů Hudební studio M, moderoval nedělní Dobré ráno, Česko! na hudební stanici Český rozhlas Dvojka nebo předčítal v desetidílné četbě román První plavba od Hermana Melvilla (2016). Mezi jeho známý pořad patří Vivat Comenius (pořad o J. A. Komenském), za který obdržel ocenění UNESCO.
Strejček byl jedním ze zakladatelů festivalu Ortenova Kutná Hora z roku 1993. Jako pedagog vyučoval na Pražské konzervatoři umělecký přednes a na Palackého univerzitě v Olomouci vyučoval rétoriku a komunikační dovednosti. Roku 2011 byl jmenován občanem Kutné Hory a v roce 2020 obdržel cenu Františka Filipovského za dabing.
V roce 2017 mu byl diagnostikován Guilainův-Barrého syndrom (virové onemocnění) při kterém ochrnul. Doposud pobývá v Prosečnici v sanatoriu Charlotta.Kdo je Alfred Strejček? Životopis Alfred Strejček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Alfred Strejček

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1941
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Alfred Strejček se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Mozilla Thunderbird? Víte, co je to Grog? Znáte pojem Balíkovna? Rozumíte pojmu Buržoazie?

Klíčová slova: životopis, osobnost, kde se narodil Alfred Strejček?, datum narození, popis, osobnosti, kdo je Alfred Strejček?, informace, místo narození, život, Alfred Strejček, zajímavosti, vysvětlení, národnost, narození, kdy se narodil Alfred Strejček?

Pojem Alfred Strejček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Alfred Strejček zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Alfred Strejček na Google.cz

Najít pojem Alfred Strejček ve Wikipedii

Hledat frázi Alfred Strejček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfred Strejček ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Alfred Strejček na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Strejček například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alfred Strejček

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Alfred Strejček? Kdy se narodil Alfred Strejček? Kde se narodil Alfred Strejček? Alfred Strejček je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alfred Strejček řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Strejček i v jiné kategorii než je herectví.