Kdo je to?
Kdo je Ron Francis? Životopis Ron Francis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Ron Francis

Kdo je Ron Francis? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Ron Francis je bývalý kanadský profesionální hokejista, generální manažer a jeden z nejlepších hráčů v historii hokeje. Francis se narodil v kanadském městě Sault Ste. Marie ve státě Ontario. V dětství začal hrát lední hokej a brzy se připojil k místnímu týmu Sault Ste. Marie Legion.
Mezi muži debutoval v 17 letech v sezóně 1980-1981 v klubu Sault Ste. Marie Greyhounds hrající OHL. V týmu odehrál sezónu a půl (1980-1982).
V polovině sezóny 1981-1982 přestoupil do NHL do klubu Hartford Whales. V Hartfordu následně hrál v letech 1982-1990.
V polovině sezóny 1990-1991 přestoupil do Pittsburghu Penguins, kde se hned na konci sezóny radoval z prvního Stanley Cupu v kariéře. Druhý Stanleyův pohár vyhrál s Pittsburghem hned v další sezóně 1991-1992. V dresu Pittsburghu hrál v letech 1990-1998 a od sezóny 1994-1995 působil v týmu jako kapitán. Během působení v Pittsburghu získal Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka (1995) a Lady Byng Memorial Trophy pro nejslušnějšího hráče NHL (1995).
Po sezóně 1997-1998 se upsal týmu, kde začínal s profesionálním hokejem. Přejmenoval se však z Hartford Whales na Carolina Hurricanes a přesídlil z Hartfordu do města Raleigh. Za tým Carolina Hurricanes odehrál následujících 6 sezón (1998-2004). V sezóně 2001-2002 se s týmem dostal do finále Stanley Cupu, kde však Carolina prohrála s Detroitem Red Wings. V dresu Hurricanes obdržel 2x Lady Byng Memorial Trophy (1998, 2002) a King Clancy Memorial Trophy pro hráče s hráčskými a lidskými kvalitami (2002). Francis doposud drží za tento klub rekordy v počtu vstřelených branek, přihrávek, bodů i odehraných utkání.
Ron Francis ukončil kariéru několika zápasy v dresu Toronta Maple Leafs v sezóně 2003-2004 ve věku 41 let.
Za svou kariéru odehrál Ron Francis v NHL 23 sezón, ve kterých nastoupil do 1 731 utkání, což jej řadí na páté místo v historii NHL. Za 23 sezón si připsal 1 798 kanadských bodů (5. místo v historii NHL), z toho 1 249 asistencí (2. místo v historii NHL).
V roce 2007 byl uveden do Hokejové síně slávy. O 10 let později se u výročí 100 let NHL stal jedním ze sta nejlepších hráčů soutěže.
V letech 2014-2018 působil jako generální manažer Caroliny Hurricanes. Od roku 2018 tuto funkci zastává v týmu Seattle Kraken.Kdo je Ron Francis? Životopis Ron Francis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Ron Francis

Národnost: kanadská
Datum narození: 1. 3. 1963
Místo narození: Sault Ste. Marie, Ontario, Kanada

Tento text (Ron Francis) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Ipod? Víte co je Dataismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Veletucet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Myasthenia gravis?

Klíčová slova: zajímavosti, sport, wikipedie, národnost, osobnosti, osobnost, životopis, vysvětlení, narození, datum narození, místo narození, informace, popis, sport, wiki, život

Pojem Ron Francis je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Ron Francis ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Ron Francis ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ron Francis ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ron Francis na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Ron Francis ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ron Francis například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Ron Francis? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Ron Francis? Kdy se narodil Ron Francis? Kde se narodil Ron Francis? Ron Francis patří do kategorie Sport

Kategorie sport, lyžařka, ron Francis, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Ron Francis třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ron Francis i v jiné kategorii než je sport.