Kdo je to?
Kdo je Ron Francis? Životopis Ron Francis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Ron Francis

Kdo je Ron Francis? Životopis, informace, biografie, sport

Ron Francis je bývalý kanadský profesionální hokejista, generální manažer a jeden z nejlepších hráčů v historii hokeje. Francis se narodil v kanadském městě Sault Ste. Marie ve státě Ontario. V dětství začal hrát lední hokej a brzy se připojil k místnímu týmu Sault Ste. Marie Legion.
Mezi muži debutoval v 17 letech v sezóně 1980-1981 v klubu Sault Ste. Marie Greyhounds hrající OHL. V týmu odehrál sezónu a půl (1980-1982).
V polovině sezóny 1981-1982 přestoupil do NHL do klubu Hartford Whales. V Hartfordu následně hrál v letech 1982-1990.
V polovině sezóny 1990-1991 přestoupil do Pittsburghu Penguins, kde se hned na konci sezóny radoval z prvního Stanley Cupu v kariéře. Druhý Stanleyův pohár vyhrál s Pittsburghem hned v další sezóně 1991-1992. V dresu Pittsburghu hrál v letech 1990-1998 a od sezóny 1994-1995 působil v týmu jako kapitán. Během působení v Pittsburghu získal Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka (1995) a Lady Byng Memorial Trophy pro nejslušnějšího hráče NHL (1995).
Po sezóně 1997-1998 se upsal týmu, kde začínal s profesionálním hokejem. Přejmenoval se však z Hartford Whales na Carolina Hurricanes a přesídlil z Hartfordu do města Raleigh. Za tým Carolina Hurricanes odehrál následujících 6 sezón (1998-2004). V sezóně 2001-2002 se s týmem dostal do finále Stanley Cupu, kde však Carolina prohrála s Detroitem Red Wings. V dresu Hurricanes obdržel 2x Lady Byng Memorial Trophy (1998, 2002) a King Clancy Memorial Trophy pro hráče s hráčskými a lidskými kvalitami (2002). Francis doposud drží za tento klub rekordy v počtu vstřelených branek, přihrávek, bodů i odehraných utkání.
Ron Francis ukončil kariéru několika zápasy v dresu Toronta Maple Leafs v sezóně 2003-2004 ve věku 41 let.
Za svou kariéru odehrál Ron Francis v NHL 23 sezón, ve kterých nastoupil do 1 731 utkání, což jej řadí na páté místo v historii NHL. Za 23 sezón si připsal 1 798 kanadských bodů (5. místo v historii NHL), z toho 1 249 asistencí (2. místo v historii NHL).
V roce 2007 byl uveden do Hokejové síně slávy. O 10 let později se u výročí 100 let NHL stal jedním ze sta nejlepších hráčů soutěže.
V letech 2014-2018 působil jako generální manažer Caroliny Hurricanes. Od roku 2018 tuto funkci zastává v týmu Seattle Kraken.Kdo je Ron Francis? Životopis Ron Francis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Ron Francis

Národnost: kanadská
Datum narození: 1. 3. 1963
Místo narození: Sault Ste. Marie, Ontario, Kanada

Tento text (Ron Francis) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Amnestie? Vzpomenete si na definici slova Švédská bedna? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mikroekonomie? Vzpomněli byste si na význam slova HPV?

Klíčová slova: národnost, popis, datum narození, zajímavosti, Ron Francis, wiki, kdy se narodil Ron Francis?, informace, kdo je Ron Francis?, kde se narodil Ron Francis?, biografie, sport, život, vysvětlení, wikipedie, narození

Pojem Ron Francis je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ron Francis doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Ron Francis na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Ron Francis ve Wikipedii

Vyhledat slovo Ron Francis ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Ron Francis ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Ron Francis ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ron Francis například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Ron Francis?

Nyní již víte Kdo je to Ron Francis? Kdy se narodil Ron Francis? Kde se narodil Ron Francis? Ron Francis se nachází v sekci Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ron Francis například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ron Francis i v jiné kategorii než je sport.