Kdo je to?
Kdo je Dasha? Životopis Dasha, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Dasha

Kdo je Dasha? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Dasha je česká zpěvačka a herečka.
Vlastním jménem Dagmar Sobková.
Zpěvu se věnovala od dětství. Vystupovala například ve Filharmonii Bohuslava Martinů. Vystudovala Pražskou konzervatoř. Po studiích spolupracovala s Karlem Gottem a později s Helenou Vondráčkovou.
Proslula především jako muzikálová zpěvačka. Hrála například Ofélii v muzikálu Hamlet, Carmen i Katrinu v muzikálu Carmen, Aidu ve stejnojmenném muzikálu, hlavní ženskou roli Rebeky v muzikálu Golem či hlavní roli v muzikálu Bonnie & Clyde. V roce 2010 získala Cenu Thálie za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar.
Kromě muzikálových rolí vystupuje i jako sólistka. Dlouhodobě spolupracuje s kapelami Moondance Orchestra a Pájky Pájk. Je známá jako zpěvačka z oblíbeného pořadu České televize Stardance... když hvězdy tančí, kde svým zpěvem doprovází tanečníky.
Spolu s Janem Smigmatorem spoluvytvářela na Dvojce Českého rozhlasu hudební pořad Klub Evergreen.Kdo je Dasha? Životopis Dasha, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Dasha

Národnost: česká
Datum narození: 27. června 1981
Místo narození: Zlín

Popis osobnosti Dasha můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Lumbalgie? Pamatujete si definici pojmu Karuselový podvod? Znáte pojem Bodyfitness? Vzpomněli byste si co znamená slovo CouchSurfing?

Klíčová slova: lexikon, wikipedie, kdo je Dasha?, osobnosti, místo narození, hudba, biografie, datum narození, životopis, národnost, zajímavosti, wiki, Dasha, kdy se narodila Dasha?, narození, hudba

Pojem Dasha je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Dasha v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Dasha ve vyhledávači Yandex

Najít termín Dasha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Dasha ve Wikislovníku

Hledat výraz Dasha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Dasha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dasha například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dasha

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Dasha? Kdy se narodila Dasha? Kde se narodila Dasha? Dasha je v sekci Hudba

Kategorie hudba, stříbrné housle, dasha, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dasha řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dasha i v jiné kategorii než je hudba.