Kdo je to?
Kdo je Aleš Michl? Životopis Aleš Michl, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Aleš Michl?

Kdo je Aleš Michl? Životopis, informace, biografie, politika

Aleš Michl je český ekonom, který od roku 2022 zastává funkci guvernéra České národní banky.
Absolvoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a dosáhl titulu Ph.D. Studoval též na zahraničních univerzitách.
Pracoval jako analytik v Raiffeisenbank. Později začal působit jako poradce několika ekonomických ministrů či místopředsedů vlád; stal se také poradcem Andreje Babiše, ať už v době, kdy byl ministrem financí nebo později premiérem.
Aleš Michl je autorem několika knih zaměřených na ekonomiku, investování a ekonomické analýzy - například MICHLiq inteligentní průvodce ekonomikou nebo Reset ekonomiky. Pravidelně též publikuje v médiích.
V roce 2018 se stal Michl členem Bankovní rady České národní banky. Jeho jmenování do funkce guvernéra České národní banky provázely určité kontroverze, neboť se tak stalo v době stoupající inflace v České republiky a Michl zastával v otázce řešení inflační krize v rámci Bankovní rady ČNB minoritní stanovisko. Konkrétně se stavěl proti zvyšování úrokových sazeb, které část Rady prosazovala.Kdo je Aleš Michl? Životopis Aleš Michl, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Aleš Michl

Národnost: česká
Datum narození: 18. října 1977
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Aleš Michl sdílet s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova DHCP? Víte, co je to Černá čísla? Vzpomněli byste si co znamená slovo Premisa? Rozumíte pojmu Bércový vřed?

Klíčová slova: Aleš Michl, zajímavosti, wikipedie, politika, datum narození, Aleš Michl, život, informace, národnost, lexikon, životopis, osobnosti, kdo je Aleš Michl?, popis, kdy se narodil Aleš Michl?, politika

Pojem Aleš Michl je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Aleš Michl hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Aleš Michl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Aleš Michl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Aleš Michl na Youtube

Vyhledat výraz Aleš Michl na Google.cz

Hledat pojem Aleš Michl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Michl například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Aleš Michl? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Aleš Michl? Kdy se narodil Aleš Michl? Kde se narodil Aleš Michl? Aleš Michl patří do kategorie Politika

Sepsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Aleš Michl kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Michl i v jiné kategorii než je politika.