Kdo je to?
Kdo je Dasha? Životopis Dasha, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Dasha?

Kdo je Dasha? Životopis, informace, biografie, hudba

Dasha je česká zpěvačka a herečka.
Vlastním jménem Dagmar Sobková.
Zpěvu se věnovala od dětství. Vystupovala například ve Filharmonii Bohuslava Martinů. Vystudovala Pražskou konzervatoř. Po studiích spolupracovala s Karlem Gottem a později s Helenou Vondráčkovou.
Proslula především jako muzikálová zpěvačka. Hrála například Ofélii v muzikálu Hamlet, Carmen i Katrinu v muzikálu Carmen, Aidu ve stejnojmenném muzikálu, hlavní ženskou roli Rebeky v muzikálu Golem či hlavní roli v muzikálu Bonnie & Clyde. V roce 2010 získala Cenu Thálie za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar.
Kromě muzikálových rolí vystupuje i jako sólistka. Dlouhodobě spolupracuje s kapelami Moondance Orchestra a Pájky Pájk. Je známá jako zpěvačka z oblíbeného pořadu České televize Stardance... když hvězdy tančí, kde svým zpěvem doprovází tanečníky.
Spolu s Janem Smigmatorem spoluvytvářela na Dvojce Českého rozhlasu hudební pořad Klub Evergreen.Kdo je Dasha? Životopis Dasha, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Dasha

Národnost: česká
Datum narození: 27. června 1981
Místo narození: Zlín

Líbí se stručný životopis s osobou Dasha? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Adenom? Rozumíte pojmu Déja vu? Znáte pojem Aklimatizace? Znáte pojem Osteoporóza?

Klíčová slova: kde se narodila Dasha?, životopis, hudba, informace, vysvětlení, kdy se narodila Dasha?, Dasha, národnost, narození, život, wikipedie, Dasha, biografie, wiki, místo narození, hudba

Pojem Dasha je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Dasha ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Dasha ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Dasha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dasha ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Dasha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dasha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Dasha? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Dasha? Kdy se narodila Dasha? Kde se narodila Dasha? Dasha je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Dasha dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dasha i v jiné kategorii než je hudba.