Kdo je to?
Kdo byl Philip Seymour Hoffman? Životopis Philip Seymour Hoffman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Philip Seymour Hoffman?

Kdo byl Philip Seymour Hoffman? Životopis, informace, biografie, herectví

Philip Seymour Hoffman byl americký herec, režisér a producent, který si za svou více než dvacetiletou kariéru vysloužil uznání kritiky za své výkony v nezávislých i mainstreamových filmech a na divadelních prknech. Byl známý svým specifickým stylem, díky němuž vynikal zejména v hraní záporných hrdinů.
Philip Seymour Hoffman se narodil v roce 1967 ve Fairportu ve státě New York a vyrůstal v rodině se třemi dalšími sourozenci. V dětství byl nadaným baseballistou, ale jeho snahu o profesionální kariéru překazil úraz krku. Pak to mladého Philipa začalo táhnout k herectví a vystudoval jej na Tisch School of the Arts na New York University. Po ukončení studia začal pracovat v divadle jako herec i režisér, už v té době ale měl vážný problém s drogami a rozhodl se podstoupit léčbu.
V herectví se mu zanedlouho začalo dařit a debutoval ve filmu v nezávislém dramatu Triple Bogey on a Par Five Hole z roku 1991. Širšího uznání se mu dostalo díky rolím ve filmech jako Vůně ženy, Boogie Nights a Big Lebowski. Avšak teprve jeho ztvárnění spisovatele Trumana Capoteho v životopisném filmu Capote z roku 2005 mu vyneslo široké uznání kritiky a Oscara i Zlatý Glóbus za nejlepší mužský herecký výkon. Během své kariéry přijímal náročné hlavní role, objevil se ale také ve vedlejších rolích v kasovních trhácích, jako je třeba série The Hunger Games či Mission: Impossible III.
Kromě práce na filmovém plátně byl Philip Seymour Hoffman také uznávaným divadelním hercem. Hrál v mnoha inscenacích na Broadwayi i mimo ni a za svůj výkon ve hře Smrt obchodního cestujícího získal cenu Tony. Navzdory léčbě celý život bojoval se závislostí a v roce 2014 zemřel ve věku 46 let na předávkování. Jeho smrt byla šokem pro filmový průmysl i jeho fanoušky, kteří truchlili nad ztrátou talentovaného herce na vrcholu kariéry. S manželkou, výtvarnicí Mimi O\'Donnell, měl tři děti.Kdo byl Philip Seymour Hoffman? Životopis Philip Seymour Hoffman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Philip Seymour Hoffman

Národnost: americká
Datum narození: 23.7.1967
Místo narození: Fairport, New York, USA
Datum úmrtí: 2.2.2014

Zaujala vás biografie osobnosti Philip Seymour Hoffman? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to MBA? Víte co je Oligopol? Vzpomněli byste si na význam slova Buržoazie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bércový vřed?

Klíčová slova: nežijící, vysvětlení, wikipedie, informace, herectví, Philip Seymour Hoffman, kdy se narodil Philip Seymour Hoffman?, kde se narodil Philip Seymour Hoffman?, národnost, životopis, kdo to je, život, osobnosti, herectví, místo narození, narození

Pojem Philip Seymour Hoffman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Philip Seymour Hoffman zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Philip Seymour Hoffman ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Philip Seymour Hoffman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Philip Seymour Hoffman ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Philip Seymour Hoffman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Philip Seymour Hoffman ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Philip Seymour Hoffman například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Philip Seymour Hoffman

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Philip Seymour Hoffman? Kdy se narodil Philip Seymour Hoffman? Kde se narodil Philip Seymour Hoffman? Kdy zemřel Philip Seymour Hoffman? Philip Seymour Hoffman je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Philip Seymour Hoffman řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Philip Seymour Hoffman i v jiné kategorii než je herectví.