Kdo je to?
Kdo byl Bruce Lee? Životopis Bruce Lee, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bruce Lee

Kdo byl Bruce Lee? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bruce Lee byl hongkongsko-americký bojový umělec a herec, který ve světě filmu překlenul propast mezi Východem a Západem. Byl zakladatelem Jeet Kune Do, filozofie hybridních bojových umění, která položila základy moderních smíšených bojových umění (MMA). Leeho vliv na bojová umění a jeho role při změně zobrazování Asiatů v amerických filmech z něj učinily popkulturní ikonu 20. století.
Bruce Lee se narodil jako Lee Jun-fann 27. listopadu 1940 v San Francisku v americké Kalifornii. Vyrůstal ale v Hongkongu společně s dalšími čtyřmi sourozenci. Hongkong byl v té době britskou kolonií, takže v západním vlivu vyrůstal od malička. Jeho otec byl známý kantonský operní zpěvák a přivedl ho k bojovému umění. Jeho rané zkušenosti s bojovými uměními zahrnovaly Wing Chun, tai chi a box. Na popud svých rodičů, kteří si všimli jeho talentu, se vrátil do San Franciska a poté se v roce 1959 přestěhoval do Seattlu, kde studoval a později se zapsal na Washingtonskou univerzitu. Během pobytu v USA začal Lee vyučovat bojová umění a otevřel si v Seattlu svou první školu. Po přestěhování do Los Angeles vyučoval významné studenty, například Chucka Norrise a Sharon Tateovou.
V roce 1964 si ho na turnaji v karate všiml kadeřník filmových hvězd Jay Sebring, který mu zařídil setkání s hollywoodským filmovým producentem Williamem Dozierem. Ten se pro Lea okamžitě nadchl a zařídil mu roli v seriálu The Green Hornet. Sedmdesátá léta pak znamenala významnou etapu v Leeově kariéře, protože jeho filmy natočené v Hongkongu i Hollywoodu způsobily revoluci v oblasti bojových umění a jeho herecká hvězda tak strmě stoupala. Mezi Leeovy významné filmy patří Velký šéf, Pěst zuřivosti, Cesta draka, v němž hrál po boku Chucka Norrise, Vstupte do draka a Hra smrti. Bruce Lee tragicky zemřel 20. července 1973 ve věku 32 let, zřejmě na otok mozku způsobený alergickou reakcí na prášek. Byl ženatý a měl dvě děti – jeho syn Brandon Lee se po vzoru otce také stal hercem a rovněž i on zemřel předčasně, když v roce 1993 utrpěl střelné zranění během natáčení filmu Vrána.Kdo byl Bruce Lee? Životopis Bruce Lee, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Bruce Lee

Národnost: americká, čínská
Datum narození: 27.11.1940
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Datum úmrtí: 20.7.1973

Popis osobnosti Bruce Lee můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz HTTPs? Víte, co je to Chitin? Znáte pojem Pandemický zákon? Rozumíte pojmu Leporelo?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, wikipedie, herectví, nežijící, Bruce Lee, Bruce Lee, datum narození, narození, Kdy zemřel Bruce Lee, zajímavosti, lexikon, wiki, kdo je Bruce Lee?, národnost, místo narození

Pojem Bruce Lee je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Bruce Lee

Zkusit najít pojem Bruce Lee ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Bruce Lee ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bruce Lee ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bruce Lee na Youtube

Hledat frázi Bruce Lee ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruce Lee například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bruce Lee

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Bruce Lee? Kdy se narodil Bruce Lee? Kde se narodil Bruce Lee? Kdy zemřel Bruce Lee? Bruce Lee je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Bruce Lee řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bruce Lee i v jiné kategorii než je herectví.