Kdo je to?
Kdo je Aleš Michl? Životopis Aleš Michl, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Aleš Michl?

Kdo je Aleš Michl? Životopis, informace, biografie, politika

Aleš Michl je český ekonom, který od roku 2022 zastává funkci guvernéra České národní banky.
Absolvoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a dosáhl titulu Ph.D. Studoval též na zahraničních univerzitách.
Pracoval jako analytik v Raiffeisenbank. Později začal působit jako poradce několika ekonomických ministrů či místopředsedů vlád; stal se také poradcem Andreje Babiše, ať už v době, kdy byl ministrem financí nebo později premiérem.
Aleš Michl je autorem několika knih zaměřených na ekonomiku, investování a ekonomické analýzy - například MICHLiq inteligentní průvodce ekonomikou nebo Reset ekonomiky. Pravidelně též publikuje v médiích.
V roce 2018 se stal Michl členem Bankovní rady České národní banky. Jeho jmenování do funkce guvernéra České národní banky provázely určité kontroverze, neboť se tak stalo v době stoupající inflace v České republiky a Michl zastával v otázce řešení inflační krize v rámci Bankovní rady ČNB minoritní stanovisko. Konkrétně se stavěl proti zvyšování úrokových sazeb, které část Rady prosazovala.Kdo je Aleš Michl? Životopis Aleš Michl, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní data o osobě Aleš Michl

Národnost: česká
Datum narození: 18. října 1977
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Aleš Michl se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Depistáž? Vzpomněli byste si na význam slova Elaborát? Vzpomněli byste si co znamená slovo Creative Commons? Znáte definici termínu Království Boží?

Klíčová slova: vysvětlení, politika, kde se narodil Aleš Michl?, životopis, wikipedie, život, Aleš Michl, politika, kdy se narodil Aleš Michl?, popis, biografie, osobnost, místo narození, osobnosti, datum narození, informace

Pojem Aleš Michl je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Aleš Michl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Aleš Michl ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Aleš Michl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Aleš Michl na Google.cz

Vyhledat termín Aleš Michl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Michl například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Aleš Michl? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Aleš Michl? Kdy se narodil Aleš Michl? Kde se narodil Aleš Michl? Aleš Michl se nachází v sekci Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Michl dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Michl i v jiné kategorii než je politika.